Dobór Wędki,Kołowrotka,Żyłki lub plecionki !

/ 5 odpowiedzi
Cześć. od 2012 roku łowię wędką Konger Tiger Cross Maxx 270 7-28gr. Łowię przynętami takimi jak Woblery do 8cm, Wahadłówki do 22gr, Gumy do 12,5cm na 6-8 gr glówkach, Obrotówki od 1-4. Co do Kołowrotka przeszedł swoje od tego roku już sie nie spisuje chodzi niekiedy ciężko Hamulec już nie pracuje jak by musiał a jest nim Mikado Iron Reel 3000. Bardzo mało łowię gumami i z tego powodu może też wędkę bardzo rzadko umiem zlowić bardziej na odleglość przy rzuceniu szczupaka czy okonia itd. Nie wyczywam na większą odległość brania. Mało łowię też z Opadu. Większości złowionych ryb mam bliżej brzegu. Może robię coś nie tak ? Mimo to złapałem już dosć szczupaków czy okoni fajnych Widziałem Wędkę Dragon Black Rock II 270 od 7-30 i chciałbym ją zakupić aczkolwiek potrzebna mi jest wasza rada doświadczenie z tą wędką, Wiem ze jest X fast i powiedzcie mi czy to jest wędka bardziej do łowienia gumami z opadu czy wahadłówki obrotówki oraz jerki sa nie straszne tej wędce ? Każda uwaga metoda łowienia doświadczenie mi pomoże w wyborze :) Przyzwyczaiłem się do wędki mojej starej i sie troche obawiam czy podołam nowej wędce i czy bedzie lepsza i bardziej czuć puknięcia brania itd. Druga Sprawa jest dobór kołowrotka. Myślałem nad Daiwa Ninja 3000Lt nwm czy może być bo jak czytałem na forach itd najlepiej jakby miała koło 300gr Kołowrotek że badzie super wyważona jakie jest wasze zdanie? I Ostatnia Sprawa dylemat na Plecionką. Zawsze łowilem żyłką. Czy plecionka jest lepsza przy braniach lepiej czuć? I czy to przeszkadza rybą? jaki kolor nalepiej ? dziękuje za wszystkie odpowiedzi. Ps- wrzuczcie swoje fotki złowionych Ryb Tą wędka :)
Jakub Woś

Plecionka nie jest rozciągliwa w przeciwieństwie do żyłki. Dużo lepiej i szybciej czuc branie. (2019/11/18 18:13)

Sith

@Michal86, napisałeś cały elaborat, namęczyłeś się, a wystarczyło poszukać, poczytać i wiedziałbyś wszystko na temat...

Ps
Z plecionek polecam KAMATSU/KONGER Techron Olive Green. Dobre plecionki w bardzo dobrej cenie. (2019/11/19 06:46)

Randal

https://wedkuje.pl/n/co-powinnismy-wiedziec/44094 (2019/11/19 09:41)

Sklep wedkuje.pl

Dragon Black Rock II