Dobry przepis na ciasto na karpia

/ 3 odpowiedzi
koledzy potrzebuje dobrego przepisu na ciasto na karpia  ????
użytkownik50133

dlaczego akurat ciasto ?
ja na ciasto nigdy nie łapie bo często spada . lepiej zastosuj kukurydzkę . dodaj wanili i nęć przez parę dni , podczas łowienia nie zdziw się gdy walnie ładny lin lub duży leszcz . czasem karpie biorą na czerwone a czasem na białe . jak łowisz na 2 wędki jedną machnij na kuku a drugą na robale czy ciasto . popróbuj wszystkiego co masz bo nie wiadomo na co ryba dziś ma ochotę . ale  jak się na ciasto uparłeś to masz tu  przepis " im prościej tym lepiej "
po prostu bierzesz garnuszek wlewasz troszkę wody , czekasz aż się zagotuje , potem dodajesz kaszy manny i zestawiasz z ognia jednocześnie mieszając . dodaj trochę margaryny to się nie będzie lepić i oczywiście zapachu a na karpia najlepiej truskawki lub wanilii .
myślę , że pomogłem
pozdro (2010/09/23 21:02)

sauber

kilkanaście lat temu łowiłem karpie metodą spławikową na ciasto zrobione z mąki i żółtka +zapach waniliowy albo czosnek.Wtedy skutkowało ale czy teraz .Spróbuj to nic nie kosztuje.Pozdrawiam. (2010/09/23 21:09)

wedkarz

jak ciasto na karpia to ja bym zrobił hleb oberwi ze skurki i go troche namocz zeby było cos w podabie do ciasta dodaj cukier waniliowy albo śmietankowy ;] ale na karpia to co kolega z gory albo groch lub robaki (2010/09/23 22:26)