Zaloguj się do konta

Dociążenie zanęty-glina czy ziemia?

utworzono: 2014/04/08 14:53
yaboomaster

Witam .Ostatnio kupiłem sobie zanętę Trapera na płoć . Ja głównie łowie na rzece wiec chyba przydało by się tą zanętę dociążyć Glina prawda ? i własnie , Czy do tego Celu mogę użyć zwykłej ziemi Np. z kretowiska czy musi to być profesionalna glina z wędkarskiego ??? wyraźcie swoje opiniez góry Thx za odp.  [2014-04-08 14:53]

patryk-kociemba

witaj,

powiedz jeszcze jak bardzo plynie ta rzeka, od tego bedzie zależeć jaką glnę użyjesz w swojej mieszance.

pozdrawiam

[2014-04-08 15:12]

yaboomaster

Aktualnie rzeka płynie średnio szybkim nurtem nurt nie jest Bardzo silny ani też bardzo słabo Myślę ze można to nazwać taki spokojny srednio szybki nurt ;p
[2014-04-08 16:20]

patryk-kociemba

choc na rzekach nie wiele łowiłem to polecił bym ci glinę rzeczna, zmieszać 1:1 i powinno byc dobrze. Pamiętaj aby zanęta  była dobrze domoczona inaczej czastki zanęty popłyną z prrądem i rybami :) A jeżeli chcesz użyć ziem to powinno się to zrealizować ale po dodaniu dużej ilości kleju - bentonit, więc niewiem czy jest sens. Zresztą gdy woda będzie dosyć szybko płynąc i tak trzeba będzie to doklejać. Tyle teorii, a może powiesz jakimi spławikami tam łwoisz( gramatury )??


[2014-04-08 16:31]

pompips

Co rozumiesz przez zwykła ziemię z kretowiska ?
Ziemia ziemi nie równa jedna będzie zawierała więcej gliny a druga więcej piachu, gradacja ziemi też jest różnorodna. Jedna ziemia będzie miała właściwości lekko klejące a druga rozpraszające trzecia będzie mocno kleiła. Zawsze możesz wspomóc ziemię klejem do zanęt i zmienić jej właściwości. Musisz to sobie sprawdzić sam bo zdalnie nikt ci nie pomoże.
[2014-04-08 16:33]

yaboomaster

hmm.. różnie najczęściej 1,5 - 2g  [2014-04-08 16:34]

unix

Witam
Coś mi  się nie wydaje, że ta rzeka płynie delikatnie...   jeśli takie spławiki masz na zestawie.
Ale możemy sobie gdybać... Uważaj, żebyś nie zabetonował tej zanęty. 
Skłaniał bym się ku glince rzecznej, ale dość mocno smużącej...
Glina glinie nie równa, ziemia ziemi itd...


[2014-04-08 18:20]

patryk-kociemba

wystarczy, że użyjesz zwykłej gliny rzecznej i bedzie ok, nie trzeba ci nic wiecej.
pozdrawiam
[2014-04-08 18:57]

yaboomaster

Dobrze , ale mówiąc o glinie rzecznej macie namyśli glinę sklepową czy glinę-ziemie z kretowiska ponieważ ja nie mam możliwości zbyt częstego używania gliny sklepowej ponieważ najbliższy sklep wędkarski jest ode mnie oddalony o jakieś 15-12 km. 
[2014-04-10 17:29]

yaboomaster

Haalo
[2014-04-11 21:40]

unix

Miałem na myśli glinę sklepową.
Poza tym glina glinie nie równa, więc użyj jaką masz, ale kontroluj co się dzieje przy jakich proporcjach i miejscach pozyskiwania gliny. Tylko taki sposób będziesz w stanie zrobić odpowiednią mieszankę. Zanęta ma pracować jak  kula spadnie na dno.   
[2014-04-12 10:28]

jak mogę zapytac czy do sklejenia zanety  nadaje sie guma arabska ? z tego co wiem to bardzo mocno kleji prawie wszystko czy w niewielka iloscią na rzekę mozna gumą skleic zanete. [2014-04-12 10:53]