Zaloguj się do konta

Dobra zanęta na leszcza, co i jak....

utworzono: 2016/06/03 15:38
patryk-jaworski

Panowie/panie pytanie o zanęte leszczową, na jeziorach mam problem bo nie mam sprecyzowanej mieszanki i zastaawiam sie czy to w tym czasem nie tkwi problem braku brań. Drugie pytanie jaki proponujecie zestaw na grut jezioro muliste.(spręzyna,przelotka)?
czekam na jakies opinie z doswiadczenia [2016-06-03 15:38]

spines21

http://www.wedkuje.pl/pokaz.php?pokaz=archiwum&szukaj=Dobra+zan%EAta+na+leszcza [2016-06-03 16:06]

spines21

http://www.wedkuje.pl/pokaz.php?pokaz=archiwum&szukaj=zestaw+na+muliste+dno [2016-06-03 16:07]

no1form

Nie ma czegoś takiego jak idealna zanęta na leszcza którą jak zrobisz to możesz być pewnym że nie będziesz miał czasu isc się odlać takie będiesz mial brania. Wszystko zależy od tego co danej rybie akurat w ten dzień podejdzie. Dzisiaj, pernik, jutro ciastko, w pojutrze wanilia, a jeszcze potem coś owocowego i tak bez końca. Nie którymi smakami ta ryba jest już przesycona mam wrażenie od pewnego czasu. Na te podstawowe smaki mam mniej na przykład mniej brań niż jakieś nie standardowe smaki. Zresztą co tutaj dużo mówić trzeba mieć szczęście i przedewszystkim dobre miejsce, reszta to tylko mankamenty mniejsze.. [2016-06-03 19:56]

szwendacz

Podstawa to odpowiednie miejsce gdzie przebywa leszcz oraz pora kiedy żeruje. Ja z powodzeniem stosuję zanętę którą przygotowuje w taki oto sposób. Dragon Maxima leszcz piernik mieszam z Niwa extreme jezioro + atraktor leszczowy i pinka, czasami dodaję trochę ziemi. [2016-06-04 15:00]

RewersWtf

Zgadza się dużo zależy od miejscówki no i czy populacja dużego leszcza jest dość duża by się przebić przez drobnicę która pierwsza startuje do zanęty.
Dlatego u mnie mieszanka leszcz z grubszymi frakcjami + kukurydza + trochę płatków owsianych + trochę pinek lub białych madów + odrobina melasy do wymieszania z wodą z jeziora dodatkowo białe na haczyk 4/5 szt które moczę w gęstej melasie (5zł butelka). Prawie zawsze na haku ląduje sztuka powyżej kg. Nie wykluczam oczywiście innych własnych kombinacji !!! Wszystko zależne od wody.

Pozdrawiam  [2016-06-08 09:14]

ryukon1975

Zanęta Dragon Quattro Leszcz Piernikowy
Celem pogrubienia frakcji co jest wymagane o tej porze roku polecam do niej zanętę Dragon XXL Leszcz. [2016-06-08 09:27]

Jędrula

Proponuję wyłamać się z szyku i mocno solić zanęty. Polecam również,jako dodatku używać sporo maczki rybnej. Szczególnie leszcz, karp, lin i karaś wchodzą w takie mieszanki. [2016-06-08 10:34]

RewersWtf

ciekawe .......trzeba popróbować faktycznie coś innego również pozdro [2016-06-08 17:51]

RewersWtf

ciekawe .......trzeba popróbować faktycznie coś innego również pozdro [2016-06-08 17:51]

Zielan

Ja bym zanętę sprowadził na drugi plan. Stado leszczy wciągnie proch w sekundę i popłynie dalej. Duża ilość robactwa, szczególnie siekane gnojaki, biały robak powinna zrobić robotę. [2016-06-08 19:51]

notaki

Jesli stado leszcza jest spore ( a często jest poprzedzane przez stadko ploci ) to @zielan ma rację.
Może nie tylko robaki... generalnie grubsza frakcja( takze makaron, kukurydza etc.... ) , która spowoduje , ze stado sie zatrzyma na jakis czas przeczesując dno , co pozwoli na wyjecie kilku sztuk [2016-06-08 20:17]

25 maja 2018 roku wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez wedkuje.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Hoblo Sp z o.o.,Warszawa 02-761, ul. Cypryjska 2G

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w „Polityce prywatności”

Ustawienia