Dobra plecionka do spinningu

/ 37 odpowiedzi
Despatch

Stren,bardzo dobra plećka.tylko jej używam. (2017/09/11 21:41)

grisza-78

Power Pro nie jest przereklamowana. Ja używam jej każdy weekend, plus czasem dzień, dwa w tygodniu. Od dwóch lat mam na multiplikatorze plecionkę PP o średnicy 0,23 mm. Straciła kolor, co jest normalne, mocy niebardzo - cały czas przy ciężkim zaczepie muszę owijać plecionkę o rękaw bluzy, czy kurtki, żeby odzyskać przynętę. Czasami rozginam kotwiczkę, czasami pęka coś innego, plecionka też pęka, ale po ciężkich bojach.  Nie słuchaj zbyt wielu teoretyków, bo książka i internet nie zawsze pokrywa sie z praktyką. Co do twojego wyboru kolego. Przede wszystkim zejdź z średnicy, wystarczy ci w zupełności 0,19 mm. Z długością chyba też przesadziłeś, bo w jaki sposób na kołowrotek o rozmiarze 3000 chcesz zmieścić 300 m linki do prania? W holenderskich kanałach jest czyściej niż gdziekolwiek indziej. Zakładam, że one są żeglowne, więc powalonych drzew tam nie zaznasz, a każdy większy zaczep, z pewnością jest usuwany ze względów bezpieczeństwa. Tym bardziej nie potrzebujesz liny holowniczej. (2017/09/11 22:47)

Sith

Postanowiłem zainwestować tak jak kolega radził w plecionkę magnum x4. Z racji tego jaka pojemność ma moja szpula wybrałem 0,20mm. (...) 
Przy tej grubości licz się z przyłowami barek a może nawet i holowników. Moim zdaniem przekroczenie 0,18 to duża przesada, a 0,18 to przejaw fobicznego asekurantyzmu...
  (2017/09/12 05:57)

zbyszekrzepka

Ciekawe czy np.szczupak rozpozna w wodzie 0.18 a 0.25 (2017/09/12 22:37)

ogtw

Ciekawe czy np.szczupak rozpozna w wodzie 0.18 a 0.25
Żebyś się nie zdziwił, jak rozpozna.
  (2017/09/13 15:58)

GBH

Grisza ma rację. Na sandacza i szczupaka plecionka 0,12-0,19 mm (czasem max do 0,23 mm). Chodzi tu o zaczepy i opad. Optymalna to 0,15 mm. Trzeba pamiętać, że im grubsza plecionka przy niewielkiej wadze przynęty, tym większa szansa na splątanie, brody, gniazda itd. Np. plecionka 0,23 i główka 10 gr to słabe zestawienie dla początkującego. Również polecam power pro. Wbrew temu co pisze Sith kolor plecionki ma znaczenie w przypadku sandacza. Czasem branie można poznać tylko po drgnięciu plecionki, stąd producenci dają kolory jaskrawe.  (2017/09/14 09:07)

Sith

Pisałem o kolorze plecionki w kontekście dostrzegania ich przez ryby, nie przez wędkarza. Podobno najmniej widoczna dla ryb jest czerwona, ale jak pisałem - nie dostrzegłem różnicy w braniach. Natomiast zgadzam się z Tobą, że dobrze widoczna, jaskrawa plecionka pozwala wędkarzowi na dostrzeżenie delikatnych brań, ale też nie przeceniałbym tej kwestii, gdyż dobra wklejanka - moim zdaniem - spełni w 100%% rolę wskaźnika brań. Problem w tym, że niemal każda plecionka, wcześniej lub później traci kolor i jej funkcja wskaźnika brań "idzie sobie na spacer". Z moich spostrzeżeń najmniejszą utratę wykazują plecionki czarne, robią się ciemnoszare, natomiast fluo (żółte) stają się niemal białe. Bezsprzecznie masz rację jeśli chodzi o grubość plecionki w zestawieniu z ciężarem przynęty. Dla tego z mojego punktu widzenia polecałem plecionkę 0,14 jako optymalną (różnimy się w tym jedynie o 0,01) ;) (2017/09/14 09:54)

jakrzysiek

Od siebie moge plecić Daiwa Tournament 8 Braid Evo. Kolor i średnicę trzeba sobie dobrać do własnych preferencji łowienia. Ja na szczupaki mam 0.14 i jest ok. Pozdrawiam. (2017/09/14 21:48)

Bincim

Plecionka kupiona, w następnym tyg będę miał to napisze. Kupiłem jednak 0.18 magnuma x4, przy okazji u sprzedawcy dragona nabyłem plecionkę do feedera x8 tez średnica 0,18mm. Wiec postaram się opisać. Pytanie, czytałem ze dużo osób robi podkład pod plecionkę z grubej żyłki bo czasami plecionka odkręca się na kołowrotku.. Hmm. Wole zapytać. (2017/09/16 09:49)

ogtw

Pytanie, czytałem ze dużo osób robi podkład pod plecionkę z grubej żyłki bo czasami plecionka odkręca się na kołowrotku.. Hmm. Wole zapytać.
Podkład nawija się po to żeby wypełnić szpulę, do około 2mm poniżej krawędzi.
  (2017/09/16 10:06)

Bincim

Przy pojemności mojej szpuli jest to zbędne :) Właśnie chodziło mi tylko i wyłącznie o obrót plecionki na kołowrotku bez podkładu. (2017/09/16 10:10)

ogtw

chodziło mi tylko i wyłącznie o obrót plecionki na kołowrotku bez podkładu.
Plecionka może się obracać, jeżeli jest bardzo luźno nawinięta. pierwsze kilkanaście zwojów nawiń ciasno ręcznie, resztę kołowrotkiem i nie będzie się obracać. 
  (2017/09/16 10:23)

Wedkuje.pl poleca

Aplikacja