Zaloguj się do konta

Dobra wędka odległościowa i kołowrotek

utworzono: 2010/05/12 21:47
kozioty

Witam szanownych kolegów.
Wiem że pewnie temat był wałkowany juz nie raz ale zaryzykuje i zapytam ponownie.
Mamy sezon 2010 wiec pewnie są i jakies nowości.
Mam zamiar zakupic kijek odległościowy i kołowrotek do tej metody .Moje pytanie brzmi jakie modele jakich firm polecacie.
Kwota jaką chce przeznaczyć to:
Wędka - około 200- 250 zł
kołowrotek  150 - 200 zł

pilnie czekam na propozycje
[2010-05-12 21:47]

Swirussek

Mosella Match GEOS 3,60.

Polecam tę wędkę. Jest na prawde dobra. Ja bym wbrał taką z 3 części. Może ciężej się składa ale jest różnica w rzutach. [2010-05-12 22:40]

Ze swojej strony polecałbym wędkę CORMORAN MATCH MASTER XTR 5 - 50 g 3,60 lub 4,50  (do łowienia pstrągów na sbirulino , sandaczy na małe żywce oraz ryb spokojnego  żeru metodą spławikową . Wędka jest lekka , niezawodna i zgodnie z charakterystyką producenta - nadzwyczaj uniwersalna .
[2010-05-12 23:02]

mar83

Trzech odpowiadających trzy propozycje MIkado match cw 18 kołowrotek shimano catana 1000 koszt razem ok 230 zł
[2010-05-13 16:41]

Co powiesz o tej wędce ? http://www.fishing-mart.com.pl/sklep/pl/cormoran-match-master-xtr-new-2008-a5-p734-k5454.html [2010-05-13 17:29]

kozioty

Bardzo dziekuje za wszystkie propozycje .Prosze o więcej .Ja z mojej strony napisze jak cos wybiore.

Jeszce raz dziekuje wszystkim kolegom.
[2010-05-13 20:33]

mar83

Zrakdew A na zdjęciu to przypadkiem nie bolonka ? Pozdrawiam
[2010-05-13 20:38]

kozioty

a taka odległościówka co wy na to?

Browning Wędka Ambition Match 12-20 gram
długość: 420 cm


http://www.wedkarski.com/produkt/p-1608-Browning-Wedka_Ambition_Match_6-12_12-20_gram_dlugosc:_390_420_cm/t-2/m-39-Browning/

[2010-05-13 21:16]

kozioty

lub taki browning

Wędka SYNTEC FORCE MATCH 3,60m
[2010-05-13 21:21]

mar83

Brawning to klasa sama w sobie,ale musisz odpowiedzieć sobie na pytanie ca i gdzie będziesz łowił od odpowiedzi na te pytania zależy np długość wędki.Połamania
[2010-05-13 22:35]

 WITAM .CORMORAM MATCH MASTER TO WĘDKA BARDZO UNIWERSALNA I PROD 3 LUB 4 DŁ . OSOBIŚCIE DYSPONUJĘ NAJDŁŻSZĄ WESRJĄ 4,50 .WĘDKA  DOSKONALE NADAJE SIĘ DO ŁOWIENIA ODLEGŁOŚCIOWEGO . DODATKOWYM ATUTEM JEST SPORY ZAPAS MOCY , DUŻA ELASTYCZNOŚĆ W KWESTII GRAMATURY ZESTAWÓW I ŚREDNIC STOSOWANYCH ŻYŁEK . PZDR
[2010-05-13 23:51]

peter01

A ja proponuje coś z Colmica,jak dla mnie nr1, sam łowie wędką z tej firmy ,tylko chyba ta półka wędek ciebie nie interesuje,ale mają dobre wędki w przystępnej cenie.Z Browningiem daj sobie spokój wymięka przy Colmicu

[2010-05-13 23:53]

browning to finezja i jakość w jednym,budowa tych kijków jest świetna,wykonanie rewelacyjne...colmic natomiast to wyższa liga,ale nie polecam poczatkujacym,parametry tych wedzisk to górna półka ale w rekach laika krótki żywot,kolego ja łowie odległościówką DRAGONA TEAM DRAGON to blankowy kij 4.2- 3 sekcje rewelacyjny kij ale chyba już nie do kupienia,przynajmniej ten blankowy 4.2 nie mogłem znależć,teleskopy to sobie odpuść już na wstepie,według mnie to zwykłe profanowanie odległościówki,za 200zł nie kupisz rewelacji ponieważ odległosciowki nie należa do tanich,myśle ze rozsądnie bedzie poszukać w DRAGONIE,MIKADO,BROWNING w rozmiarze powyzej 4m...kołowrotek ma być szybki i jeżeli ogranicza cie kasa to też specjalnie nie poszalejesz w tej metodzie,tak jak tu piszesz za 200zł juz coś tam mozna wybrac,zakładając ze nastawiasz sie na tzw. metode a nie pół środki to ciezko jest oszukać w cenie sprzetu,ja dysponując tą kasą bardziej sugerowałbym sie kupnem dobrego kija kosztem kołowrotka,na dalekich dystansach i tak narazie nie bedziesz sie bawił bo jezeli zaczynasz to wyższa szkoła jazdy,wiec kołowrotek może być nie koniecznie "książkowy"
pozdro.

