Dobry i niedrogi sprzęt

/ 5 odpowiedzi / 2 zdjęć
CHŁOPAKI  DAJCIE JAKIES NAMIARY NA DOBRY SPRZET I NIE DROGI  WEDKA KOŁOWROTEK  I ZYŁKA PROSZE O OPINIE
użytkownik10857

Aby uzyskać odpowiedź na to pytanie MUSISZ sprecyzować co chcesz łowić. Inaczej się nie da. (2010/06/24 23:27)

bubu22

chce łowic wieksze szczupaki i sandacze (2010/06/25 09:18)

rafal1978

no i tu przechodzimy do meritum :)
fakt że nie napisałeś ile masz na to pieniążków ale już mozna coś doradzić

jeśli będziesz łowił z brzegu to najlepszy jest kij 2,70m
jeśli z łódki to proponuje 2,40m

c.w. możesz wybrać dwa rodzaje (moim zdaniem najbardziej uniwersalne) 5-25g lub 10-35g

marki i modele to juz temat rzeka ale jako młody spinningista powinieneś dobrać sobie kij który będzie czuły żebyś czuł dobrze brania.

co do żyłki to proponuję dragon flex do 7,05 kg (możesz wybrać o większej wytrzymałości) to jest żyłka którą przetestowałem - i polecam ją śmiało, charakteryzuje się tym że ma małą pamięć kształtu a co za tym idzie nie skręca się prawie wcale, wystarczy ją jak się splącze powyżej i poniżej splotu i delikatnie pociągnąć (skręciła mi się nad woda tylko raz - i to z mojej winy) - koszt około 17-19 zł za 150m.

Albo jak kolege stać rozejrzyj się za plecionką (ja korzystam z plecionki od 3 tygodni - w końcu dałem się namówić - i powiem że brania czuć świetnie) marki nie będę podpowiadał bo sam musisz zdecydować (plecionek nie polecam na okonia).

Co do wedki to jak zwykle proponuję Dragona sam mam dwie wędki tej firmy i jestem z nich zadowolony.

Ja używam Dragon Millenium Heavy Duty Super Fast 2,70m c.w. 5-25g o akcji X-Fast (koszt około 180-190 zł) ale ostatnio nad wodą bawiłem się kolegi spiningiem "Shimano" i powiem tak - zastanawiam się czy nie dokupić jeszcze jednej wędki :) - żona mnie chyba zabije :)

Ale jest też z Dragona seria Thytan Pike 2,40 m lub 2,70 m o c.w. 5-25g lub 10-35g o akcji Fast. Koszt to jakies 160-170 zł ale głowy nie dam sobie urwać :)

Co do kołowrotka to proponuje iść do sklepu z wędką i poprosić o dobór kołowrotka do wędki.

I pamiętaj najpierw wybierz kij potem do sklepu i potrzymaj go w ręce żebyś potem nie był zawiedziony nad wodą - i nie daj się namówić sprzedawcy na na jakiś inny sprzęt bo sprzeda Ci to na czym najwięcej zarabia a potem nad wodą bedziesz zawiedziony.

Co do kołowrotka to niech Ci pomoże.

Ps popniżej masz zdjęcia wędek

pozdro i DUUUŻŻEJ RYBY

><)))*> (2010/06/25 09:39)