Dobra zanęta na leszcza, co i jak....

/ 12 odpowiedzi
Panowie/panie pytanie o zanęte leszczową, na jeziorach mam problem bo nie mam sprecyzowanej mieszanki i zastaawiam sie czy to w tym czasem nie tkwi problem braku brań. Drugie pytanie jaki proponujecie zestaw na grut jezioro muliste.(spręzyna,przelotka)?
czekam na jakies opinie z doswiadczenia
spines21


http://www.wedkuje.pl/pokaz.php?pokaz=archiwum&szukaj=Dobra+zan%EAta+na+leszcza (2016/06/03 16:06)

spines21


http://www.wedkuje.pl/pokaz.php?pokaz=archiwum&szukaj=zestaw+na+muliste+dno (2016/06/03 16:07)

no1form


Nie ma czegoś takiego jak idealna zanęta na leszcza którą jak zrobisz to możesz być pewnym że nie będziesz miał czasu isc się odlać takie będiesz mial brania. Wszystko zależy od tego co danej rybie akurat w ten dzień podejdzie. Dzisiaj, pernik, jutro ciastko, w pojutrze wanilia, a jeszcze potem coś owocowego i tak bez końca. Nie którymi smakami ta ryba jest już przesycona mam wrażenie od pewnego czasu. Na te podstawowe smaki mam mniej na przykład mniej brań niż jakieś nie standardowe smaki. Zresztą co tutaj dużo mówić trzeba mieć szczęście i przedewszystkim dobre miejsce, reszta to tylko mankamenty mniejsze.. (2016/06/03 19:56)

szwendacz


Podstawa to odpowiednie miejsce gdzie przebywa leszcz oraz pora kiedy żeruje. Ja z powodzeniem stosuję zanętę którą przygotowuje w taki oto sposób. Dragon Maxima leszcz piernik mieszam z Niwa extreme jezioro + atraktor leszczowy i pinka, czasami dodaję trochę ziemi. (2016/06/04 15:00)

RewersWtf


Zgadza się dużo zależy od miejscówki no i czy populacja dużego leszcza jest dość duża by się przebić przez drobnicę która pierwsza startuje do zanęty.
Dlatego u mnie mieszanka leszcz z grubszymi frakcjami + kukurydza + trochę płatków owsianych + trochę pinek lub białych madów + odrobina melasy do wymieszania z wodą z jeziora dodatkowo białe na haczyk 4/5 szt które moczę w gęstej melasie (5zł butelka). Prawie zawsze na haku ląduje sztuka powyżej kg. Nie wykluczam oczywiście innych własnych kombinacji !!! Wszystko zależne od wody.

Pozdrawiam  (2016/06/08 09:14)

Jędrula


Proponuję wyłamać się z szyku i mocno solić zanęty. Polecam również,jako dodatku używać sporo maczki rybnej. Szczególnie leszcz, karp, lin i karaś wchodzą w takie mieszanki. (2016/06/08 10:34)

RewersWtf


ciekawe .......trzeba popróbować faktycznie coś innego również pozdro (2016/06/08 17:51)

RewersWtf


ciekawe .......trzeba popróbować faktycznie coś innego również pozdro (2016/06/08 17:51)

Zielan


Ja bym zanętę sprowadził na drugi plan. Stado leszczy wciągnie proch w sekundę i popłynie dalej. Duża ilość robactwa, szczególnie siekane gnojaki, biały robak powinna zrobić robotę. (2016/06/08 19:51)

notaki


Jesli stado leszcza jest spore ( a często jest poprzedzane przez stadko ploci ) to @zielan ma rację.
Może nie tylko robaki... generalnie grubsza frakcja( takze makaron, kukurydza etc.... ) , która spowoduje , ze stado sie zatrzyma na jakis czas przeczesując dno , co pozwoli na wyjecie kilku sztuk (2016/06/08 20:17)