Zaloguj się do konta

Dobór sprzętu - opinie, propozycje

utworzono: 2015/04/25 02:01
gracjan2409

Witam wszystkich forumowiczów chciała bym żebyście mi pomogli wybrać sprzęt, postanowiłem dokupić sprzętu z góry mówię że lista trochę będzie długa. :) a więc przedstawiam listę ;- chciałbym zakupić sobie jakoś wędkę karpiową i kołowrotek (cena wędki 150zł młynek 100zł) z góry mowie że chce spróbować tej dziedziny wędkarstwa i wiec chce na to przeznaczyć mało kasy. - wędkę do spławika i kołowrotek nie chodzi mi tu głownie o metodę "match" tylko o zwykły spławik.- potrzebuje też jakoś torbę i pokrowiec (najlepiej trzy komorowy o długość 160cm ).- poproszę że byście mi polecili jakiś parasol.A i zapomiałęm o najważniejszym łowie w stawie i zalewie (nie stety mam dostęp tylko do tych łowisk)w tych łowiskach jest w miarę bogaty rybostan w stawie są karpie i amury. Głębokość średnia 1,5 a zalewu 2.5.. Mam 16 lat łowie już dwa lata.... Czekam na wasze odpowiedzi koledzy... Z GÓRY DZIĘKUJE  [2015-04-25 02:01]

SlawekNikt

Witaj,
mieszkasz w dość dużym mieście, dlatego najlepszym rozwiązaniem będzie jak udasz się do sklepu, pomachasz wędkami w Twoim budżecie, a na koniec jak nie będziesz jeszcze zdecydowany to wrzucisz tutaj swoje typy i wtedy na pewno któryś z kolegów, który używa Twoich "typów" coś podpowie. W przeciwnym razie takie podpowiadanie będzie się odbywać na poleceniach, a te bardzo rzadko będą odpowiadać Twoim oczekiwaniom.
Co do pokrowca to jak nie biegasz z nim po łowiskach na piechotę to spokojnie wystarczy taki za 50 - 70 zł.
Jeśli zaś chodzi o parasolki to temat właśnie się "pisze":
http://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&ved=0CCwQFjAA&url=http%3A%2F%2Fforum.wedkuje.pl%2Ff%2Cparasol-czy-namiot-wyboropinie%2C818797%2C0.html&ei=rUM7VdyKDojcPZKxgIgH&usg=AFQjCNGwiHhFaAU5-3dP5lhAcuZ0G47StA&bvm=bv.91665533,d.ZWU&cad=rja
[2015-04-25 09:36]

Jedna mała podpowiedź.Wybieraj kołowrotek droższy niż wędka,nie na odwrót.Wędka owszem nie mówię że nie jest ważna ale jednak kołowrotek jest wielokrotnie bardziej skomplikowanym urządzeniem ,w którym masz zębatki ,przekładnie ,hamulce itd.Kołowrotek To nie tylko magazyn żyłki.kołowrotek(szczególnie ten pod ciężki zestaw gruntowy)jest narażony na znaczne obciążenia podczas zwijanie ciężkiego zestawu niejednokrotnie ważącego ponad 100 gram.Wędka nie musi to być za 200zł sam piszesz że chcesz spróbować ciężkiego łowienia a więc wystarczy chyba (na początek) prosta wędka kompozytowa za ok 80 zł   ,kołowrotek ok 170.

PS. polecam okume travertine TRB 55  troche drogi ale wart swojej ceny a nada się znakomicie i do połowu sandacza na grunt i do żywcówki. [2015-04-25 12:19]

gracjan2409

Dzięki za rade w poniedziałek lub we wtorek pójdę do sklepu i zobaczę wędki... I na pisze na forum którą mi leży w reku a wy na pewno doradzicie czy warta zachodu... [2015-04-25 13:35]

gracjan2409

Dzięki kolego na nakierowanie bo przeważnie kupuje wędkę droższą od kołowrotka i myślę że tak robi wielu młodych adeptów wędkarstwa. A co do tego młynka to bardzo ciekawy jak będzie u mię w sklepię to zwrócę uwagę na nie go... A możesz mi powiedzieć jak zachowuje sie ten kołowrotek pod karpiem ? :) [2015-04-25 13:39]

No dobrze .parę karpików i nie tylko na nie wyholowałem ,mam je już 5-6 sezonów i mam nadzieje że jeszcze parę lat mi posłużą. [2015-04-25 13:56]

jakub5375

Mikado Sensei 3,60m 3lbs - 120 złJaxon Red Carp 400 - 130 zł Sam mam i szczerze polecam :)
[2015-04-28 19:42]