Dobry kuter na dorsza

/ 16 odpowiedzi
Witam  wybieram się w tym roku na początku sierpnia  do Władysławowa  chciałem spróbować popłynąć na dorsza czy  ktoś może był w tym mieście i ma namiary na dobry kuter był bym wdzięczny za nr telefonu
baloonstyle


Admirał
http://www.admiral-dorsz.pl/index.php?id=35

Orion
http://www.wedkarstwomorskie.org/jednostki.html

Jak tu się dostaniesz to nie pożałujesz :)) (2011/01/31 08:25)

baloonstyle


Witam  wybieram się w tym roku na początku sierpnia  do Władysławowa  chciałem spróbować popłynąć na dorsza czy  ktoś może był w tym mieście i ma namiary na dobry kuter był bym wdzięczny za nr telefonu

Skoro ruszasz pierwszy raz na dorsza , wejdź na mój blog i poczytaj jak to w skrócie wygląda :))
Właśnie dodałem obszerny wpis ze zdjęciami z całego styczniowego dorszowana :))
(2011/02/01 17:06)

swiezy


 Odświeżę temat. Jaki wybrać kuter z Władysławowa żeby nie trafić na fryzjera  jakich nie polecacie .. (2011/03/17 19:19)

baloonstyle


Admirał, Admirał II, Artus, Nereida, Orion,Neptun i dwie szybki łodzie Marinero.Na tych jednostkach dbają o wędkarzy. (2011/03/18 08:18)

swiezy


Z tego co wiem to neredia i neptun to łajby kapitana wiśniewskiego .Na neptunie pływa chyba syn kapitana jest wiele negatywnych komentarzy na tych szyprów .I jeśli nie jest się kimś znanym albo znajomym to obsługa jest nie ciekawa i ryb się nie połowi . (2011/03/18 16:52)

baloonstyle


Nereida już nie jest Wiśniewskiego i obecny właściciel naprawdę bardzo się stara.
Na Neptunie już nie pływa syn Wiśniewskiego tylko jest nowy młody gościu który naprawdę świetnie szuka rybek.
Jest już troszkę inaczej niż kiedyś na tych jednostkach. (2011/03/18 18:55)

swiezy


baloonstyle Dzięki, koledzy ostatnio połowili na neptunie a Nereida z tego co wiem przeją były szyper od wiśniewskiego  .A na pozostałych krypach wiśniewskiego  kto pływa i jakie maja podejście do nieznanych twarzy (2011/03/18 19:18)

ppawi78


Jak pisałem na Neptunie byłem ostatnio początkiem marca  35 szt ale niezbyt wielkich, poprzednim razem na sztuki licho ale za to 9 + 7+4 i kilka z przedziału 1,5 do 2, jeszcze wcześniej też dobrze więc chyba obecny szyper zna się na swojej robocie. A Nerejdę przejął szyper, który pływał u Wiśniewskich. Z tego co słyszałem, to podchodzi do sprawy profesionalnie, dowodem czego jest odwoanie styczniowych wypraw ze względu na brak ryby. (2011/03/18 20:21)

baloonstyle


Ja właśnie czaję się na Neptuna i Nereidę w najbliższym czasie bo naprawdę sporo dobrego się nasłuchałem o tych jednostkach ostatnio. (2011/03/21 08:05)

ppawi78


Ja chcę znowu zaatakować około 10 kwietnia i najprawdopodobniej będzie to jedna z tych jednostek. (2011/03/21 18:45)

baloonstyle


Ja do początku kwietnia na pewno nie ruszam na dorsza bo obczajam moje miejsca na Wiśle, sprawdzam czy coś tam się dzieje. (2011/03/22 08:02)

zbigra


Polecam OSTRY G - szyper Adam Ostrowski (2012/03/25 22:18)

koliber59


Ja właśnie czaję się na Neptuna i Nereidę w najbliższym czasie bo naprawdę sporo dobrego się nasłuchałem o tych jednostkach ostatnio.


Witam
Wpisy raczej "historyczne" , może coś z tego roku.
Neptun - raczej nie polecam złe napływanie  Szyper chyba cały czas się uczy , napływa po skosie do dryfu tak więc od dziobu do rufy wszystkie zestawy przy burcie(za dużo korygowania) . Jedna istotna uwaga holownik napływa zawsze jedną burtą ,więc jak się załapiesz na prawą burtę (zawietrzną) to przez cały rejs porządnie się "namachasz"
Rejs 06-04-2012 (2012/04/10 06:13)

ppawi78


Większość jednostek ( bynajmniej tych na któych pływalem) napływa stale jedna burtą i w moim przekonaniu nie jest to żadna wada. (2012/04/10 08:38)

Pawelski13


Napływ jedną i ta samą burtą to podstawa w dorszowaniu - ludzie którzy nie mają doświadczenia w tych połowach przy zmianie napływów często się gubią co sprawadza się do licznych splątań i niepotrzebnych nerwów (choć nie tylko to jest ich powodem - długie przetrzymywanie zestawu ze strony napływającej też do tego prowadzi). Admirały polecam jak najbardziej - tam nie ma lipy, Pan Krzysiek i Włodek dbają o to aby wędkarze byli zadowoleni z wyprawy:).

Pozdrawiam

Paweł

(2012/04/10 09:42)