Dobry bat

/ 9 odpowiedzi
Cześć. Od niedawna mam wielką chęć aby połowić sobie na spławik na bata ;) Tylko nie bardzo wiem jak się zabrać do tego jakiego bata kupić itp :) A co do bata nie chciałbym za dużo wydawać ponieważ mam jeszcze inne wydatki ;) Pozdrawiam i za wszelką pomoc będę bardzo wdzięczny
niezlyokaz


Nie długi kij najlepiej do 3m mały kołowrotek żyłka nie gruba haczyk 12 spławik dragon 3gramy

 tylko zalezy na co sie zabierasz czy na mała czy na cos grupszego   
    
  zycze udanego połowu i połamanie kija (2011/04/21 08:41)

niezlyokaz


to wszystko nie przekracza 100zł (2011/04/21 08:45)

bonek18


Już było kilka takich postów. Wszystko zależy gdzie będziesz łapał i na co się nastawiał.
jeżeli drobna rybka typu płoć, leszczyk, ukleja itp. na wodach o płytkim brzegu 5m będzie dobry.
Jeżeli na troche większe ryby i gdzie woda pogłębia się dalej to i wędka musi być dłuższa. W tym przypadku polecam 7 albo 8m.
W przypadku większych ryb przydatny będzie amortyzator.
Żyłki główne w zależności od ryb od 0.10 do nawet 0,20 i przypony proporcjonalnie cieńsze o 0,2,  0,4 od żyłki głównej. Haki małe. Ja stosuje od 14 do 22. Spławiki też delikatne od 0,5g do 1,5g chyba że będzie to rzeka albo  kanał z większym ciągiem.
Bat w zależności od wagi i wykonanego tworzywa mają różne ceny.
5m bacika kupisz za 40zł wzwyż (im lepszy materiał i lżejszy kij tym droższy.)
7m bacik już koło 70zł taki prosty dobry kijek (2011/04/21 08:50)

Daniel12


Nie długi kij najlepiej do 3m mały kołowrotek żyłka nie gruba haczyk 12 spławik dragon 3gramy

 tylko zalezy na co sie zabierasz czy na mała czy na cos grupszego   
    
  zycze udanego połowu i połamanie kija

Kolego naucz się czytać ze zrozumieniem ;] (2011/04/21 10:14)

Daniel12


Już było kilka takich postów. Wszystko zależy gdzie będziesz łapał i na co się nastawiał.
jeżeli drobna rybka typu płoć, leszczyk, ukleja itp. na wodach o płytkim brzegu 5m będzie dobry.
Jeżeli na troche większe ryby i gdzie woda pogłębia się dalej to i wędka musi być dłuższa. W tym przypadku polecam 7 albo 8m.
W przypadku większych ryb przydatny będzie amortyzator.
Żyłki główne w zależności od ryb od 0.10 do nawet 0,20 i przypony proporcjonalnie cieńsze o 0,2,  0,4 od żyłki głównej. Haki małe. Ja stosuje od 14 do 22. Spławiki też delikatne od 0,5g do 1,5g chyba że będzie to rzeka albo  kanał z większym ciągiem.
Bat w zależności od wagi i wykonanego tworzywa mają różne ceny.
5m bacika kupisz za 40zł wzwyż (im lepszy materiał i lżejszy kij tym droższy.)
7m bacik już koło 70zł taki prosty dobry kijek


wielkie dzięki ;) Pozdrawiam (2011/04/21 10:14)

kargul


Nie długi kij najlepiej do 3m mały kołowrotek żyłka nie gruba haczyk 12 spławik dragon 3gramy

 tylko zalezy na co sie zabierasz czy na mała czy na cos grupszego   
    
  zycze udanego połowu i połamanie kija


 o ile sie jeszcze orientuje to do bata nie trzeba kolowrotka ale.....

 

 

ja ci polecam bacika 6m firmy jaxon-model accord ja taki mam i jest git to jest weglowka za 100 zl wiec sie oplaca jaxon ogolnie dobra firma nie pie****a sie z serwisem tylko odrazu wymienaja i jest gitarka polecam tego bata pozdrawaim

(2011/04/21 10:39)

Daniel12


oo za 100 zł byłby idealny :D Dzięki :D (2011/04/21 12:53)

nantai


a powiedzcie czy bat jest dobry na rzeke z małym i srednim uiągiem? (2011/04/21 12:58)

u?ytkownik30634


Na rynku jest stosunkowo niewiele batów, na które warto zwrócić uwagę (do ceny 200 zł oczywiście). Poleciłbym Ci Konger Medalist Pole, Colmic X-ANTOS ew. Jaxon Chsrisma Pole, długości najbardziej uniwersalne to 5m i 7m. Żyłka główna powinna wystarczyć 0,14 ew. 0,16 (ale to już rzadziej). Haczyki malutkie od 16 do nawet 22, na przyponie ok. 40 cm o grubości do 0,12. Na taki zestaw z pewnością wyciągniesz większe płocie, a nawet <1kg leszcze. Pozdrawiam ;) (2011/04/21 13:15)