Dobra plecionka na szczupaki-propozycje

/ 60 odpowiedzi / 2 zdjęć
z@mela


powtórzę to co wielu forumowych kolegów powyżej czyli POWER PRO
sam używam tych plecionek dobre 10 lat i 2 razy trafilem na podróbkę które rwaly się jak nitka a tak zawsze OK do tego maja realna wytrzymalość zgodnie z opisem w funtach [ LB ]
czyli 0,15mm = 10 lb = 4,5kg = w PL 9kg heh

Na szczupaki wybrałbym 15 lub 20 LB (2018/07/01 18:10)

erykom


Też polecam Power Pro (2018/07/01 21:29)

MrPiskorz


powerpro i powerpro... caly czas to samo a przeciez istnieja inne dobre plecionki.Powiem tak jesli lowisz na duze gumy to polecilbym plecke barkley ultra cat.Oczywiscie wtedy odpada lowienie na mniejsze przynety bo jest to juz 0.3mm srednicy.Potem polecilbym nihonto fine braid.Koszt bardzo maly a naprawde jest to dobra plecionka.Na 0.16 wyciagnolem sumiki 119cm i 105cm.Plecka szybko traci kolor i jedt podatna na platanie sie ale po uplywie czasu jest bardzo dobra.Teraz slowo o J-braid bo ktos tu chcial wiedziec co z nia jest.Mam ja wlasnie na kijaszku i ma plusy ale tez zadzialo sie kilka rzeczy ktore mnie niepokoi.Srednica jakiej obecnie uzywam to 0.20mm lowie na gumy od 10cm na 15gr glowkach do masuwnych blach 85gram i plecka daje rade.Jesli chodzi o jej wytrzymalosc to jestem bardzo zadowolony gdyz podczas polowow w warcie mialem zaczep i bylem troche zawiedziony bo moja przyneta byla "troche" warta wiec probowalem ja oswobodzic.Udalo sie.Plecka byla na tyle wytrzymala ze wygiela kotwice na sumowej wahadlowce niestety plecka ta ma tez minus.Jest to podatnosc na przetarcia.Podczas lowienia na nia przezemnie przez jakies 4-5 mieskow sa mocno widoczne przetarcia na niej i mam czasami obawy czy nie strzeli przez to gdy bede miec jakas waleczna rybe jednak chyba da rade skoro udalomi sie oswobodzic przynete z zaczepu.Jednak raz gdy lowilem na wobka salmo boxera podczas jednego z rzutow byl strzal na plecionce mimo iz nie widzialem jakiejs przyczyny ktora mogla by dacpowod dlaczego linka nie wytrzymala (np samoczynne zamkniecie sie kablaka).Mozliwe ze sie plecka otarla o kamien i nie wytrzymala bo nie pekla na wezle a gdzies 15cm po nim.Tak czy tak polecam ja.I na koniec zostawilem pewien smaczek.Jako ze mam kilka kijaszkow pod spinning gdzie kazdy ma inne cw postanowilem na jeden z kijaszkow nawinac chinska plecionke o najmniejszej srednicy i ja przetestowac.Wybralem do testow plecke KASTKING SUPERPOWER 0.10mm co mnie zaskoczylo plecionka zostala wykonana z wlokien spectra czyli takich z jakiej zbudowana jedt PowerPro.Roznica jest taka ze plecka z chin jest 4 splotowa i wedle mnie lekko przygrubiona ale zato jest piekielnie mocna.Probowalem ja zerwac w warunkach domowych wyfinajac swoj kij o cw 40gr na maxa a plecka dumnie wytrzymala.Tak samo nad woda jest naprawde mocna i zyskala u mnie sympatie szkoda tylko ze jedt 4 splotowa bo tak z checia bym kupil jeszcze kilka szpulek.Ogolnie nie bierz pod uwage tego co pisza tu inni.Powerpro jest dobra plecionka ale czy warta swojej ceny? lepiej poszukaj czegos innego bo gwarantuje ze sa dobre plecionki na rynku za smieszne pieniadze i sprostaja twoim wymaganiom (2018/07/01 22:43)

szymon-kozak


Niedawno zakupiłem sobie plecione  Daiwa J-Braid x8 i jak na razie świetnie się spisuje. Bardzo dalekie rzuty i bardzo dobra czucie brań. Kolor bardzo leciutko wyblakł‚ ale to częste zjawisko jeśi chodzi o plecionki. Tak czy siak bardzo polecam. (2018/07/02 00:46)

