Zaloguj się do konta

Dobór wędki na rzekę

utworzono: 2013/05/08 09:35
Nortix

Witam,chcę dokonać zakupu wędki do połowu metodą koszyczkową głównie na rzekach, z racji takiej, że jestem kompletnym amatorem w tej formie połowu chciałbym zaczerpnąć się waszej rady co do kija. Szukam dobrej wytrzymałej wędki której nie straszne będzie stracie z większymi rybami. Kwota jaką mogę na nią przeznaczyć wynosi 100-150 zł. 
Kije które wypatrzyłem to:-Mistrall X-TREME FEEDER 330/120-KONGER Carbomaxx Heavy Feeder 390/150g-Jaxon BLACK ARROW Feeder 360/120 - Mistrall X-TREME FEEDER 390/120
Oczywiście jestem otwarty na wszelkie propozycję.  [2013-05-08 09:35]

Witam!!!
Żaden z tych............. Ja polecam Mikado Golden Bay z tych podanych przez Cb żaden się nie umywa. Za 160zł już kupisz a myślę że warto dołożyć 10zł i mieć dobry sprzęt
[2013-05-09 11:20]

Boolek

http://allegro.pl/jaxon-inspiral-feeder-3-60-m-120-g-gratisy-i3166850720.html
http://allegro.pl/wedka-jaxon-harmony-feeder-3-60m-30-80g-i3162945496.html
Jaxon ispiral znajomy ma i nie narzeka na prawdę jest fajna i ogarnia sprawy.Jaxon harmony na pewno większość ludzi powie, że to gówno ale ja ci powiem szczerze, że na prawdę fajnie mi się na nią łowiło niestety kiedyś dwa żury mi ją połamały bo nie dałem im papierosa, którego nie miał bo nie paliłem ale z pijanym ciężko się dogadać. [2013-05-09 12:29]

gucek6

Hej mam pytanie ja z czułością tego feedera  Mikado Golden Bay , on ma ciężar wyrzutu 140,sprawdzi się na Narwi i Bugu [2013-05-09 18:35]

Oczywiście jestem otwarty na wszelkie propozycję.

A może na początku spróbuj łowic metodą spręnżynkową ?

[2013-05-09 18:47]

pablos1000

Witam,ja ci mogę zaproponować Konger Spirado Feeder 360/150g lub 390/150g, ceny 140-170zł.Mam ten krótszy i łowię nim na Wiśle sprawdza się bardzo dobrze. Do tej pory używałem maksymalnie koszyków 120g plus zanęta i wg mnie miał jeszcze zapas mocy. Akcja kija wybitnie szczytowa a z tego co pamiętam Mikado Golden Bay ma taką sama akcję. [2013-05-09 21:54]

Boolek

Myślę, że kolega Ernest może mieć rację sprężynka może być strzałem w 10 :D [2013-05-09 21:58]

haja

Nie Mikado czy Jaxona. Sporo ludzi mówi,że Jaxonowi zdarzają się buble i mają moim zdaniem rację. Co do Mikado to ja nie byłem zadowolony z ich wędzisk. Jedna mi się złamała na starcie a druga po prostu mi "nie leżała". Z dobrych wędzisk i w miarę tanich to spróbuj jakiegoś Kongera a najlepiej York - z serii Derby. To już sprzęt który oprócz tego, że się nie połamie to jeszcze się na niego przyjemnie łowi a nie tylko zarzuca i wyciąga ryby. Ja teraz łowię na sprzęt Daiwa - łowienie super -ale to droższe zabawki.
[2013-05-09 22:43]

Nortix

Co do sprężyny miałem już okazje na nią łowić moją teleskopówką, na elektryczny sygnalizator brań nastawiając się na białą rybę. Teraz chce spróbować czegoś nowego. [2013-05-10 09:21]

Boolek

Elektroniczny sygnalizator brań ? Nie lubię tego zwłaszcza na sprężynkę. [2013-05-10 16:23]

