Zaloguj się do konta

Dobra latarka na nocki

utworzono: 2014/11/24 20:25
Horusek4

Dobra latarka na nocki.Polecicie cos ciekawego? [2014-11-24 20:25]

pinoczet29

Witam.Jedyne latarki jakie mogę polecić to firmy Petzl.Mam model Tikkina 2 diody.Posiadam ją już 2 albo 3 lata.Używam ją bardzo intensywnie.Biorę ją do pracy na nocki i popołudniówki ok 10 dni w miesiącu.Do tego jestem często na rybach po zmroku i korzystam z niej podczas biegania.Często służy w domu.Jest bardzo lekka i długo wytrzymują baterie(2 małe paluszki).Ma jedną gumę z regulacją.jest bardzo wygodna.Nigdy mnie nie zawiodła.Wcześniej przerobiłem kilkanaście innych latarek.Psuły się w najmniej oczekiwanym momencie.Tanich latarek marketowych lepiej unikać z daleka.Po kilku latarkach do 20 złotych zacząłem kupować latarki za 40-50.Po kilku tygodniach się psuły.Kupiłem latarkę za 75 złotych z wbudowanym akumulatorkiem i zoomem.Świeciła bardzo dobrze ale z czasem akumulatorek trzyma coraz krócej i nawalił jak w innych tanich latarkach włącznik.Włączniki to najsłabsze ogniwo wszystkich latarek wyprodukowanych w Chinach.Nieważne czy kosztuję 10 czy 100 złotych.Wszystkie mają te same włączniki.Jedyny plus,że można je kupić w sklepach z elektroniką i wlutować.Ale nie po to kupujemy latarkę żeby nam nawalała w momentach kiedy ją potrzebujemy i ją naprawiać co miesiąc.Moje problemy z oświetleniem się skończyły jak dostałem na gwiazdkę latarkę Petzl.Ma inny włącznik od reszty i nie nawala po intensywnym użytkowaniu.Jedyny minus to cena od ok 80 zł. w górę.Zależy od modelu.Ale warto.Zauważyłem,że często latarki tej firmy są użytkowane przez osoby w survivalu czy w wyprawach górskich.Na discovery w różnych programach można zaobserwować,że latarki tej firmy są używane w ekstremalnych warunkach.Więc chyba są bardzo dobre.Się rozpisałem bo mnie zawsze denerwowały te wszystkie firmy wędkarskie i nie tylko co sobie cenią swoje świecidełka a sprzedają złom.Trzeba polecać dobre i sprawdzone firmy.Lepiej kupić raz a dobrze.Wybór należy do Ciebie.Pozdrawiam. [2014-11-24 22:06]

Bernard51

Mam latarkę firmy Duracell powlekana gumą (zakupiona w Belgii) na dwa paluszki, średnio wystarcza na 2 tygodnie, którą używam od 2006 r (oprucz czołówki) i jestem zadowolony, bo przeważnie chinszczyzna z akumulatorkiem wysiadała po 2-uch latach.
[2014-11-25 06:23]

JKarp

A ja mam taką trzeci rok. MacTronic HLS-K2R http://www.ceneo.pl/10168751?utm_source=rtbhouse&utm_medium=retargeting&utm_campaign=rtbhouse-retargeting#pid=3796
Też miałem różne począwszy od najtańszych ale w pewnym momencie trzeba było kupić coś, co nie zawiedzie. JK [2014-11-25 09:58]

piotrcarp

Uzywam cos takiego od okolo 5 lat i jeszcze dziala
[2014-11-25 10:27]

lukasz2711

Zależy czego potrzebujesz ja mogę polecić ci naprawdę super latareczkę http://allegro.pl/latarka-olight-s10-baton-400-lm-lad-aku-16340-i4805758465.html. Dostałem od żony na urodziny już ją dzisiaj polecałem na tym forum. Jej zalety ma tylko 7 cm można ją dzięki spince przypiąć do daszka latarki i nie jest to popularny badziew sprzedawany w sklepach na dwie plastikowe zapinki za 5-10 zł które w okresie zimowo jesiennym łamią się przy zakładaniu na daszek bo plastik staje się kruchy. Przy tym jest ultra lekka ma super zasięg dzięki naprawdę markowej diodzie Cree regulowany poprzez naciśnięcia przycisku do trzech poziomów natężenia a sam tenże przycisk jest łatwo dostępny na korpusie. Mogę z czystym sumieniem polecić bo jest warta swojej ceny, sam producent firma Olight to odpowiednik Adidasa w klasie swoich produktów. Na youtub-ie masz kilka filmów recenzujących owe urządzenie.
[2014-11-29 22:02]