Dobrze widoczna plecionka.

/ 17 odpowiedzi
Witam . Poszukuję plecionki do sandaczowania na silnym wietrze o dobrej widoczności. Posiadam daiwe tournament 8 seledyn fluo ale w sloneczne dni jest slabo widoczna i nie spełnia w pełni moich oczekiwań. Przeglądając fora cięzko znależć jakieś jednoznaczne odpowiedzi. Co do plecionki srednica 0.14 i kolor najlepiej czerwony a naja najlepiej to czerwien fluo taka mocno dająca po oczach ;) mam kilka typów m.in momoi , berkley i power pro oraz dragon posiadają takie kolory ale jednak chciałbym poznać wasze opinie i podpowiedzi.
Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam 
kaban


Pomijając marki to jak dla mnie seledyn i czerwona bądź róż (o odcienie powinno sie pytać kobiety) a i jakość okularów też ma znaczenie. (2017/05/11 19:54)

ryukon1975


MAMOI JigLine MX8, średnica w linku oczywiście przypadkowa wybierz sam. Ideału który wszystkim odpowiada nie szukam bo to nierealne. Ta jest naprawdę dobra pod względami o jakich piszesz.

http://allegro.pl/plecionka-momoi-jigline-mx8-150-m-0-16-mm-czerwona-i6049203717.html (2017/05/12 03:50)

Sith


Plecionka Momoi Jigline MX8 (2017/05/12 07:36)

u?ytkownik200880


Kedzio zawsze troluje, nie ma nic mądrego do powiedzenia. Od siebie polecę power pro, mocna nic sie nie plącze, a używam czasem blystek oobrotowych. Tylko jak każda po czasie traci kolor. (2017/05/12 09:51)

Sith


Każda traci kolor, jedna szybciej inna wolniej, ale to jest nieuniknione. Power ma tę wadę, że średnice <0,15 są płaskimi tasiemkami a że głównie używam plecionek do 0,14 więc omijam Powera.
Momoi Jigline MX8 wydaje się najlepsza, ale to też subiektywne odczucia. Dla mnie ma jedną wadę - jest droga. Na moje mało intensywne wędkowanie wystarczają mi mikadowskie i dragonowe.
 Co do @Kedzia, to ma ogromną wiedzę i tylko trzeba nauczyć się Go rozumieć ;-) Ja już ten poziom zrozumienia osiągnąłem i stąd mój plusik dla Niego w ostatnim poście :) (2017/05/12 10:04)

siawes


A co powiecie o spiderwire smooth 8 ? Mialem ja w rekach i podpasowala mi lecz nie mam mozliwosci zobaczenia innych . momoi kupie jak nic juz nie znajde w troche nizszej cenie ;) (2017/05/12 10:21)

Sith


Kupiłem plecionkę MOMOI Jig Line o deklarowanej średnicy 0,14mm, wczoraj porównując ją z Fishmakerem DRAGONA o tym samym przekroju odniosłem wrażenie, że Jig Line jest co najmniej o numer grubsza.
Czy z Waszego doświadczenia faktycznie Jig Line może być aż tak przegrubiona, czy to wynik błędu pakowacza? Zaznaczam że kupowałem w renomowanym dobrym sklepie stacjonarnym. (2017/08/08 11:59)

Sith


Qrcze, nikt nie używa tej plecionki? Kiedyś Takumi była dość popularna i chwalona a podobno JigLine to jej unowocześniona wersja. Jeśli unowocześnienie polegało na powiększeniu grubości, to znaczy że MOMOI schodzi na psy. ;> (2017/08/09 05:26)

Janek4568


Jeżeli chodzi o plecionki, to ja osobiście używam już od paru lat STARBAITS FLYING RED SPOD BRAID 20 lb 300 m . Cena tej plecionki może nie należy do najniższych , ale jej jaskrawy kolor sprawia ,że jest bardzo widoczna, dodatkowo żadko mi się plącze co znacznie ułatwia wędkowanie:). Ja swoje plecionki zawsze kupuje w sklepie Duxonshop.pl :) (2017/08/09 09:33)

Sith


Janku, pytałem o MOMOI, a że w tym temacie, bo nie chcialem otwierać nowego, więc dla mnie Twoja odpowiedź nie wnosi niczego nowego. Sorry. (2017/08/09 09:49)