Zaloguj się do konta

Dobra zanęta na karpia

utworzono: 2011/08/18 12:00
DarkneSSosw

Witam Serdecznie. Chcialbym aby drodzy wedkarze podpowiedzieli jaka najlepsza wg. was jest zaneta na karpia. Lowie na Kanale Dwory niedaleko Oswiecimia. Mozecie podawac nazwy sprzedawanych w sklepie jak i wlasnorecznie robionych zanet. Co najlepiej dac na hak? Z gory dziekuje i pozdrawiam.
[2011-08-18 12:00]

rafal91

Witam

W skład mojej zanęty Karpiowej wchodzi :

- Śruta z pszenicy oraz kukurydzy grubo ześrutowana
- Płatki owsiane
- Bułka tarta (200-400g )
- Ugotowane Konopie , Orzechy tygrysie , oraz kukurydza przeznaczona na pasze w całości ugotowana zaparzona z dużą ilością cukru
- Zapach jaki stosuje to często : Banan , Truskawka , Mega Owoc,( Krab , Muszla - Jesień ,wczesna wiosna ) ->>  (Tandem Baits) 
- do tego wszystkiego można wsypać puszkę kukurydzy konserwowej oraz naparzyć pszenicy

Pamiętaj zanęta karpiowa ma być treściwa aby została dłużej w łowisku , Karpie uwielbiają konopie i dopóki one będą  w łowisku masz większą szansę na to ze będziesz miał branie

To co założysz na hak zależy od dużo aspektów tzn. zależy na jakie Karpie będziesz polował napisz na Priw to ci podpowiem
[2011-08-18 14:17]

DarkneSSosw

Dziekuje Ci rafal91. Czekam na dalsze podpowiedzi.
[2011-08-19 17:39]

krychu26

U mnie na łowisku, to pellet Aller Aqua. To wystarcza. [2013-08-07 13:42]

kacha00332

a co myślicie o dodaniu do zanety mielonych kiwi

[2014-06-08 15:54]

bocznytrok

Kolego jeśli chcesz łowić na kulki to na pewno nęcenie samą drobną zanętą nie przyniesie skutków. Proponuje użyć standardowo kulek, pelletu, kukurydzy + do tego jakiś dobry dip i może jakieś bioenzymy  i wszystko będzie dobrze. Do nęcenia i oklejania ciężarka możesz zrobić pastę pelletową (jeśli chodzi o przepis to znajdziesz go na moim blogu). A co do mielonych kiwi to nigdy tego nie prubowałem ale robiłem to z bananami i bardzo dobrze się sprawdzało przy łowieniu karpi i linów.

Pozdrawiam Boczny Trok
[2014-06-08 22:36]

bocznytrok

Zanim się wypowiem to musze zadać pytanie: czy ta zanęta ma być do kilkudniowego nęcenia czy może na krótkie wyprawy. Druga rzecz jest taka czym i jak będziesz nęcił... koszykiem? procą? z wywózki itp. (jest to potrzebne do stworzenia odpowiedniej konsystencji). Trzecie rzecz jest najważniejsza ile karpi występuje w tym łowisku i czy są one duże. Ponieważ przekarmione łowisko jest nieraz gorsze od całkowitego bezrybia.
[2015-01-25 16:49]

exe1899

Właśnie dałem ten post by się dowiedzieć , no będę łowił koszyczkiem ,łowienie na krótkie wyprawy tak po 4-6h , karpie tak do 7kg . bo chce jakis dobry przepis :  bo kupiłem sobie ostatnio : 
platki owsiane gorskie (mielone młynkiem) sloneczkik łuskany (mielony młynkiem) kasza kukurydziana  pestki dyni ( mielone młynkiem) otreby przenne (mielone młynkiem) sloneczkik w łupinie solony (mielone młynkiem)
do tego melase mam smaki , truskam wanilia, miód ) dipy,  DRAGON Atraktor Spezi BIO-ENZYME KARP myślałem nad kupieniem jeszcze pelletów do mielenia i pelet 2-4mm do zanet prosze o doradzenie:)
[2015-01-25 19:28]

notaki

kolego, czy załozyles ten temat wyłacznie po to by pisac, nie czytając tego co pisza inni ?
Wszyscy w czambuł pisza Ci, by na karpie uzywac gruboziarnistych zanęt, że drobna zaneta sciagnie w łowisko drobnicę uniemożliwiając by podszedł do niej karp, a Ty wszystko chcesz na pył mielić.

[2015-01-26 19:22]

exe1899

Kolego? a zanety też są zmielone. to podaj przepis dobry  [2015-01-26 20:14]

JKarp

Adam zbędny Twój czas ;-)Kolega szuka przepisu, chyba za dużego doświadczenia nie ma a i tak wie lepiej...Zanęty bywają naprawdę o grubej frakcji i nie są mielone na pył.
Nagotuj kukurydzy z solą i odrobiną cukru. Wymieszaj z ze swoimi składnikami i tym nęć a na kukurydzę łów.
JK [2015-01-26 20:58]

kafarszczak

Tutaj masz zanęty i pellety BDB firm ! zajrzyj, ceny są wysokie ale przekonasz sie sam. Firma Sonubaits , na rynku tego nie ma jeszcze za dużo...
[2015-01-26 21:17]

kafarszczak

http://sklep-wedkarski-gozdawa.pl/sonubaits/zaneta-sypka.html [2015-01-26 21:17]

exe1899

ok dzieki , a jakie sa najlepsze pellety na hak? i zanete? [2015-01-26 21:37]