[2010-05-14 00:39]

miszczap

Zgadzam się z Tobą w 100%, BROWNING to istnie klasa sama w sobie.

Obecnie posiadam dwie wędki tego producenta, feedera 3,6 no i matchówkę 3,90. Jestem niesamowicie zadowolony zarówno z jednego jak i drugiego kija. 

Matchówka: BROWNING SYNTEC FORCE MATCH - koszt około 280-300 PLN, to 3-częściowy blank, kij niezwykle dynamiczny i lekki co sprawia, że wielogodzinne operowanie nim w ogóle nie męczy. Jeżeli masz możliwość znaleźć finanse na tej klasy sprzęt, zapewniam Cię, że będziesz zadowolony, a posłuży Ci przez wiele lat (dla mojego sprzęciku zaczął się już 3 sezon i niebawem wyrusza ze mną na swoje inauguracyjne zawody).

Kołowrotek z kolei dobrałem do tego Dragona DESTINY FD915i - koszt około 220-240 PLN, ale bardzo dobrze współgra z wędką, idealnie ją wyważa, żyłka co ważne przy odległościówce bardzo ładnie zchodzi ze szpuli, przez co rzuty są dalekie i precyzyjne.

Tak więc w granicach 500-550 PLN możesz mieć bardzo dobrej klasy sprzęt, z którego z pewnością będziesz zadowolony.


[2010-05-14 11:19]

http://matchplus.pl/ODLEGLOSCIOWKI-k78-0-3-default.html . Sklep Matchplus.pl  ma w swojej ofercie wędzisko MILO TYCOON CAST 420 . Rzuć okiem na tą wędkę .
[2010-05-14 13:13]

[2010-05-14 13:14]

peter01

Jeżeli chcesz żeby wędką celnie rzucać a wędka pracowała na całej swojej długości nie sięgaj po teleskopówkę jest to wędka dla leniwych,takie wędki nadają się do łowienia rekracyjnego,a jeżeli ktoś sięga po odległośćówkę to musi wiedzieć,że to nie jest niedzielne łowienie po sumie,jest to najtrudniejsza metoda połowu ryb, jej zaletą jest finezyjna dlatego jest piekielnie skuteczna przedewszyskim na leszcza.pozdrawiam:)

[2010-05-14 14:52]

ayem

W wędkach odległościowych ważne jest rozmieszczenie przelotek i ich ilość dlatego lepsze są wędki trzy częściowe niż teleskopy
[2010-05-14 16:43]

kije blankowe bija te pseudo match tele,pracą i szybkością,nie mozliwe jest uzyskania tak płynnej i równomiernej pracy w kiju ktory jest łaczony teleskopowo i o ile przy holu teleskop bedzie pracował to przy rzucie robi sie dramat,łowiąc tradycyjnym spławikiem blisko brzegu teleskop swietnie sie sprawdzi ale już przy łowieniu powyżej 30m,zakładając ze mamy łowisko gdzieś na małym spadku czy grobli do tego zaczyna wiać wiaterek to z teleskopem zaczynamy dostawać tzw. "kociej mordy" :)ale to że kij ma 3 czesci i napisane jest na nim match to nie znaczy ze bedzie dobry,jak we wszystkim decyduja fundusze.pozdro
[2010-05-14 18:40]

kozioty

browning to finezja i jakość w jednym,budowa tych kijków jest świetna,wykonanie rewelacyjne...colmic natomiast to wyższa liga,ale nie polecam poczatkujacym,parametry tych wedzisk to górna półka ale w rekach laika krótki żywot,kolego ja łowie odległościówką DRAGONA TEAM DRAGON to blankowy kij 4.2- 3 sekcje rewelacyjny kij ale chyba już nie do kupienia,przynajmniej ten blankowy 4.2 nie mogłem znależć,teleskopy to sobie odpuść już na wstepie,według mnie to zwykłe profanowanie odległościówki,za 200zł nie kupisz rewelacji ponieważ odległosciowki nie należa do tanich,myśle ze rozsądnie bedzie poszukać w DRAGONIE,MIKADO,BROWNING w rozmiarze powyzej 4m...kołowrotek ma być szybki i jeżeli ogranicza cie kasa to też specjalnie nie poszalejesz w tej metodzie,tak jak tu piszesz za 200zł juz coś tam mozna wybrac,zakładając ze nastawiasz sie na tzw. metode a nie pół środki to ciezko jest oszukać w cenie sprzetu,ja dysponując tą kasą bardziej sugerowałbym sie kupnem dobrego kija kosztem kołowrotka,na dalekich dystansach i tak narazie nie bedziesz sie bawił bo jezeli zaczynasz to wyższa szkoła jazdy,wiec kołowrotek może być nie koniecznie "książkowy"
pozdro.


