Dobra mieszanka na płoć

/ 11 odpowiedzi
Witam proszę o podpowiedź co do dobrej mieszanki na płoć. Konkretnie chodzi mi o łowisko o gł.2 m .Jest to zalewik w którym występuje duża populacja płoci. W kwietniu są 1 zawody i mam zamiar przygotować nastepującą zanętę:

- 1kg Super Cracka -Marcela (płoć czarna),
- 3kg gliny rozpraszającej czarnej,
- ok. 250 ml joka,
- porcyjke czerwonej pinki,

Proszę o waszą odpowiedz , co sądzicie o tej mieszance ? Czegoś dodać coś odjąć? Jeżeli ktoś jest chętny to proszę również o zdradzenie waszej dobrej receptury na wiosenną płoć :)
Bigfoot


A jakie jest dno tego zbiornika? Dlaczego glinka rozpraszająca, a nie np. ziemia bełchatowska? Ile mają trwać te zawody?
Do tej zanęty konieczne są konopie. W sklepie mozna dostac grillowane konopie-jest to podstawa płociowej zanęty. Poza tym gotowane konopie, z tym że jest to dodatek na większe płocie. Wg mnie za mało robactwa. przynajmniej 0,5l jokersa i 0,25l pinki (najlepiej czerwonej-chociaz to zależy już od danego łowiska i upodobań ryb) (2012/11/18 12:51)

użytkownik82173


Cześć, chętnie przyłącze się do pytania. Zawody w moim kole zaczną się w kwietniu (spławikowe) na jeziorze zduńskim:powierzchnia 60ha, głębokość ok. 2-2,5m, woda mało przezroczysta, dno: muł czasami piasek, ryby: czasami leszcz  w większości: lin ,okoń ,karaś, płoć i dużo drobnicy. Będę łowić z tyczki 9m. Myślałem nad zanętą: MVDE, Lorpio lub Trapera.  (2012/11/18 14:24)

Kubi96


 rozpraszajaca dlatego ze jest to dość płytki zbiornik, może byc i ziemia tutaj zasugerowałem sie gliną. dno piaskowe. z tego co wiem to we wczesnej wiośnie nie nalezy przesadzać z dodatkami. dlatego nie chce dodawać dużo mięska , a co do gotowanych konopi to nie zbyt się sprawdzają na tym łowisku. (2012/11/18 19:53)

Bigfoot


a grillowanych konopi używałeś? to tłusty, windujący do góry składniki zanęty. Na płoć dla mnie to podstawa. Poza tym proponuje zrobić kilka treningów przed zawodami i sprawdzić jaka mieszanka najlepiej odpowiada rybom. Poza tym zrobić kule o różnej spoistości, żeby rozpadały się w pewnych odstępach czasu. Sprawdzić także jak reagują na donęcanie. (2012/11/18 23:39)

Kubi96


tak,tak zrobię parę treningów, a co do tych konopi to musze przetestować. Będe miał też zanęty Zbyszka Milewskiego i Tomka Nysztala, także zrobie ze 4 treningi:) (2012/11/19 21:41)

perwer


Sklepowe prażone konopie od razu do śmietnika wyciep -nie nadają sie absolutnie .Samemu upraż ,a później zmiel i szczelnie zamknij .Dodaj oczywiście troche gotowanych . Marcela zanęty nie używałem ,natomiast Gordon Sensasa mogę Ci z czystym sumieniem polecić .Do tego sensasa epiceine 0,5 kg -taki biszkopt z melasą i ziemie .Efekt murowany .Joka pół kilo spokojnie starczy ,a nawet zostanie .Kwiecień to miesiąc ,gdzie rybe łatwo nasycisz i przekarmisz. Na zawodach ty ją masz zwabić i przytrzymać, a nie nakarmić .Pamiętaj że koledzy zawodnicy, babki z ciastem wrzucać nie będa i chodzi o to zeby rybka bardziej zainteresowała sie Twoimi rarytasami.
Nie zapomnij o przesianiu zanęty i odpowiednim nawilżeniu -jest to najbardziej istotna sprawa -ważniejsza od rodzaju zanęty . Od pracy zanęty zależy Twój sukces . (2012/11/20 06:52)