Zaloguj się do konta

Dociążanie woblera jak to robić?

utworzono: 2011/12/06 18:17
Orsi1

Witam Od wczoraj strugam woblery i mam pytanie dotyczące dociążenia tych przynętw woblerach tonących trzeba dodać kilka gramów ołowiu.A jak sprawa z dociążaniem wygląda w woblerach pływających? Czy dodanie ciężarka na spodzie woblera poprawi jego stabilność i pracę i czy w ogóle dodaje się do nich obciążenie??? 
[2011-12-06 18:17]

Polacki1229

Nie ma znaczenia czy wobler pływający czy tonący obciążenie trzeba dać tak czy siak do małych woblerków na klenia jazia wystarczy tylko jedna srucinka przed sterem a oczkiem dolnym ok. 30g wtedy ma dosyć ładną prace a wieksze woblery musisz sam kombinować ile obciążenia i w jakich miejscach najlepiej zrobić kilka identycznych korpusów i wtedy powklejac im sruciny w rozne miejsca i ten woblerek który bedzie najlepiej pracował ten bedzie wzorem na nastepne.
[2011-12-06 18:29]

Polacki1229

przepraszam 0,30g
[2011-12-06 18:35]

kobikobi1

kolego polacki powiedz mi czy robisz sam woblery? Bo wprowadzasz kolegę w błąd.
[2011-12-06 19:22]

Polacki1229

Tak robie woblery sam i łowie na nie regularnie ryby głownie klenie i jazie a dlaczego myslisz ze robie błąd?
[2011-12-06 19:43]

kaban

Kto ich zrobił kilkadziesiąt jeszcze wie zbyt mało by mógł odpowiedzieć poprawnie. Kto ma na koncie tysiące wie o czym pisze a i tak czasami może się pomylić (wiem z autopsji). Chcąc doradzić rozmieszczenie obciążenia woblerka to -ja czy ktokolwiek inny -musi zobaczyć korpus (jego kształt i wielkość). Trzeba by wiedzieć na jakim łowisku będzie stosowany,jaki ster (kształt i kąt wklejenia) i na koniec jaka to ma być "praca"-agresywny,leniwy,migający itd.
[2011-12-06 19:49]

Polacki1229

Zgodzę się z kolegą kabanem ale kolega  zapytał się gdzie i jak wklejać obciązenie ja zazwyczaj wklejam przed dolnym oczkiem od strony pyska bliżej środka i pracują bardzo ładnie niektóre agresywnie na klenie a niektóre trochę leniwiej na jazie dużo zależy od szerokości steru.Swoją przygodę z woblerkami zacząłem jakiś rok temu jeśli wprowadziłem kolegę w błąd to przepraszam.
[2011-12-06 19:55]

Polacki1229

Kolego kaban czy wiesz może jak rozmieścić obciązenie w woblerze boleniowym i ile obciążenia dać tak by miał lekko migotliwą pracę.
[2011-12-06 19:57]

kaban

Robię obecnie ponad setkę boleniówek i chyba wiem (taka mam nadzieję). Konkretne pytania kieruj na priv.
[2011-12-06 20:08]

arekde

Woblery dociążamy taśmą ołowianą...są dostępne w sklepach wedkarskich. Nawijamy na trzonek kotwicy i gra. [2011-12-06 20:45]

kaban

Woblery dociążamy taśmą ołowianą...są dostępne w sklepach wedkarskich. Nawijamy na trzonek kotwicy i gra.

Dalibóg o czym ty człowieku piszesz... .
[2011-12-06 20:58]

kadab

Woblery dociążamy taśmą ołowianą...są dostępne w sklepach wedkarskich. Nawijamy na trzonek kotwicy i gra.

takto 20 lat temu splawiki dociazali
[2011-12-06 21:02]

kobikobi1

Nie ma znaczenia czy wobler pływający czy tonący obciążenie trzeba dać tak czy siak
I w tej kwestii się kolega myli,ale każdy ma tam jakieś swoje spostrzeżenia na ten temat,wiec wypisuje się z tej dyskusji
Pozdrawiam  życzę wielu sukcesów.
                                                    KOBI.
[2011-12-06 22:18]

Polacki1229

Ja jak uczyłem się robić woblery to w każdym zródle które przeglądałem było że każdy wobler powinnien miec obciązenie dla stabilności pracy pisałem to co wiedziałem przepraszam.
[2011-12-07 09:28]

zibi200

Witam. Wszyscy macie rację co do obciążenia woblera. Nie wiem czy ktoś z Was zna starą szkołę robienia woblerów np. woblery Henia Gębskiego?
W jego woblerach nie ma obciążenia !!!
Pozdrawiam.
[2011-12-29 10:18]

hesza

zibi 200 masz racje można zrobic woblera bez obciążenia i to skutecznego. [2012-01-04 21:31]

haja

Obciążenie do woblera można dać, ale czasami nie potrzeba. Kto zrobił ich sporo to nabiera doświadczenia w rozmieszczaniu i doborze wagi - oczywiście wewnątrz korpusu. To wszystko zalezy od efektu jaki chcemy uzyskać i na jakie łowisko i na jaką rybę wobler wykonujemy.  Pewnym rozwiązaniem dla osób mniej doświadczonych byłoby rozmieszczenie nieco wiecej na środku woblera - tam gdzie najwięcej drewna lub masy, a mniej na końcu i początku woblera - piszę tu o klasycznym kształcie woblerka.
[2012-01-04 21:48]

25 maja 2018 roku wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez wedkuje.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Hoblo Sp z o.o.,Warszawa 02-761, ul. Cypryjska 2G

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w „Polityce prywatności”

Ustawienia