Zaloguj się do konta

Dobra zanęta na leszcza

utworzono: 2012/06/14 21:30
Hirek66

Witam otóż w sobotę wybieram się z tatą na leszcza do gosławic będziemy lowić na białego robaka a moje pytanie dotyczy jakiej użyć zanęty będziemy lowić na feeder cena nie gra roli oraz czy kalendarze brań naprawdę się sprawdzają bo mnie to ciekawi [2012-06-14 21:30]

ryukon1975

1.Nie znam tamtego łowiska to nie powiem Ci jakiej użyć zanęty.

2.Kalendarze brań się naprawdę nie sprawdzają.
[2012-06-14 21:50]

tofik29

Witam! Sensas, Lorpio, Marcel van den Eynde powinny Ciebie zadowolić. Zainteresuj się kalendarzem rybich pór roku np:  http://www.wedkarz.pl/wp-webapp/article/1715  Pozdrawiam [2012-06-14 21:53]

Brzanol

1.Tak jak kolega wyżej marcel van den eynde leszcz bream 2.Kalendarze brań to lipa patrz na własne doświadczenia [2012-06-14 22:01]

nata

Jeśli kolega myśli o gosławicach koło konina to sprawa wygląda następująco:Białe to tam podstawa, wszyscy na nie łapią więc ryba jest to tego przyzwyczajona.Warto też kupić pinke, na hak 2-3 szt, wyniki na takie byle co bywają tam zaskakujące. Na gosłowicach raczej trudno łowić selektywnie wybrany gatunek z białej ryby, tam zawsze nałowisz kilka gatunków bez względu czym nęcisz. No chyba że nastawiasz się typowo na karpia. Ryba tam zawsze współpracuje !!!Większość wędkarzy stosuje tam najtańsze zanęty np. traper feedeer czerwona, osobiście też ją tam testowałem i efektem były karpie (sazany), leszcze, płocie, nawet okoń tam się też wiesza na białego. Na Lorpio efekty bardzo podobne.  Są tam oczywiście miejsca gdzie dany gatunek jest bardziej dominujący od innych ale to już inna bajka. [2012-06-14 22:47]

Hirek66

Są tam oczywiście miejsca gdzie dany gatunek jest bardziej dominujący od innych ale to już inna bajka. Możesz rozwinąć tą wypowiedź i tak chodzi mi o gosławice koło konina i na co złapałeś tego sazana ?    Jeśli ktoś łowi w gosławicach niech się wypowie 


[2012-06-15 08:54]

nata

Co do miejsc na gosłowicach to wyglada to tak, kanał zrzutowy ciepłej wody do jeziora - tam złowisz wyłącznie  karpia oraz suma i to raczej spore.Na przeciwko muzeum, okolice kanału zrzutowego - to najbardziej oblegane miejsce, w tym miejscu możesz liczyć na każdy gatunek ryby.Dalej w lewo na przeciwko domów -bardziej lin, sandacz.Okolice mostu energetycznego - płoć leszcz, sandacz.Zimny kanał ssący szczupak.Sumik  jest natomiast wszędzie.Sazana własnie trafiłem na pinke.Z moich obserwacji (na pinkę) - zwróć uwagę na brania które następują w kilka - kilkanaście sekund po zarzuceniu zestawu. [2012-06-15 10:33]

Lucasix

A ja doradzę Ci coś, co mi samemu przynosi efekty.
1. Zanęta "Traper Jezioro".2. Dodaj do niej zapach piernikowy do ciasta (może być Kamisa albo innej firmy dostepnej w sklepach spożywczych).3. Plus pinki lub białe robaki.
prosty, ale bardzo skuteczny sposób.
Pozdrawiam ;) [2012-06-15 10:43]

Lutobor

Podobnie do przedmówcy na feeder stosuję:- Traper Special Leszcz - 1kg- Traper Atraktor Leszcz Belge - 2 łyżki stołowe- ćwiartka pinki- woda z łowiska
- białe robaki - 4-5 na hak 4
To mój przepis uniwersalny na średnią białą rybę z każdego łowiska. Sprawdzony, daje wyniki. Zdarzają się ewenementy: sandacz 25cm, amur 6,5kg, płoć 10cm :) [2012-07-04 13:55]

kick

spróbuj trapera magic płoć w czarnym opakowaniu leszcze jak szalone do tej zanęty idą marcela ci nie polecam miałem 2 razy na zawodach i lipa ale to zależy od łowiska.pozdrawiam

 

[2012-07-04 23:28]