Dobór żyłki do metody gruntowej

/ 1 odpowiedzi
Witam. Mam pytanie - chodzi mi o grubość żyłki. Ostatnio łowiłem na żywca, więc przezbroiłem swoją wedkę na żywcową. Kupiłem i nawinąłem żyłke 0.28mm. Mam zamiar łowić jutro na normalną metodę gruntową (koszyczek) i zastanawiam się, czy ta żyłka nie będzie za gruba. Przypon dałbym normalny, bodajże jest to 0,16, głowy nie dam ale wiem że do 6kg. Co sądzicie? będzie za gruba ta 0.28? Moim następnym pytaniem jest, czy opłacalne jest łowienie na włos z zwykłym koszczyckiem zanętowym, jeśli jest bardziej efektywna ta metoda z włosem, to jakie kulki są najlepsze? Jestem w tym kompletnie zielony, słyszałem o jakichś pływających czy coś, i jak duże mają być? Dziękuje
vaderfishing


Jednoznacznej odpowiedzi niestety podać nie można bo zależna będzie ona od wielkości, gatunku ryb i łowiska. Jeśli jest to możliwe zawsze warto mieć na drugiej szpuli/ kołowrotku żyłkę cieńszą- ja preferuję do feedera 0,20 ale gdy spodziewam się karpi z dobrym efektem na kołowrotku stosuję 0,30. Jeśli nie masz możliwości zmiany można zawsze zrobić dłuższy przypon i powinno pomóc. Jeśli chodzi o przypon z włosem to ma on na celu lepszą prezentację większej przynęty, więc możesz go śmiało użyć do tradycyjnego koszyka o ile zamierrzasz łowić na kukurydzę, pellet czy kulki. Jeśli chodzi o kulki nie sprawdziły mi się jeszcze na łowieniu innych ryb niż karpie i tutaj zapach i pływalność to kwestia łowiska a wielkość do feederra raczej nie więcej niż 12mm i najlepiej szybko pracujące lub dipowane. Pozdrawiam (2017/10/22 23:36)