Sith


Witam. Waszym zdaniem jaką najlepiej kupić plecionke na szczupaka? Pozdrawiam.
KAMATSU Techron Olive Green - stosunkowo tania, mocna, niemal nie traci koloru. Używam jej w trzech rozmiarach (0,04, 0,10 i 0,18) w multiplikatorach, a moja Partnerka w tradycyjnym spinningu, nie plączą się, umożliwiają dalekie rzuty.
  (2018/07/02 06:57)

Przedstawiciel Dragon


Dobre plecionki? Polecam Momoi, to jakość z którą się nie dyskutuje - po prostu czołówka. Z tańszych śmiało można sięgnąć po Magnum 4X, serię GUIDE 8x, Nano Core - to plecionki do orki w sam raz na szczupaki i sandacze. (2018/07/02 08:21)

Sith


Zgadzam się, że Magnum 4X to faktycznie plecionka do ciężkiej orki, cenowo i technicznie przyzwoita. Guide i Nano nie znam, nie używałem. (2018/07/02 08:29)

elektrikos


Ja w tym roku kupiłem Berkley nanofil 0,17 cristal i jestem strasznie miło zaskoczony,zero wylatujących "bród"praktycznie żadnych strat, jeśli musiałem urwać na zaczepie, to rwała się na węźle, śliska i dosyć sztywna -co uważam za jej zaletę, nie szumi na przelotkach, po jakimś czasie część końcowa zaczęła szumieć, ale nie ma to wpływu na moc.Tylko jest jedno ale- trzeba wiązać specjalnym węzłem, bo jak nie, to rwie się jak nitka 😀,można proponowanym na etykiecie na szpuli, ale ja wiążę węzłem "Trilene". (2018/11/14 22:19)

kaban


Nano Core x 4 "do orki w sam raz". Ja mimo wszystko mam sentyment do Nano Clear 8 , ale łowię dość lekko, choć koledzy chwalą też Ultra 8 x Nano, a tu się nie wypowiem bo osobiście nie stosowałem. (2018/11/15 20:41)

mazu89


Może ktoś polecić jakąś fajną plecionkę koloru białego która nie szumi w przelotkach? (2018/11/17 16:18)

Sith


DRAGON Invisible Braid II Ice Zone, to co prawda plecionka przewidziana do podlodówki, ale świetnie sprawdza się również w spinningu i castingu. Tania, a jedyną jaj wadą jest to, że sprzedawana jest tylko na szpulach 50m, ale problem rozwiązuje nabycie dwóch szpul i węzeł zdeżakowy. (2018/11/17 16:38)

mazu89


Troche lipa z tym supełkiem na środku jakoś do mnie to nie przemawia. (2018/11/17 17:51)

Majster 81


BERKLEY WHIPLASH CRYSTAL (2018/11/17 18:27)

mazu89


Jest chyba dość mocno przegrubiona 0.08 ma wytrzymałość 12.3 kg . A jak jest z tym kolorem jest on biały czy przezroczysty chce plecionkę aby była dobrze widoczna. (2018/11/18 07:05)

darkonis


Ja z plecionek polecam do bardzo ciężkiego orania : dragon hm80.. Mam 3 te plecionki każda o średnicy jakieś 0,21-0,22 i około 25kg wytrzymałości. Nie przeciera się tak szybko nie strzela na wezłach..Trzeba jednak brać poprawkę na grubość tej pecionki i raczej sugerować sie wytrzymałością ..Cena jej jest niestety niesmaczna ..Ale jak popatrze na to że jedną z nich mam już chyba 4 czy 5 sezon(trzeba będzie niestety już zmienić ze względu na starość a nie przetarcia) i to ile przynęt mi uratowała , to się zwraca .. Stosuję ją głównie do casta gdzie przynęty ważą nawet po ponad 150gr ..Prawdopodobnie w przyszłości nawinę cieńsze wersje tej pletki na stałą szpulę ..Pozdrawiam.. (2018/11/18 08:58)

