Dobre łowiska niedaleko Radomia

/ 18 odpowiedzi
Witam, poszukuję dobrych miejsc na wyjazd na ryby nie daleko Radomia. Czy może ktoś polecić jakieś dobre łowisko ? Z góry dziękuję. 
Tequila


Dobre? Ciężko trochę. Jak daleko od Radomia?;) (2012/08/16 15:38)

sig78


ja troche jeżdzę i powiem ,że narazie lipa...na Radomce nic nie bierze , na Wisle to samo... (2012/08/16 18:10)

bioly1998


Na wiśle jak byłem na nocce w świerży w kozienicach na Elektrowni to 2 sumy niewymiarowe po 30cm od godziny 16 00 do godziny 10 30. Już lepiej jechać nad stawy hodowlane. Albo do Iłży ostatnio jak byłem z rodzicami to linka 1.5kg. Lub w Radomiu na Malczewie tm gdzie są odpływy wody to tam ładne liny pływają. I ostatnie łowisko to duży staw na Ustroniu za Cerfurem. W lipcu złapałem tam ładna karaśie i Suma 80cm 2kg. :) (2012/08/17 14:20)

Sitownik


Ostatnio byliśmy na Gołębiu nad Wisłą ..  Na opasce rano pięknie brały leszcze i kumulacja... leszcz 60cm :) Pięknie zatakował drapieżnik ukleje na żywca ale poszedł w chaszcze i po wszystkim... Ogólnie Wisła za Puławami to dobre łowisko ale polecam też staw hodowlany w Iłży jak i Domaniów podobno jest tam dużo wędkarzy ale każdy coś złapie..  (2012/08/17 15:26)

sig78


a powiedz jaki jest stan wody tam za Puławami?? (2012/08/20 15:25)

matdroo


A tam na Ustroniu koło koscioła to chyba nie ma wpisanego tego łowska w rejestrze? Czy po prostu ja znaleźc nie mogę, na co tam biorą rybki? (2012/08/25 16:10)

u?ytkownik61065


na Siczkach właściciel sklepu wędkarskiego w którym kupuje w niedziele złowił z kolegą 70 kg leszczy ... (2012/08/25 16:24)

sig78


w którą niesziele?? tyd. temu?? kurde może wybiorę się...a teraz ktoś z was był nad zalewem?? (2012/08/26 11:35)

matdroo


A tam na Ustroniu koło koscioła to chyba nie ma wpisanego tego łowska w rejestrze? Czy po prostu ja znaleźc nie mogę, na co tam biorą rybki?
(2012/09/07 23:45)

grzesiu92


- Kanal el. Kozienice
- glowki na Ryczywole
- ocz. domaniow, siczki
- radomka jak chcesz sie z klenikami pobawic
- na szcuzpaka za mniejwiecej 2 tyg winduga ( starorzecze na Bozowce) w prawo od trasy koziencie - wawa (2012/09/08 00:01)

Przemo-77


Chyba te leszcze powybierał śnięte z wody.


Władze Jedlni-Letnisko ostrzegają przed kąpaniem się w zalewie w Siczkach i przed jedzeniem ryb złowionych w tym akwenie. To efekt skażenia wody, o którym informowaliśmy w ub. tygodniu. Są już pierwsze ekspertyzy tej wody. Na ich podstawie władze Jedlni-Letnisko podejrzewają, że nieczystości wylane do zbiornika pochodziły z ubojni. Teraz w zalewie padają ryby i zdychają kaczki. Policja prowadzi śledztwo, które ma ustalić, kto do zalewu wylał nieczystości.

 

Zdarzenie miało miejsce w ubiegłym tygodniu. Do zalewu mogło trafić nawet 70 tysięcy litrów ścieków niewiadomego pochodzenia. Władze Jedlni – Letnisko otrzymały już wyniki badań skażonej wody. Wpuszczone do zalewu nieczystości są o wiele gorsze niż ścieki wpływające do oczyszczalni. - Dla porównania ścieki wpływające do oczyszczalni mają stężenie o połowę mniejsze niż te, które zostały wpuszczone do zalewu – mówi Aneta Mosionek z wydziału ochrony środowiska UG w Jedlni Letnisko. Normy tłuszczy w wodzie przekroczone są 14-krotnie, a azotu amonowego aż 169 razy. Okoliczni mieszkańcy nie kryją oburzenia, a władze gminy rozwiesiły wokół zalewu ostrzeżenia. Samorządowcy nie mają wątpliwości, co jest przyczyną skażenia wody. - Są to odpady z ubojni. Nie mamy jeszcze pełnych wyników badań i nie mamy zaleceń z sanepidu, więc przestrzegamy wędkarzy przed łowieniem ryb oraz mieszkańców, którzy korzystają ze zbiornika wodnego - tłumaczy Piotr Leśnowolski, wójt gminy Jedlnia Letnisko. Z zalewu wyłowiono ponad 20 zdechłych kaczek. Usuwanie ścieków kosztowało gminę blisko 20 tysięcy złotych. Jednak zbiornika nie udało się w pełni oczyścić.

(2012/09/08 19:42)

matdroo


ciekawe co z rybami bedzie.. (2012/09/08 21:08)

leszek11112


na główki w Ryczywole chyba nie ma dojazdu [ dawna droga przez łąki ]i lipa a były fajne miejsca (2012/10/26 20:15)

frotto


Jest dojazd do główek na Ryczywole od strony Wilczkowic (2012/10/27 12:27)

Dry1


dobre łowisko jest  w Wólce Gonciarskiej
www.wodne-eldorado.pl (2013/03/25 14:40)

ThinkingAngler


Najlepsze Łowisko Specjalne wg mnie na Mazowszu, fakt typowo karpiowe i głównie wchodzi w gre wywózka z łodzi zestawów ale przypomina naturalny akwen.

www.lowisko.pl

(2013/03/25 20:59)

Jacoslaw


dobre łowisko jest  w Wólce Gonciarskiej
www.wodne-eldorado.pl


no no ;p super reklama ;p
Szkoda, że na stronie nie ma informacji odnośnie cen łowiska.
Pozdrawiam. (2013/03/27 08:20)