Bardzo serdecznie wszystkim dziekuje za rady i porady napewno z nich skorzystam .Świetny opis browninga bardzo podoba mi sie ten kijek i chyba zdecyduje sie na zestaw który polecił kolega "miszczap".
Jeszcze raz dziekuje
[2010-05-14 19:37]

Witam kol Trolu . Kupiłem tą wędkę już parę miesięcy temu i szczerze mówiąc nadal zdumiewa mnie fakt że przy stosunkowo niskiej cenie - można stać się posiadaczem naprawdę wspaniałego wędziska . Wędka jest mocna , bardzo estetycznie wykonana a przelotki dużo większe niż przy innych wędkach typu trout . Kijek ma cienką szczytówkę z pełnego włókna węglowego co daje wędkarzowi ogromną pewność i moc w zmaganiach np z dużym karasiem , linem , leszczem , pstrągiem tęczowym , płocią a nawet małym ( 1 - 3 - 4 kg karpiem przy ostrożnym holu ) . Producent czyli Cormoran rekomenduje ten kij jako "uniewrsalną wedkę do połowu ryb spokojnego żeru , pstrągów tęczowych oraz ... sandaczy ... Tego ostatniego nie sprawdzałem ale sądzę że Match Master Xtr dałby sobie radę z mniejszym sandaczem . Jeszcze mocniejszą wędką , którą można by zastosować do połowu na spławik a której jeszcze nie sprawdzałem od czasu kupna to 5  - metrowa bolonka Colmic Tindal 500 / 50 g / 5 kg udźwigu , z akcją paraboliczną i przeznaczeniem do połowu dużych , silnych rzecznych lub morskich ryb z rodziny prażmowatych  takich jak cefale , sargusy  czy dorady ... Wracając do XTR -a , zapewniam Cię Kolego że jest to bardzo dobra i funkcjonalna wędka . Kij ten kupiłem w sklepie WWW WEDKARSKI RAJ .COM , który oferuje go chyba po najniższej cenie . Jeżeli naprawdę jesteś zainteresowany i masz pewność że przyda ci się taka wędka to nie zwlekaj a na pewno nie będziesz zawiedziony lekkością i parametrami tego kija . Pozdrawiam .
[2010-07-06 12:39]

r12benek

Witam kolegę

Mam taki sam dylemat odnośnie zakupu takiej wędki. Mam już wytypowany kij ( http://aukcjewp.wp.pl/item1099271942_maxima_match_4_20m_2_15g_dragon_24_21_420_b_hit.html ).Myślę ,że jest to bardzo przyzwoita oferta tak cenowa jak i jakościowa. Kij jest dobrze wykonany, ma bardzo dobre parametry. Dla mnie szczególnie ważny jest ciężar kija ( każdy gram się liczy jak mam kawałek do dojścia na łowisko ). Cena oferowana na tej aukcji przebija wszystkich, a w szczególności sprzedaż sklepową o jakieś 100zł.Miałem możliwość wypróbować taki kij, bardzo fajna rękojeść, akcja i mały ciężar. Nie zestarzeje się tak szybko. Co do kołowrotka, zastanawiałem się nad kołowrotkiem Maxima HS Match Dragon  http://aukcjewp.wp.pl/item1093119625_kolowrotek_maxima_hs_match_dragon_14_00_830_a.html ale myślę także o jakimś Cormoranie (Sprawdzona marka ). Myślę ,że nie ma co przepłacać jeżeli nie mieszkamy nad wodą i nie mamy możliwości codziennego wędkowania. Nie polecam marki JAXON miłem z nią problemy ( słaba jakość i tylko 12 miesięcy gwarancji )

Pozdrawiam i życzę udanego zakupu.

r12benek

[2010-07-06 13:24]

JakubUrsynow

Mitchell Avocet 4000s Match, bardzo przyjemny kołowrotek z naprawdę płytką szpulą. Jeśli chodzi o wędkę to używam Byron Coarse Team Match 3,90 i jestem zadowolony, chociaż trzeba zastrzec, że nie mam porównania takiego jak w kołowrotkach bo to mój pierwszy "angielski" kijek.
[2010-07-07 18:37]

GrzybekFish

Wędzisko Tubertini Maya 202 3,90m, wędka miękka, dużo przelotek, skręcany uchwyt do kołowrotka, można ją kupić tylko chyba w CatFish-u w Koszalinie na ulicy Wąwozowej 17B. Cena? Ja z rabatem zapłaciłem 170zł, jest roczna gwarancja. Więcej w katalogu Tubertini na tubertini.it . Polecam tą wędkę, a co kręcioła to polecam Mitchell o przełożeniu 7.2 i płytkich szpulach matchowych cena około. 250zł.
[2010-07-08 12:32]

mar83

Zainteresował mnie ten Mitchell czy możesz opisać go bliżej i podzielić się swoimi spostrzeżeniami na jego temat.Pozdrawiam
[2010-07-08 22:53]

bartasek

nie polecam wedek z bazaru ale tych co zachwalaja ani tez tanich kolega kupił kołowrotek za 30 zł  a za 2 dni nie było komu reklamować wady. [2010-07-09 23:18]