Sith


Troche lipa z tym supełkiem na środku jakoś do mnie to nie przemawia.
Nie przesadzaj, żadna "lipa". Nie powiesz chyba, że rzucasz przynętą na odległości większe niż 50m (przeciętne rzuty nie osiągają więcej niż 20-40m) więc węzełek nie będzie w niczym przeszkadzał. Przy holu ryby, ktora wyciągnie Ci więcej niż 50m też nie będzie problemu, bo węzeł zderzakowy łatwo prześlizguje się przez przelotki i w bardzo niewielkim stopniu osłabia zestaw. Za to o szumach na przelotkach możesz zapomnieć.
Ale do niczego Cię nie zmuszam, zrobisz jak będziesz uważał za stosowne.
(2018/11/18 08:59)

Sith


BERKLEY WHIPLASH CRYSTAL
Jeśli ktoś próbuje mi wmówić, że plecionka 0,08mm ma wytrzymałość 12,3kg, to od razu skreślam ją z kręgu moich zainteresowań ;>
(2018/11/18 09:06)

Sith


Ja z plecionek polecam do bardzo ciężkiego orania : dragon hm80.. Mam 3 te plecionki każda o średnicy jakieś 0,21-0,22 i około 25kg wytrzymałości. (...)
Według mojej skromnej wiedzy, symbolem HM80 sygnowana jest żyłka ;)
https://allegro.pl/kategoria/sport-i-turystyka?utm_source=google&utm_medium=cpc&ev_campaign=_UZSD_pla_sport_turystyka_w%C4%99dkarstwo&ev_adgr=W%C4%99dkarstwo&gclid=EAIaIQobChMI4LmDh73d3gIVSqWaCh0J1APlEAQYAiABEgJkhvD_BwE&gclsrc=aw.ds&string=%C5%BCy%C5%82ka%20HM80&order=m&bmatch=baseline-spo-1-3-0725
Nie słyszałem o plecionce o takim symbolu.
(2018/11/18 09:12)

mazu89


DRAGON Invisible Braid II Ice Zone jest koloru białego bo w opisie jest opisana przezroczysta? (2018/11/18 11:09)

Sith


Jest biała. W opisie nie ma nic na temat tego że jest przezroczysta cyt.:
"Invisible Braid II Ice Zone to supernowoczesna, prawie w 100% niewidoczna pod wodą plecionka wędkarska. Plecionka wyprodukowana w oparciu o zmodyfikowany proces Super Clarity Design II, pozwalający na uzyskanie cech optycznych zbliżonych do żyłek kopolimerowych. Jest niewidoczna w środowisku wodnym w stopniu porównywalnym do włókien nylonowych, a powierzchnia pokryta warstwą ochronną Iso-LAY™ minimalizuje wchłanianie wody. Inne cechy drugiej generacji Ice Zone to wysoka wytrzymałość statyczna i dynamiczna; zarówno liniowa jak i na węźle, doskonale okrągły przekrój oraz całkowity brak rozciągliwości, dający świetną kontrolę nad przynętą." (2018/11/18 13:47)

mazu89


Skoro mówisz że jest biała wierze ci na słowo. I ją kupie bo nikt nic ciekawszego nie zaproponował. Na aukcji pisze kolor przeźroczysty .https://allegro.pl/plecionka-dragon-invisible-braid-ii-ice-zone-0-14-i6947748821.html (2018/11/18 16:54)

ryukon1975


Jest chyba dość mocno przegrubiona 0.08 ma wytrzymałość 12.3 kg . A jak jest z tym kolorem jest on biały czy przezroczysty chce plecionkę aby była dobrze widoczna.
Dla dobrej widoczności ktoś kiedyś wymyślił plecionki fluo i to właśnie je najlepiej widać. (2018/11/18 17:13)

mazu89


Testowałem plecionkę fluo Daiwa J-Braid i nie była tak dobrze widoczna jak biała ta fluo traciła kolor i było ją ledwo widać. (2018/11/18 17:35)

ryukon1975


150 m tej plecionki można kupić w cenie poniżej 50 zł. Więc jak to się mowi, jaka płaca taka prca.:) Cena mówi wiele na temat jakości. (2018/11/18 17:50)