Dobrze dobrana przynęta

/ 6 odpowiedzi
Witam
Chciałbym was zapytać o dobranie przynęty na szczupaka. Czy ma to być blaszka czy wobler, jaki ciężar i rozmiar. Łowię głównie na zbiorniku Domaniów, może o nim słyszeliście. Jest tam dość głębokie dno. Moglibyście podać poszczególne firmy i modele przynęt.
bobus86


pamietaj ze szczuplego lowimy od 1 maja wiec jeszcze masz czas.co do przynet zalezy.raz sa optymalne gumy raz blystki wiec musisz trafic w jego gust.ja zawsze uzywam jasnych gum.biale z kolowymi grzbietami,ogonami .perlowe roznie bywa podobnie z blystkami raz mi sie sprawdzaky zlote raz w kropki roznie bywalo (2011/04/23 17:05)

wedkarz


Ja bym ci radził blaszki obotowe cocacola i tez cos w podobie do niej ;) (2011/04/23 17:40)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

Spinnacz


Pamiętaj o okresie ochronnym jak podkreślił bobus86.
jeżeli jesteś słabo doświadczonym spinningista kup woblery schodzące na taką głębokość jaka jest w twoim zbiorniku, i zarzucaj przy trzcinach .
pozdrawiam. (2011/04/23 22:12)

buldi95


O okresie ochronnym pamiętam. Jak na razie się szykuję na rybki, bo 2 maja właśnie jadę wędkować. (2011/04/24 09:13)

bednar14


Witam
Chciałbym was zapytać o dobranie przynęty na szczupaka. Czy ma to być blaszka czy wobler, jaki ciężar i rozmiar. Łowię głównie na zbiorniku Domaniów, może o nim słyszeliście. Jest tam dość głębokie dno. Moglibyście podać poszczególne firmy i modele przynęt.

Jak na szczupaka na Domaniów to raczej polecam obrotówki lub wahadłówki czy gumy na sandacza na woblera nie próbowałem ale słyszałem o takich co mają na nie efekty.Jeżeli masz łódkę to spróbuj na woblera a jak łowisz z brzegu to obrotówkę zastosuj.Ja nie mam łódki i na Domaniowie zakładam wodery i do wody wchodzę jak najdalej stosuję blaszki w kolorach żółty w czarne kropki,czerwona w srebrne paski,pomarańczowa,złota czasami też czarną z białymi centkami w słoneczne dni i czasami się coś trafia. (2011/04/24 10:27)

Terrible


Jeżeli chciałbyś łowić na żywca to musisz mieć odpowiedni sprzęcik żeby machnąć co nie co. Słyszałem jak rozmawiali inni wędkarze to nie wolno było wywozić przynęty (w tamtym sezonie tak było) choć i tak to robili, ale strasznie ganiali o to.  (2011/04/28 21:55)