Zaloguj się do konta

Dobra zanęta na karasie i leszcze.

utworzono: 2014/06/27 13:26

mam pytanie czy ta zanęta nada się na karasie i leszcze?
80g budyniu śmietankowego w proszku16g cukru waniliowego200g bułki tartej 0,5kg mąki kukurydzianej [2014-06-27 13:26]

Haryyy5

Wydaje mi się że z taką mieszanką to raczej nie połowisz. Taka ilość mąki kukurydzianej i budyniu sklei Ci zanętę i nie będzie to za bardzo chciało pracować. Będziesz miał na dnie pachnącą kulę do której ryby podpłyną powąchają i odpłyną. jeśli chcesz takie proporcje to więcej bułki. A najlepiej kupić jakąś gotową, nawet najtańszą zanętę i to ją potraktować jako bazę do której dodasz różne atraktory. No i oczywiście powinieneś dodać do zanęty coś co zatrzyma ryby. Kukurydze, cymes czy co tam będziesz miał ochotę.
[2014-06-27 15:25]

Raczej połowić na to będzie ciężko, kolego powiem ci tyle na twoim miejscu kupił bym jakąś gotową zanęte i miał pewność że na pewno coś mi podejdzie. Bo z takimi mieszankami różnie bywa, chociaż takiej mieszanki nigdy nie robiłem ale na chłopski rozum mogę od razu stwierdzić że to żadnej pracy nie będzie miało.

Pozdrawiam Boczny Trok
[2014-06-27 15:54]

darek-salamon

80g budyniu śmietankowego w proszku16g cukru waniliowego200g bułki tartej 0,5kg mąki kukurydzianej

Kluski napewno :-) 1 kg bułki-200 g kaszy kukurydzianej parzonej -szklanka mąki kukurydzianej-100 g- wafli waniliowych mielonych-1/2 szklanki mleka w proszku-50 g orzeszków ziemnych mielonych- wymieszać wszystko na sucho dokładnie.Trzy łyzki stołowe melasy zwykłej  w syropie rozpuscić we wodzie z mała iloscią barwnika  czerwonego i dodać parę kropel atraktora zapachowego waniliowego .Okraszasz to na koniec ( skwarkami ) robalami pinki, siekane rosówki mozna dodać kukurydzy słodkiej z puszki i masz tanią zanetę.Skuteczna? Powiesz nam jak wrócisz z nad wody. [2014-06-27 16:03]

Przemas83

80g budyniu śmietankowego w proszku16g cukru waniliowego200g bułki tartej 0,5kg mąki kukurydzianej

jak chcesz znac przepis na zanęte w ten deseń to odwiedż bloga Olina z" Jak to jest złowione" ;]
[2014-06-28 14:37]

dunster35

No racja tą zanętą nie połowisz.
Zrób taką:
1kg-bułka tarta
16gr cukru waniliowego
3\4 szklanki melasy(oczywiście po zmieszaniu z wodą)
1\3 puszki kukurydzy
garść ugotowanego pęczaku
płatki owsiane
0,4kg kaszy manny
garść pokrojonych gnojaczków
aromat waniliowy
[2014-06-28 14:58]