kiesiak53

Widzę złe podejście do tematu. Walicie po cenach i firmach, a fachowej rady mało.
Duży ciąg wody, to długi kij, aby jak najmniej żyłki było w wodzie, gdy kierunek przepływu wody jest bardziej zbliżony do kąta prostego względem żyłki, tym mniej żyłki powinno być w wodzie. Poza tym im większa głębokość, tym dłuższy kij, im wyżej będzie szczytówka tym mniej żyłki będzie w wodzie i mniejszy opór boczny będzie stawiać. W górskich rzekach, które z reguły są płytsze długi kij byłby tylko zawadą, bo często łowi się pod koronami drzew.
Jak przemyślisz temat, gdzie będziesz łowił, to myślę, że będziesz wiedział jaką wędkę kupić.
Wody leniwe i stojące też możesz wziąć pod uwagę.
Ja na Odrze w środkowym jej biegu łowiłem wędkami od 2,40m do 2,70m, oczywiście łowiąc między ostrogami, feederem (powyżej 3,60m) musiałbym chyba łowić w głównym nurcie.
[2013-05-10 23:52]

gucek6

Kolega kiesiak53 ma racje ja łowie na Bugu i Narwi i kije krótsze niż 360 nie nadają się .Optymalne feedery na rzeki to 360-390 im mniej żyłki w wodzie tym lepiej.Feedery 330 i krótsze są dobre na wody stojące. [2013-05-11 08:46]

Boolek

Kiedyś łowiłem wędka 2m na grunt w wodzie płynącej i ryby były, ale oczywiście macie rację. [2013-05-11 09:33]

przemo1980

Nie Mikado czy Jaxona. Sporo ludzi mówi,że Jaxonowi zdarzają się buble i mają moim zdaniem rację. Co do Mikado to ja nie byłem zadowolony z ich wędzisk. Jedna mi się złamała na starcie a druga po prostu mi "nie leżała". Z dobrych wędzisk i w miarę tanich to spróbuj jakiegoś Kongera a najlepiej York - z serii Derby. To już sprzęt który oprócz tego, że się nie połamie to jeszcze się na niego przyjemnie łowi a nie tylko zarzuca i wyciąga ryby. Ja teraz łowię na sprzęt Daiwa - łowienie super -ale to droższe zabawki.

Ja napiszę tak ; jak ktoś nie potrafi szanować sprzętu i o niego dbać,albo nawet nie wie jak obchodzić się z nim podczas łowienia, to czy to będzie Daiwa czy Jaxona to o uszkodzenia nie trudno. Ba , nawet droższy sprzęt będzie dużo łatwiej uszkodzić jak te tańsze.

Nie napisałeś czemu wędzisko Ci się złamało.

Tak Konger robi ciekawe wędziska , ale te z trochę wyższej półki :)

Ja tam nie będę oryginalny i za kwotę trochę powyżej 150zł proponuję koledze zainteresować się Mikado Golden Bay Feeder :)  i na rzekę nie krótszy jak 390cm.

[2013-05-11 13:43]

grzegorz not

A ja bym Ci proponował Mikado Sensei Light Feeder 360 cm, cw do 110 g. JEst to naprawdę fajny kij. Mam jeszcze Mikado Vanadium ale Sensei jest lepszy. [2013-05-11 14:13]

przemo1980

A ja bym Ci proponował Mikado Sensei Light Feeder 360 cm, cw do 110 g. JEst to naprawdę fajny kij. Mam jeszcze Mikado Vanadium ale Sensei jest lepszy.

Zgodzę się z kolegą.
Ostatnio kolega kupił Vanadium i nie jest to zły kijek , ale seria Sensei jest trochę lepsza pod względem jakości.

[2013-05-11 14:19]

Boolek

Wejdź na allegro znajdź coś porządnego i kup :D [2013-05-11 14:21]

przemo1980

Wejdź na allegro znajdź coś porządnego i kup :D

Jeżeli jest taka możliwość to może lepiej wybrać się do sklepu stacjonarnego :)
[2013-05-11 14:35]

jurasek15

No to ja będę oryginalny:
http://www.kogutomania.pl/sklep/pl/cormoran-profiline-feeder-g3-a11-p735-k12098.html
120 g; 3,90 m 
- myślę, ze będzie w miarę uniwersalnie.
Pozdrawiam. [2013-05-11 16:15]

kamil-jasinski

tego cormorana odpusc,tez sie na niego czailem,a ostatecznie sprzedawca wybil mi go z glowy porownujac go z mistrallem siro feeder-co prawda troche drozszy,ale roznica w wadze itd. byla duza i juz sie nie zastanawialem,taki:
http://allegro.pl/siro-feeder-3-90-do-150gr-mistrall-gratis-wysylka-i3193564531.html [2013-05-14 23:30]

25 maja 2018 roku wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez wedkuje.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Hoblo Sp z o.o.,Warszawa 02-761, ul. Cypryjska 2G

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w „Polityce prywatności”

Ustawienia