Zaloguj się do konta

Dobra przynęta na karpie

utworzono: 2009/06/18 15:51
pawlo572

Proszę o paradę: na co najlepiej bierze karp może ktoś ma własną recepture na tą piekną rybe prosze o wsparcie !!!!!!!!!!!!!pozd [2009-06-18 15:51]

iro

Cześć. Napiszę to co wszystkim odpowiadajm na takie pytania. Zależy na jaki zbiornik się wybierasz i na jak dużą rybę się nastawiasz. Jeśli na zbiornik duży i dziki to najleprze wyniki miałem na zwykłą konserwową kukurydzę z białym lub czerwonym robakiem na jednym haku (taz. kanapka). Najlepsza zanęta to konopie robine samemu i gotowana kukurydza też własnej roboty. Do tego sypka karpiowa zanęta i troche peletu kukurydzianego i trochę peletu rybiego. Jeśli wybierasz sie na zbiornik typowo karpiowy gdzie jest dużo karpiarzy to tylko i wyłacznie kulka proteinowa. Zanęta tak samo tylko dodaj do niej kilka pokruszonych kulek. Ostatno testuję dodatek do zanęty w postaci kawy mielonej i jak narazie wyniki są zdumiewające. Połamania kija. [2009-06-19 08:19]

Moim zdanie najlepiej będzie dać sam haczyk z chlebem na powierzchnie ,a wskażnikiem bran będzie hanger, to moja sprawdzona metoda, mozna tez ze spławikiem takiem z 1.5 - 2.0 g [2009-06-19 13:33]

Kukurydza, szczególnie w dipie waniliowym. Sam jeszcze kupuje ciasto truskawkowe za około 6 zł- jest naprawdę dobre, i dość intensywnie pachnie. [2009-06-19 16:35]

spines21

iro-co z tą kawą? [2009-06-19 19:20]

szczupak1993

ja łowię na kukurydze z puszki z białym robakiem [2009-06-20 20:30]

iro

Jeden z moich znajomych karpiarzy zdradził mi taki sposób. Kawa jest bardzo aromatyczna i nawet długo leżąc w wodzie nie traci zapachu. Myślę, że w dni kiedy karpie słabo żerują trzeba podać im coś innego niż ma na codzień, coś co przyciągnie ich uwagę ponadto sądzę, że jak jej spróbuje to kofeina tak jak i człowieka pobudza go a w konsekwencji zwieksza jego aktywność. Poza tym kawa jest ziarnem w dodatku naturalnym a karpie uwielbiają róznego rodzaju ziarna. [2009-06-22 11:05]

Martin25

oczywiście zgadzam sie z poprzednikami a z tą kawą to pierwsze słysze ale pomysł mi się bardzo spodobał sam wyprubuje :) a pozatym to ja Ci jeszcze proponuje przynęte w stylu pszenicy jest bardzo dobra ponieważ to sa właśnie ziarna , kupisz ja w sklepie wędkarskim nadda sie również na wieksze sztuki , no i oczywiście na kolosy to kulka proteinowa najlepiej o smaku truskawki i grunt do tego . pozdro ;> [2009-06-22 11:20]

ja stosuję kukurydzę maczaną w miodzie obojętnie jakim

[2011-05-24 18:07]

rafiki8542

A ja z drugiej strony łapie na chleb namoczony w wodzie i wyciśnięty

[2013-06-01 19:06]

Lujski

a co do kawy to jakis dziadek mi opowiadal jak on dodaje to zanety tytoń ... wysuszone i zmielone na wiór dodane do jakies domowej roboty zanety - podobno na amura zawsze z tym chodzil
[2013-06-01 21:38]

dunster35

Od niedawna łowię też karpie i u mnie najlepiej bierze na kulki proteinowe  miodowe :>
[2013-06-19 19:48]

wszystkie karpie w tym roku zlowilem na jedno ziarno zwyklej kuku i jedno czerwonej czosnkowej Trapera zalozone na haczyk
[2013-06-25 22:27]

a co do kawy to jakis dziadek mi opowiadal jak on dodaje to zanety tytoń ... wysuszone i zmielone na wiór dodane do jakies domowej roboty zanety - podobno na amura zawsze z tym chodzil

Tytoń jest rośliną silnie trującą! Nikotyna zawarta w roślinie  -  oprócz znanych większości, właściwości psychoaktywnych ( pobudzających centralny układ nerwowy), jest również dość skutecznym repelentem (środkiem   odstraszającym m.in. owady). Działa na owady toksycznie i odstraszająco. To samo tyczy się ryb: zapach nikotyny na rękach ( i to nie tylko tej palonej) potrafi zepsuć łowienie.
[2013-06-26 06:22]

Ja uzyskuje  najlepsze efekty z kukurydzą i białym na haku. Jeśli łowisz na proteinke to waniliowa lub truskawkowa. PS miód też niezły:> [2013-08-19 12:57]

Michal8300

a kawe dodajemy do zanęty czy gotujesz kuku z kawą?
[2013-08-23 18:39]

Mauricjo

Chyba się nie dowiemy....... [2014-04-18 20:12]

mareczek112

Preferuję kulki proteinowe . Drogi biznes ale najczęściej na nie miałem efekty. Najlepiej wyróżnić na dywanie zanęty zestaw w dipie przed zasiadką. [2014-05-18 22:27]

25 maja 2018 roku wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez wedkuje.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Hoblo Sp z o.o.,Warszawa 02-761, ul. Cypryjska 2G

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w „Polityce prywatności”

Ustawienia