Dobre łowiska Mazowieckie

/ 17 odpowiedzi
witam. jestem z okolic garwolina. gdzie warto jechac na wiosenne polowy? prosze o pomoc.
dyziu


Witam
też jestem z tych okolic i powiem Ci ze sprawa nie wygląda ciekawie....
mamy oczywiście naszą poczciwą Wilgę...ale tam zostało tylko troszke drobnicy...podobno były zarybienia karpiem ale mi sie nigdy żaden nie trafił
Mamy też "dzikie"(należą do kolesia który ma obok betoniarnie ale on nie gania wędkarzy dopóki mu sie samochodem po łące nie jeździ) glinianki w miejscowości Mietne....bardzo ładne łowiska , ale z rybą średnio , można trafić szczupaka , linka no i oczywiście płocie i wdręgi.kiedyś było tam na prawde sporo ryby , ale wędkarze od kiedy tylko pamiętam zabierają wszystko co złowią i słyszałem jakieś pogłoski o stawianiu sieci.
jest tez żwirownia przy Oleńce na tzw "9-ym kilometrze" w stronę Lublina tam trafił mi sie i linek i piękna płoć , ponoć są duze karpie....problemem jest tylko zatrzęsienie sumika karłowatego który pod wieczór uniemożliwia łowienie, prawdziwa plaga
są też jakieś dołki koło Trąbek ale ja tam nigdy nie byłem
są tez glinianki w Głoskowie ale to chyba jest teraz łowisko specjalne - tam podobno można jeszcze coś ładnego trafić
no i oczywiście jeszcze "mamut" ja tam nigdy nie byłem i nie wiem jaki to ma teraz status - wiem że kiedyś strasznie ganiali tam wędkarzy

a kolega zna jakieś zbiorniki , których nie wymieniłem w tych okolicach? (2013/03/27 13:44)

ororo


"Mamut" jak dobrze wiem od listopada zeszłego roku jest pod skrzydłami PZW.Nikt nikogo nie gania już,no chyba że nie masz karty no to wiadomo. (2013/03/30 07:56)

ororo


A z łowisk jest staw w Podzamczu jakieś 18 ha. Jest jezioro Oblin też około 20 ha.No i nasza piękna Wisła.No i te drobne stawy i rzeczki.Jest gdzie łowic......Tylko ta pogoda tego roku nas nie rozpieszcza:( (2013/03/30 07:59)

Maciek91


a czy ktoś z was zna jakąś fajną miejscówkę nad Wisłą? Chodzi mi o taką gdzie nie będę musiał samochodu zostawiać w odległości kilometra od miejsca w którym będę łowił, ale też niekoniecznie podjeżdżać pod sam brzeg ( co teraz to i tak raczej niemożliwe :) ) (2013/04/08 16:56)

Maciek91


Chodzi mi konkretnie o okolice od Wilgi do Sobień Jezior i o wschodni brzeg Wisły. (2013/04/08 20:51)

pietia29


Cześć. Jeśli chcesz połowić nad Wisłą to może być np.ostrów lub Holendry. Całkiem fajne miejscówki (2013/08/27 21:19)

hellboy12


Mamut został sprzedany i już nie należy do PZW. obowiązuje zakaz wędkowania i pływania  (2013/12/16 11:46)