Dobór sprzętu do spinningu

/ 10 odpowiedzi
Witam Serdecznie, Prosiłbym o pomoć w doborze sprzetu a dokładniej kołowrotka do spinningu w cenie max do 300-350 zł.
Zamówiłem już:
wędke Team Dragon Guide Select Viper 2.70m,  3-18 c.w.
Plecionka Team Dragon HM8X o rozmiarze  0.10

i tu zaczyna sie problem bo nie wiem jaki mam wybrać do tego kołowrotek, w sumie zainteresowały mnie dwa modele ale nie jestem pewien co do ich wyboru, który lepiej się spisze nad wodą przy wielogodzinnych połowach.

KOŁOWROTEK SHIMANO EXAGE
http://sklep.insel.pl/product_info.php?products_id=7328 

KOŁOWROTEK DRAGON GUIDE RD 820i
http://sklep.insel.pl/product_info.php?products_id=12768

Nie wiem który wybrać, Ponieważ zastanawia mnie ilośc łożysk w tym Shimano czy nie jest ich za mało. Czy ktoś mógłby doradzić który wybrać ewentualnie jakis inny model. Bardzo prosze o pomoc nie ukrywam że liczy się dla mnie nie tylko strona techniczna kołowrotka ale i wizualna.

leniuch135


patrz także na liczbę łożysk i przełożenie, a nie na wygląd :D (2012/06/03 11:30)

JOPEK1971


Witam Serdecznie, Prosiłbym o pomoć w doborze sprzetu a dokładniej kołowrotka do spinningu w cenie max do 300-350 zł.
Zamówiłem już:
wędke Team Dragon Guide Select Viper 2.70m,  3-18 c.w.
Plecionka Team Dragon HM8X o rozmiarze  0.10

i tu zaczyna sie problem bo nie wiem jaki mam wybrać do tego kołowrotek, w sumie zainteresowały mnie dwa modele ale nie jestem pewien co do ich wyboru, który lepiej się spisze nad wodą przy wielogodzinnych połowach.

KOŁOWROTEK SHIMANO EXAGE
http://sklep.insel.pl/product_info.php?products_id=7328 

KOŁOWROTEK DRAGON GUIDE RD 820i
http://sklep.insel.pl/product_info.php?products_id=12768

Nie wiem który wybrać, Ponieważ zastanawia mnie ilośc łożysk w tym Shimano czy nie jest ich za mało. Czy ktoś mógłby doradzić który wybrać ewentualnie jakis inny model. Bardzo prosze o pomoc nie ukrywam że liczy się dla mnie nie tylko strona techniczna kołowrotka ale i wizualna.
Proponuję model Dragona.Nie kieruj się ilością łożysk,bo łożysko łożysku nie równe.Jak chcesz posiadac ładny kołowrotek z mocnymi bebeszkami,to musisz wydac co najmniej tysiaka.Za te pieniążki Dragon jest lepszy od tego Shimano.Mam Dragona "Galaxy" vs FD820i,nigdy go nie smarowałem a działa nadal,wygląd też ma ok.Bardzo fajny kołowrotek,polecam.Ma 8 łożysk.;-)



(2012/06/03 11:56)

u?ytkownik64718


Kolego na jaką rybę ten model wędki kupiłeś i gdzie będziesz wędkował , jeziora czy rzeki, też zastanawiam się nad kupnem wędziska z tej seri dragona tylko ja łowię na jeziorze chodzi o sandacza z opadu , jak myślisz który model będzie dobry. (2012/06/03 12:03)

xeio


JA polecam zdecydowanie shimano, używam już go drugi rok, wędkuje 2-3 razy w tygodniu, więc kołowrotek non-stop pracuje. nie ma żadnych problemów. (2012/06/03 12:26)

JOPEK1971


Kolego na jaką rybę ten model wędki kupiłeś i gdzie będziesz wędkował , jeziora czy rzeki, też zastanawiam się nad kupnem wędziska z tej seri dragona tylko ja łowię na jeziorze chodzi o sandacza z opadu , jak myślisz który model będzie dobry.

Jeśli będziesz chciał łowic z łódki,to polecam kijek "Power med heavy" Dragona, lub Balzer Magna "Zander".Mam te kijki i na stojące wody polecam.Na rzekach też dają radę.Wędka moim zdaniem jest mniej istotna,ważniejsze jest dobre łowisko;-) (2012/06/03 12:35)

GhostRider89


Sprzęt ten dobieram pod okonia i szczupaka, wędkować będę głównie w jeziorze ale zdarzy się wypad na rzekę. Posiadam teraz wędke Team Dragon thytan Pike 10-30 i ten kijek troche za sztywny jak dla mnie. Dlatego zdecydowałem się na tego Guide Selecta. Szczeże mówiąc to ten kołowrotek Dragona bardziej do mnie przemawia i nie mówie tu o liczbie łozysk, Tylko że w sklepie proponują shimano i mam ogromny mętlik w głowie. (2012/06/04 07:38)

cytryn74


Kolego za te pieniążki możesz kupic kilka ładnych młynków i tak np;1.Ryobi Zauber (legendarny już z resztą i bardzo dobry)2.Penn Batle (choć nieco droższy mimo to warto naprawdę rozważyć jego zakup)3.Jako trzeci którego uzywam mogę Ci polecić dragona Fischmakera (tez dobry kręcioł w dobrej cenie)Połamania... (2012/06/04 09:46)

kolep25


Witam,
w podobnym spinningu tj. 3-15gr posiadam Spro red arc 10200.
W tej cenie polecam zdecydowanie.
Ponadto polecam Ryobi Zauber 2000 protoplasta Spro red arc.
Używam zarówno Zauberków jak i Red arca w rozmiarach 200 i 300 i mogę je polecić.
Wady Zaubera to jedna szpula....
Wada Red arca - zauberek wg. mnie minimalnie lepszy.
Ostatnio w Raven'ie - sklep wędkraski pod Warszawą Spro Red Arc tańsze niż na allegro.... (2012/06/04 12:47)

GhostRider89


A co sądzicie o kołowrotku Shimano Super 2500GTM-RC  ? (2012/06/06 11:45)

cytryn74


Stary za tą kaskę którą chcesz wyłożyć nie zastanawiaj się i weź Ryobi Zaubera.W tej kasie nie znajdziesz raczej nic lepszego,szkoda twojego czasu jeśli chodzi o dodatkową szpulkę niestety musisz dokupić lub dobrze wynegocjować ze sprzedającym.Mi się udało za 20 zł.Połamania. (2012/06/06 20:20)