Zaloguj się do konta

Dobry feeder

utworzono: 2010/11/22 15:55
nicponios

Witam wszystkich,
ja juz wiecie ze wcześniejszych wątkow szukam feedera. Podstawa to: włókno węglowe(kij z połyskiem, NIE MATOWY), wymienne szczytówki o róznych grubościach minimum 3szt. (teraz pytanie poboczne które szczytówki lepsze weglowe czy szklane?), uchwyt wędki to musi byc głównie korek bo czarna gąbka sie brudzi, no i żeby ten uchwyt nie był gruby (nie lubie grubych wedek w miejscu gdzie sie trzyma, mam jedna taka wedke, Jaxon tele favourite 3,6m), długość feedera to 3,6m.

Chce na te 2 kije łapać, leszcze, leszczyki, płocie, płoteczki (to znaczy żeby było widac brania małych leszczy i płotek), karpiowate, chciałbym tymi kijami zaczaić sie na suma, miętusa i węgorza. Czyli podsumowujac żeby dało rade złapać i wyciągnąć każda rybe.

Kwota do dyspozycji to do 160zł za sztuke, (bo przypominam chce 2 kije).
[2010-11-22 15:55]

Jędrula

Ty idź kolego i pomacaj kije w sklepie bo tak na sucho to mozesz się strasznie pomylić a potem będzie żal , porozkładaj , machnij kilka razy , dopasuj do reki i może wpadni Ci coś w oko a za 160 zł to już kupisz dość fajne kijaszki  . Szczytówki szklane zazwyczaj są bardziej miękkie od węglowych i warto mieć w zestawie oba rodzaje .

Ja mam 5 szczytów do każdego feedera i myślę , że to MAX .

[2010-11-22 16:18]

kostekmar

Proponuję ten oto  - Konger Carbomaxx Feeder - całkiem fajne, za niewielkie pieniądze. Szczerze polecam.
[2010-11-22 16:57]

Ty idź kolego i pomacaj kije w sklepie bo tak na sucho to mozesz się strasznie pomylić a potem będzie żal , porozkładaj , machnij kilka razy , dopasuj do reki i może wpadni Ci coś w oko a za 160 zł to już kupisz dość fajne kijaszki  . Szczytówki szklane zazwyczaj są bardziej miękkie od węglowych i warto mieć w zestawie oba rodzaje .

Ja mam 5 szczytów do każdego feedera i myślę , że to MAX .

Święte słowa. NIGDY nie kupię tego typu sprzętu wędkarskiego na odległość. Jak ubranie, trzeba przymierzyć do siebie.

[2010-11-22 17:49]

tstaros

Proponuję ten oto  - Konger Carbomaxx Feeder - całkiem fajne, za niewielkie pieniądze. Szczerze polecam.

Też mogę polecić, mam taki jeden kijek cw do 90 g i jestem zadowolony [2010-11-22 18:42]

kostekmar

Zapomniałem, że kolega chce korkową rękojeść, a nie z pianki. To wtedy Konger Carbomaxx Team Feeder. Trzy szczytówki w komplecie. [2010-11-22 18:48]

bart89

ja mam do120 i polecam bardzo
[2010-11-22 19:23]

nicponios

dobra dzis miałem w łapie tego eternum'a od JAXONA i jest całkiem całkiem, ładnie się wygina:) i jest nawet lekki 330g, KONGER tego co polecaliście odpada jest cięższy o 20g i ma 2 szczytówki, ale bardziej chodzi mi o to ze jest cieższy. Ten JAXON może być podoba mi sie że nie jest taki sztywny, jak zatelepotałem nim to jak sie rozbujał że heeeeej... , a te kijki od MIKADO Golden Bay albo Sensei tez sa takie gibkie?
[2010-11-22 21:46]

Jędrula

dobra dzis miałem w łapie tego eternum'a od JAXONA i jest całkiem całkiem, ładnie się wygina:) i jest nawet lekki 330g, KONGER tego co polecaliście odpada jest cięższy o 20g i ma 2 szczytówki, ale bardziej chodzi mi o to ze jest cieższy. Ten JAXON może być podoba mi sie że nie jest taki sztywny, jak zatelepotałem nim to jak sie rozbujał że heeeeej... , a te kijki od MIKADO Golden Bay albo Sensei tez sa takie gibkie?

I ta cecha kolego dobrze nie świadczy o wędce . Wędka czym mniej wisi i się nie buja tym jest zbudowana z lepszych materiałów , jest droższa i lepsza . Nie kupuj miękkiego feedera a gibkość i szybkość wędki to właśnie jej sztywność ( nie bujanie ani zwis ) i poczucie szybkiego kontaktu z rybą zaraz po zacięciu . Nie kupuj miękkiej melepety bo będziesz żałował .

[2010-11-22 22:01]

nicponios

no to o tym piszą że jest sztywny:

http://allegro.pl/mikado-golden-bay-feeder-360-140-gratis-i1318522965.html

ale po co mi aż 140 c.w. ??????
nie bedzie za "heavy feeder" do tych najcieższych zestawów?

[2010-11-22 22:12]

Jędrula

Ja kolego nie mogę Ci doradzić tak na sucho , musiałbym pomacać wędki szkoda , że nie mieszkamy bliżej bo chętnie bym wybrał się z tobą do sklepu  . Dla mnie dobry feeder to waga do 300 gram i przynajmniej 3.60 m , cw zależy oczywiście od warunków w jakich będziesz łowił . Ty jak wiem używać będziesz również feedera na wody stojące więc na maxa do 60-80 gram . Powodzenia i daj znać co kupiłeś :) [2010-11-22 22:21]

sotomm

Witam.Ja posiadam tego Mikado.Węda jest super.Po co 140g.??Łowię często na rzekach,w miejscach o sporym uciągu.Stosuję obciążenie 80-100g żeby nie znosiło.Do tego telewizorek z zanętą i już jest spore obciążenie.Łowiłem też na jeziorach z obciążeniem 40-60g. i wędka spisuje się super.Widać na niej najdelikatniejsze "puknięcia".Jeżeli o mnie chodzi to mogę ją polecić ze spokojnym sercem.Znam osoby które też jej używają i są bardzo zadowolone.Pozdrawiam i życzę udanego wyboru.
[2010-11-22 22:29]

nicponios

narazie zbieram informacje o kijach, ale za 3 miesiace można skoczyc juz na pierwsze ryby:)
[2010-11-22 22:38]

withanight88

Pozwolę sobie podpiąć się pod temat , uzywa ktoś, posiada lub testował takiego feederka MIKADO GOLDEN LION ULTRA FEEDER 3,9m/100?

Jakie opinie?

[2010-11-22 22:51]

baloonstyle

http://www.maxfisch.pl/?iProduct=2029&p=productsMore

posiadam dwa takie jeden do 120cw a drugi 150cw o długości 3,90cm. Polecam bardzo dla kogoś kto zaczyna przygodę z feederami. Padły na nie leszcze, płocie, małe sumy oraz kilkanaście węgorzy jak dla mnie bardzo dobry kij.

http://www.szczupak.pl/produkt,3284

Obecnie zakupuje dwa te kijki ale to już dużo większy koszt.
Kilka znajomych oraz portalowiczów bardzo polecało te kijki więc po tym jak w sklepie trzymałem te kije od razu je zamówiłem :))
[2010-11-23 08:13]

zaku81

Ja także mam taki kijek całkiem fajny, też go polecam!
[2010-11-23 18:05]