Bernard51

Są pelety zanętowe i są pelety hakowe te drugie dłużej pracują w wodzie, tj. nie rozpadają się po 1 godzinie w wodzie, hakowe należy zakładać na włos jak kulki, jeżeli nastawiasz się na  karpia bo na leszcza, karasia wystarczy oring silikonowy który zakładasz na hak.
Jak już koledzy pisali jak bedziesz nęcil na karpia to grubą zanętą nie sugeruj się kupnymi, przykładowo  kukurydza gotowana cała, groch jak poprzednio, cieciorka jak poprzednio, i do tego pelety zanętowe, to wymieszaj i nęć nie w dużych ilościach przez parę dni (2-3)i możesz w to miejsce zarzucić zestaw. Ale zanim zaczniesz nęcić to poszukaj miejsca na spokojnie gdzie ryba ,karp żeruje, na pewno to zaobserwujesz przy spokojnej wodzie.
[2015-01-27 13:38]

exe1899

To wiem , ale chodzi mi jaka zanęte na koszycek gruntowy? i myślalem by pelek haczykowy kupic na hak  [2015-01-27 17:18]

Bernard51

A po co ci ten koszyk jak masz łowisko zanęcone, wystarczy ciężarek 80 gr na żyłce i przypon z peletem na włosie. Pelet hakowy, taką ma nazwę, co nie znaczy że zakłada się bezpośrednio na hak.  Najlepiej jak wejdziesz w wyszukiwarkę i poczytasz od początku coś o karpiach i sprzęcie jak i o przynętach to ci trochę rozjaśni spojrzenie w tym temacie. Widzę że piszesz "wiem" ale nie za bardzo masz tej wiedzy, poczytaj jest zima o coś zawsze się przyda.
[2015-01-27 17:49]

dunster35

Zmieszać zanętę dragon Karp ze swoją składającej się :
-kukurydza
-pęczak gotowany
-bułka tarta
-płatki owsiane
-troszkę pelletu lub kulek.
A na hak dać kulkę proteinową u mnie najlepiej spisują się tzw śmierdziuchy typu monstrualny krab lub halibut.
[2015-01-27 19:11]

exe1899

Właśnie liczyłem na taka odp. dzieki, a nie jak inne wypowiedzi wielcy filozofowie :) ZAMYKAM TEMAT [2015-01-27 19:29]

Bernard51

Czytaj , czytaj i ucz się to ci nie zaszkodzi!!!
[2015-01-28 07:02]

JKarp

"Właśnie liczyłem na taka odp. dzieki, a nie jak inne wypowiedzi wielcy filozofowie :) ZAMYKAM TEMAT"
Szanowny Kolego swoją wiedzę na temat karpiowania proponuję czerpać z wiedzy internetu polegającej na wpisaniu do przeglądarki GOOGLE zapytania " zanęty karpiowe " . https://www.google.pl/webhp?sourceid=chrome-instant&ion=1&espv=2&ie=UTF-8#q=zan%C4%99ty%20karpiowe
Jeśli to przerasta Twoje umiejętności na nic wypisywanie przepisów na zanętę.
Co Ty byś zrobił jakby nie było internetu? Pewnie siedziałbyś w domu i sam kombinował.  Więc zamiast wypisywać coś o filozofowaniu zacznij myśleć.
JK
[2015-01-28 08:55]

notaki

Teraz ja powiem Ci Janusz.... szkoda czasu, nerwów i klawiatury !.

Kolega uważa, ze istnieje przepis pt. "daj tyle tego, tyle tamtego" i karpie beda na brzeg wyskakiwać same błagając wzrokiem o jeszce :D

Do tego chce ta cudowna zanętę podawać tak jak jemu wygodniej, a nie tak jak się to powinno robic.

To, ze nie ma zanety skutecznej zawsze i wszedzie, to, że  o sposobach nęcenia karpia napisano tomy, że istnieją pewne sprawdzone przez pokolenia tak sposoby przygotowania zanęty , jak i jej podania nie obchodzi Go.

On chce przepis pt "wrzuć i ciagnij tony" !
Dostał go i będzie cisza, az do momentu, gdy przerobiwszy go po swojemu wypróbuje i wpadnie na forum, by opierdzielić tego co mu ten przepis dał, ze filozofował, bo ryb nie nałapał.
[2015-01-28 14:00]

Bernard51

On chce przepis pt "wrzuć i ciagnij tony" !
Dostał go i będzie cisza, az do momentu, gdy przerobiwszy go po swojemu wypróbuje i wpadnie na forum, by opierdzielić tego co mu ten przepis dał, ze filozofował, bo ryb nie nałapał.

Pewnie masz rację bo szuka idealnej zanęty do koszyka która mu da 100% efektu w połowach. Dlatego napisałem:  Czytaj , czytaj i ucz się to ci nie zaszkodzi!!! [2015-01-28 17:55]

CZzesio

Panowie...  noooooo...Nie bądźcie tacy ......  Powiedzcie co to za tajemnicza zanęta.....;))))

[2015-04-07 16:56]

notaki

eee.tam.. kiepska zaneta..
Same na brzeg nie wyskakuja :-(

:-P
[2015-04-07 17:05]

25 maja 2018 roku wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez wedkuje.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Hoblo Sp z o.o.,Warszawa 02-761, ul. Cypryjska 2G

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w „Polityce prywatności”

Ustawienia