Zaloguj się do konta

Dobra żyłka spinningowa

utworzono: 2009/12/18 15:35
krisskowron

Tak w kontekście nadchodzącego roku... Dobra żyłka spinningowa w przedziale cenowym do 30 zł za 150 m. Parametr jaki głównie mnie interesuje, a w zasadzie to właściwość - "Żeby pękała przy zrywaniu przynęty z zaczepu na węźle" a nie np. w połowie długości od tegoż. Wasze propozycje Koledzy?
[2009-12-18 15:35]

kostekmar

Proponuję zakupienie sobie odczepiacza przynęt spinningowych i zmniejszymy straty. A co do żyłki to DRAGON HM80 jest bardzo dobra. Zakupiłem sobie takową na nowy sezon trociowy. [2009-12-18 15:59]

krisskowron

przy wyrzucie przynęty na odległość ponad 20 m odczepiacz jest bezprzedmiotową zabawką. Ale za propozycję żyłki dziękuję

[2009-12-18 16:05]

Witam.Ja na jesieni kupiłem i testowałem żyłkę Dragona o nazwie FLEX i mószę powiedzieć że byłem miło zaskoczony.Urwałem kilka przynęt,większośc na weżle,choć zdarzyło się że pekła około 5 metrów od przynęty. [2009-12-18 17:07]

loli_83

Witam. Dużo jest dobrych żyłek na naszym rynku ale moim numerem 1 jest Trabucco T-Force Spinning. Za 150 m zapłacisz ok. 20 zł. A z tańszych i też bardzo dobrych to Daiwa Triforce. 300 m tej żyłki kosztuje w zależności od grubości od 14 do 20 zł. Polecam. Pozdrawiam
[2009-12-18 17:17]

fishingFT

Dobra żyłka. Hmm, wydaje mi się, że siglon jest dobrym wyborem dla spinningisty

http://fishing-test.pl/y-ki-i-plecionki/siglon-premium-na-spinning.html

[2009-12-18 17:27]

Jeśli miałbym szczerze polecić żyłkę do spinningu to STROFT GT. Używałem wielu ale żadna jej nie dorównywała. Przywoite też są Sufix, Dragon. Tą ostatnią możesz też kupić pakowaną próżniowo. Ostatnio nie używałem Dragona ale z tego co pamiętam oferowali różne kolory do różnych metod i ryb np na pstrągi była przezroczysta z lekkim odcieniem błękitu, na szczupaka była zielona.
[2009-12-19 00:30]

kostekmar

Mowisz Jacku o żyłkach Dragona serii Millenium z tymi różnymi odcieniami. Miałem takowe i nie są złe, bynajmniej lepsze od Jaxona. Polecałbym jeszcze Mistral Amundsen. [2009-12-19 08:25]

Tak to były Dragon Millenium, produkowane w kilku kolorach. Na białą rybę były bardziej rozciągliwe. Pakowali je w pudełka i do tego była odznaka. Później zaczęli produkować HM 62, która z założenia miała być lepsza jak każdy sprzęt Dragona z tym symbolem. Niestety nie używałem żyłki HM 62 wiec nie mam prawa wypowiadać się na jej temat. Używałem żyłek Millenium i były niezłe. Mimo wszystko jak mam być pewny żyłki to kupuję STROFTA.
[2009-12-19 09:18]

pisaq

Tak jak jeden z Kolegów powyżej napisał - Trabucco T-Force Spinning.
Posiadam dwie szpulki (ok 0,18 i 0,227mm) i jestem bardzo zadowolony.
W następnym sezonie też będę ich używał.
U mnie szpulka kosztuje 20zł, niewiele, a żyłka bardzo dobra.
[2009-12-19 12:38]

Zdecydowanie STROFT , nigdy nie spotkałem się z lepszą . Pozdrawiam .
[2009-12-19 12:50]

Skoro tak zachwalacie to w nastepnym sezonie kupię trabucco.Próbowalem jej raz i sie zawiodłem.Była kupiona na allegro,wiec mogla być oszukana [2009-12-19 13:05]

krisskowron

Ja używałem w mijającym roku Trabucco T-force "okonia", w czterech średnicach. Najgorzej wypadła ta o średnicy 0,16 mm. Oczywiście przy tej średnicy jej wytrzymałość jest relatywnie mała, ale odniosłem wrażenie, że za mała w stosunku do tej, która uwidoczniona została na szpuli jako wytrzymałość znamionowa. Trabucco o wyższych średnicach raczej mnie nie zawodziły, przy tej o średnicy 0,255 zdarzało mi sią nawet haki prostować na zaczepach, względnie strzelał kiepski - jak się okazywało - krętlik z agrafką, ale nie żyłka. Więc co było z tą 0,16, nie wiem...
[2009-12-19 13:55]

krisskowron

W nadchodzącym roku spróbuję do lekkiego spinningu (kleń, jaź) polecanej wyżej STROFT GT.
[2009-12-19 13:56]

Waldi Fish

Ja od pewnego czasu używam do spinningu plecionki i jestem z tego bardzo zadowolony. Unikam w ten sposób zrywania żyłki i częstego tracenia przynęty. W tym roku dzięki temu, straciłem tylko jedną blachę w wyniku rozgięcia agrafki. Po tej zmianie widzę same korzyści i już nie wrócę do żyłki na spinningu.
[2009-12-19 21:59]

KONIO

Witam ja używałem Dragona z tej serii z ta przypinka z gatunkiem ryby, pakowana próżniowo,i muszę powiedzieć ze całkiem nieźle się sprawuje, teraz myślę wypróbować Sufiksa zobaczymy jak się sprawdzi:)POZDRAWIAM!!!
[2009-12-20 16:25]

Boberto

witam

ja rowniez ostatni sezon na dragon millenium ...rowniez uzywalem mikado ultraviolet ... i chyba ta wlasnie  pekala najczesciej na zle zawiazanym lub uszkodzonym wezle ... ogolnie zylka bardzo mocna (uzywalem 0.20)  ... w przyszlym sezonie chcialem zaopatrzyc sie w dragona hm80 ...ale teraz zastanwiam sie nad  STROFTEM. pozdro.
[2009-12-21 14:17]

incza

Zdecydowanie polecam STROFT GT. Jest niestety pakowany w 100m odcinki ale jeżeli chcesz 150 m to kupisz dwie szpulki. Spininguję od kilkunastu lat i używam tej żyłki *nigdy mnie nie zawiodła*. Pozdrawiam [2009-12-22 13:13]

tomekz10

Witam  wszystkich jak dla mnie STROFT jest oki w warty polecenia trochę średnia na mróz aledaje radę, a drógą to oczywiście DRAGONIK HM [2009-12-27 21:34]

tomekz10

Witam  wszystkich jak dla mnie STROFT jest oki w warty polecenia trochę średnia na mróz ale daje radę, a drugą to oczywiście DRAGONIK HM

[2009-12-27 21:35]

LapiePlocie

Witaj, na własnej wędce sprawdziłem Trabucco T-force i według mnie za cenę wahającą się od 18-20zl jest w świetny zakup. Moim zdaniem wytrzymałość żyłki jest troszkę zaniżona i w rzeczywistości wytrzyma ona więcej rybich kilogramów niż podane jest na szpuli. Odpowiednią żyłką będzie 0,27mm, dobrze prowadzona wytrzyma nawet 10kg szczupaka.
Pozdrawiam i życzę połamania kija, lecz niezerwanej żyłki LapiePlocie.

[2009-12-28 08:13]