Zaloguj się do konta

Dobór wędki dla średnio zaawansowanego.

utworzono: 2014/07/06 18:42
tomi2326

Hej.
Pierwsze wędki (otrzymane starsze Robinsona) i kupione Yorka popsuły się lub przestały mi odpowiadać. Poszukuję 2 wędek z Jexona odpowiadających mojemu profilowi (proszę o doradztwo).

Wędkuje na kanale, zbiorniku retencyjnym, łowisku prywatnym z wodą stojącą. Teoretycznie wędki będą wykorzystane na kanale Gliwickim, Odrze, stawach, jeziorach, różnych zbiornikach (czyli zakładam że miejsca z małym uciągiem, pomijając Odrę). Staram się łowić głównie sandacza i węgorza na trupka, reszta co wpadnie to jest. Nie ustawiam się nigdy pod karpia. Ryb raczej nie zabieram bo śmierdzą (ew. sandacz jak wymiarowy, węgorz, rzadko okoń,). Głownie udaje mi się złapać karasie coś nieco ponad 1kg, płocie, niewymiarowy sandacz, leszcz raczej drobnica, czasami karp do 2 kg.

Poszukuje:
1) Wędka na trupka (popołudniowe łowienie koszyk zanętowy, a późnym wieczorem podpięcie do rurki ciężąrka, zmiana haczyka i założenie trupka- ukleja mała lub średnia). Teoretycznie jakiś feeder (lubię drgające szczytówki, ale nie wiem czy da się pogodzić z zasiadkami na węgorza i sandacza). Myślałem o składanych wędkach ok.3,6m ciężar wyrzutu sam nie wiem ???).
Wytypowałem 4 wędki:
Harmony feeder 3,6m 20-80g
Cantara feeder 3,6m 50-90g
Black Arrow feeder 3,6m 40-80g
Black Arrow carp ground 50-120g
2) Wędka na spławik (Żywiec+trupek+ew. inne wykorzystanie). Teleskop albo jakaś składana, na stałe pod spławik (3+3gr bo nie preferuje zbyt dużych spławików, nawet na żywca). Wędka ewentualnie może być przerabiana poprzez wściągnięcie haczyka z krętlika i ustawienie się na białą rybę).
Wytypowałem teleskopy:
Harmony tele allround 3,6m 20-60g
Harmony tele ground 3,6 25-75g
harmony tele carp 3,6 20-80g
Cantara tele travel 3,6m 20-50g
Cantara tele allround 3,6m 20-60g
Cantara tele carp 3,6m 30-90g
Black arrow tele allround 3,8m 15-50 lub 30-80g
Black arrow tele carp 3,6m 50-100g
Inaczej mówiąc wędka z raczej większymi oczkami żeby stoper swobodnie przelatywał.

Większość wędek to kwestia zbliżonej ceny na allegro 60-80zł. Nie wiem czym się różnią poszczególne serie wędek (Harmony/Cantara/Black Arrow) ale poszukuje 2 wędek w tym jedna z większymi przelotkami na spławik i jedna na ołów i wędkowanie z gruntu.

Doradźcie proszę.
Pozdrawiam.

[2014-07-06 18:42]

karwos33

Nie mam dobrych doświadczeń z Jaxonem i szczerze to nie polecam tej firmy. Co do Cantary - miałem spinning 2,4m, po 4 tygodniach powykruszała się w niej ceramika z przelotek. Gwarancji nie uznali, mówiąc że to moja wina i na pewno nią rzucałem... :/ 
Black Arrow spinning 2,7 metra dostałem w prezencie na urodziny, po 4 miesiacach zeszła praktycznie cała okładzina korkowa z rękojeści, a pod spodem ukazała się mielonka korkowa. Mam zamiar ją reklamować, ciekawe co tym razem wymyślą, żeby nic nie naprawiać.

Kiedyś Jaxon robił dobry sprzęt, kołowrotki tej firmy służyły mi nawet 10lat, ale teraz nie poleciłbym go chyba nawet największemu wrogowi.

Pozdrawiam [2014-07-07 08:03]

tomi2326

1) Wobec powyższego ktoś mógłby polecić wędkę w podobnych cenach i parametrach zbliżoną do mojego stylu wędkowania.

2)Ktoś ma pozytywne odzczucia co do firmy Jaxon i wymienionych modeli?
[2014-07-07 09:03]

berthold

1) Wobec powyższego ktoś mógłby polecić wędkę w podobnych cenach i parametrach zbliżoną do mojego stylu wędkowania.

2)Ktoś ma pozytywne odzczucia co do firmy Jaxon i wymienionych modeli?

2) ja ma pozytywne odczucia ale nie w tym przedziale cenowym ,używam i używałem dużo sprzętu jaxona ale z topowych seri i to jest super sprzęt i w porównywalnych cenach bije na głowę takiego giganta jak shimano ale za sprzęt np wędka 80 zł to żadna firma nie zrobi dobrze ,parę dni temu sam szukałem jakiejś gruntówki składowej ale 330 cm/80 gr około i nic nie szło znaleść więc kupiłem teleskopy shimano alivio 330/80 125 zł szt na takie wędkowanie jak ty to wystarczy notabene też łowię często na kanale gliwickim tam one też dają radę chciałem jaxon inspira ground 330/80 ale nie idzie dostać cena około 150 zł
[2014-07-07 10:05]

KoFler

zamieniłbym black arrow na grand virtuoso, "karpiówka" z zapasem siły na trupka z pewnością da radę.
Pozdrawiam [2014-07-15 08:29]

RuchPalikota2

Na pewno nie CANTARA Tele allround ! Mam, 3,90 m. ,10-30 cw. Nie polecam bo odpada klej z przelotek...Co do spinningu cantara to mam 2,7 m. 5-25 cw. i nie narzekam. Jest dobra Choć nie równa się z moim dragonem thytan 10-35 gr. 2, 40m. BO dragon jest wytrzymalszy, lżejszy i ma mniejszą średnicę szczytówki a jest mocniejszy.

Teleallround  nie!
Spinning      tak! [2014-07-22 15:33]

tomi2326

Kupiłem CANTARA feeder 3,6m 30-90g
CANTARA Carp 3,6m 3Lb

Obie w miare dobrze funkcjonują. Feeder z ołowiem na trupka jest ok, karpiówka pod spławik nie wykorzystana zbyt wiele razy.

Minus to średnie wykonanie. Szybko sie rysuja.
[2014-07-22 15:59]