Dobry picker

/ 11 odpowiedzi
Witam, od jakiegoś czasu łowię na grunt feederem i jestm bardzo zadowolony. Od ostatniego przypływu gotówki zacząłem sie rozglądac za drugą taką wędką. Kolega radził mi bo sam łowi, abym zakupił pickera ponieważ jest bardziej czulszy i widać bardziej brania ryb niż na feederze. Zamierzam właśnie zakupić jednego z pickerów, tylko zastanawia mnie to że w porównaniu do feederków pickery które oglądałem maja bardzo mały ciężar wyrzutu. Przykładowy feeder 120g a pickery zazwyczaj maja po 40g. Dlaczego tak jest i jeśli kupiłbym pickera czy muszę się z nim obchodzić łagodniej i nie korzystać z koszyczków z dużym obciążeniem? Prosze też o linki do ofert pickerów, szukam takiego do 150zł.pozdrawiam!
ryukon1975


Picker ma mały cw. i nadaje się tylko do połowu w wodach stojących.Oczywiście że trzeba się z nim obchodzić delikatniej bo ogólnie to pod każdym względem wędka słabsza od feedera.Z całą pewnością nie założysz dużego ciężkiego koszyka bo go złamiesz przy zarzucaniu. (2011/07/09 22:16)

780528


Picker to lżejsza odmiana feedera i zarazem delikatniejszy kij.Także koszyk lub ołów do 40g ponieważ większe obciążenie mogłoby spowodować złamanie szczytówki podczas zarzucania.Jest to kij do wędkowania na stawach ,jeziorach oraz kanałach o małym uciągu,na co wskazuje ciężar wyrzutowy.Lecz można liczyć podczas holu ryby tym kijem na niezłe emocje ,bo wszystkie odjazdy ryby będą odczuwalne na kiju poprzez jego amortyzację i finezję podczas holu sporych sztuk. (2011/07/09 22:20)

Mackson


A taką wędką mogę wyłacznie małe okazy łowić? A co jeśli trafiłby się załóżmy karpik na 50cm? (2011/07/09 22:24)

ryukon1975


Jeśli masz już jakieś doświadczenie to bez problemu wyholujesz takiego karpia. (2011/07/09 22:29)

Jędrula


Jeśli masz już jakieś doświadczenie to bez problemu wyholujesz takiego karpia.





   







     Tak jak kolega mówi , spokojnie możesz łowić pickerem średnie karpie , ja wyholowałem pickiem karpia o wadze 7 kg. Uwielbiam ta metodę łowienia , szczególnie sprawdza się przy połowie jeziorowych łopat , linów, płoci czy karasi . Delikatna szczytówka na której można prawie wiązać supeł pokaże najdelikatniejsze skubniecie . Polecam coś lekkiego i ze szczytowa akcja w rozmiarze 3 m . Konkretnego kijaszka Ci nie wskażę bo to trzeba iść do sklepu i pomacać , najważniejsze aby był lekki . Ja używam pickera Mistral X-treme 3 m do 30 gr. Używam do takiego kija żyłki 18 - stki i przypony od 0,12 do -0,16.   

(2011/07/09 23:06)

tripod


Picker (winkelpicker) jest przodkiem feedera, którego to wymyślono do łowienia z podkarmiaczem. Picekr jest kijkiem dla zwolenników łowienia na delikatnie, z umiejętnością donęcania procą itd. Jeśli chcesz łowić z koszyczkiem, na dodatek w nurcie, to kup sobie feeder, którym oczywiście na lekko możesz łowić w jeziorze, używając najcieńszą szczytówkę. Pamiętaj, że nie ma uniwersalnej wędki.
Koledzy, którzy na pickerka i żyłkę 0,14/ 0,16 mm łowią silne karpie mają duże doświadczenie i raczej na razie nie naśladuj ich, bo stracisz takie ryby. Musisz trochę się podszkolić w takim łowieniu. Na razie kup feeder. (2011/07/10 11:07)

Mackson


Picker (winkelpicker) jest przodkiem feedera, którego to wymyślono do łowienia z podkarmiaczem. Picekr jest kijkiem dla zwolenników łowienia na delikatnie, z umiejętnością donęcania procą itd. Jeśli chcesz łowić z koszyczkiem, na dodatek w nurcie, to kup sobie feeder, którym oczywiście na lekko możesz łowić w jeziorze, używając najcieńszą szczytówkę. Pamiętaj, że nie ma uniwersalnej wędki.
Koledzy, którzy na pickerka i żyłkę 0,14/ 0,16 mm łowią silne karpie mają duże doświadczenie i raczej na razie nie naśladuj ich, bo stracisz takie ryby. Musisz trochę się podszkolić w takim łowieniu. Na razie kup feeder.




    Feederka już mam ;) A moze rzeczywiście kupie drugiego. (2011/07/14 23:51)

Przemo-77


Jeśli częściej łowisz na rzekach to kup feedera, jeśli częściej na wodach stojących lub kanałach kup pickera. Miałem ten sam dylemat i wybrałem 1 opcję. (2011/07/15 09:58)

kargul


robinson carbomix picker skladany ja mam 3.00 m 30 g wyrzuttu (2011/07/15 10:16)

u?ytkownik64718


Są też mocne pickery: feeder od pickera różni się gramaturą wyrzutu. Pickery występują do 50g, feedery zaczynaja się od 60gram wyrzutu. Panowie przedstawiam wam bardzo mocnego pickera: jest to mikado squar carbon długośc 3 m, wyrzut do 50gram, jest bardzo mocny wyciąga karpie nawet do 7kg bez żadnego problemu , nie wiem jak by było z większymi ale myślę że też dałby sobie radę . Ale kosztuje trochę więcej niż 150 zeta.

(2011/07/15 10:43)

Jędrula


Są też mocne pickery: feeder od pickera różni się gramaturą wyrzutu. Pickery występują do 50g, feedery zaczynaja się od 60gram wyrzutu. Panowie przedstawiam wam bardzo mocnego pickera: jest to mikado squar carbon długośc 3 m, wyrzut do 50gram, jest bardzo mocny wyciąga karpie nawet do 7kg bez żadnego problemu , nie wiem jak by było z większymi ale myślę że też dałby sobie radę . Ale kosztuje trochę więcej niż 150 zeta.


 

 

 

 

 

 

 

 


 

Pewnie , że dałby radę . Przecież taki picker to prawie spining , noooo , ciut inny ale prawie . A wyobraźcie sobie co można wytargać z wody spinem o cw 50 gr ??? Wszystko zależy od tego co mamy na kołowrotku i w jakiej ilości .

(2011/07/15 10:50)