Zaloguj się do konta

Dobór wędki,kołowrotka, linki

utworzono: 2019/11/18 14:11
michal86fishsl

Cześć. od 2012 roku łowię wędką Konger Tiger Cross Maxx 270 7-28gr. Łowię przynętami takimi jak Woblery do 8cm, Wahadłówki do 22gr, Gumy do 12,5cm na 6-8 gr główkach, Obrotówki od 1-4. Co do Kołowrotka przeszedł swoje od tego roku już sie nie spisuje chodzi niekiedy ciężko Hamulec już nie pracuje jak by musiał a jest nim Mikado Iron Reel 3000. Bardzo mało łowię gumami i z tego powodu może też wędkę bardzo rzadko umiem złowić bardziej na odległość przy rzuceniu szczupaka czy okonia itd. Nie wyczuwam na większą odległość brania. Mało łowię też z Opadu. Większości złowionych ryb mam bliżej brzegu. Może robię coś nie tak ? Mimo to złapałem już dość szczupaków czy okoni fajnych Widziałem Wędkę Dragon Black Rock II 270 od 7-30 i chciałbym ją zakupić aczkolwiek potrzebna mi jest wasza rada doświadczenie z tą wędką, Wiem ze jest X fast i powiedzcie mi czy to jest wędka bardziej do łowienia gumami z opadu czy wahadłówki obrotówki oraz jerki są nie straszne tej wędce ? Każda uwaga metoda łowienia doświadczenie mi pomoże w wyborze :) Przyzwyczaiłem się do wędki mojej starej i się trochę obawiam czy podołam nowej wędce i czy będzie lepsza i bardziej czuć puknięcia brania itd. Druga Sprawa jest dobór kołowrotka. Myślałem nad Daiwa Ninja 3000Lt- czy może być najlepiej jakby miała koło 300gr Kołowrotek że badzie super wyważona jakie jest wasze zdanie? I Ostatnia Sprawa dylemat na Plecionką. Zawsze łowiłem żyłką. Czy plecionka jest lepsza przy braniach lepiej czuć? I czy to przeszkadza rybą? jaki kolor najlepiej ? dziękuje za wszystkie odpowiedzi.  [2019-11-18 14:11]

Jakub Woś

Plecionka nie jest rozciągliwa w przeciwieństwie do żyłki. Dużo lepiej i szybciej czuc branie. [2019-11-18 18:13]

Sith

@Michal86, napisałeś cały elaborat, namęczyłeś się, a wystarczyło poszukać, poczytać i wiedziałbyś wszystko na temat...

Ps
Z plecionek polecam KAMATSU/KONGER Techron Olive Green. Dobre plecionki w bardzo dobrej cenie. [2019-11-19 06:46]

Randal

https://wedkuje.pl/n/co-powinnismy-wiedziec/44094 [2019-11-19 09:41]