Zaloguj się do konta

Dobór reszty sprzętu do wędziska - Dragon Wędka Th

utworzono: 2012/02/12 14:54
radekj1987

Witam! Mam pytanie. Oczywiście jestem bardzo początkującym wędkarzem, to będzie mój drugi sezon wędkowania. Zakupiłem już wyżej wymienione wędzisko. I tu pierwsze pytanie czy to dobry sprzęt dla osoby która nigdy nie miała z tym styczności? Będę łowił na wodach stojących jeziora, stawy itp. Czy ta wędka się sprawdzi? Kwestia wiązań :/ jako początkujący znam tylko wiązania- koszyk na rurce antysplontaniowej, no i sprężyna :) wystarczy do feedera? Teraz kwestia sprzętu. czy zakupić sygnalizator brań, bo drgająca szczytówka za to odpowiada. no ale jak zaznaczyłem jestem początkujący i czy to nie przerośnie moich umiejętności. No i jaki kołowrotek tak do 200zł ale z wolnym biegiem tylko i wyłącznie:). Myślałem o kołowrotku z większą szpula. I ostatnie pytanie żyłka, czy plecionka. [2012-02-12 14:54]

radekj1987

Widzę, że temat jest nie pełny. chodzi mi o dobór sprzętu do wędziska 

Dragon Wędka Thytan Feeder 100 60-100 gram długość: 360 cm

[2012-02-12 13:47]

dzako11

Jeśli łowisz na jedną wędke to myśle ze dasz rade ogarnąc szczytówke czy cos bierze. Wiazania wszlekiego typu znajdziesz na internecie. Kołowrotków tez jest kilka do wyboru, poszukaj w wyszukiwarce. Ja teraz planuje zakupic do feedera żyłke z TRABUCCO.
[2012-02-12 17:58]

bednar14

Witam! Mam pytanie. Oczywiście jestem bardzo początkującym wędkarzem, to będzie mój drugi sezon wędkowania. Zakupiłem już wyżej wymienione wędzisko. I tu pierwsze pytanie czy to dobry sprzęt dla osoby która nigdy nie miała z tym styczności? Będę łowił na wodach stojących jeziora, stawy itp. Czy ta wędka się sprawdzi? Kwestia wiązań :/ jako początkujący znam tylko wiązania- koszyk na rurce antysplontaniowej, no i sprężyna :) wystarczy do feedera? Teraz kwestia sprzętu. czy zakupić sygnalizator brań, bo drgająca szczytówka za to odpowiada. no ale jak zaznaczyłem jestem początkujący i czy to nie przerośnie moich umiejętności. No i jaki kołowrotek tak do 200zł ale z wolnym biegiem tylko i wyłącznie:). Myślałem o kołowrotku z większą szpula. I ostatnie pytanie żyłka, czy plecionka.

Poszukaj na forum ostatnio było troszkę takich tematów.
[2012-02-15 20:04]

gregorgda

Według mnie co do plecionki to raczej dla ciebie zyłka plecionka jest nierozciągliwa jak zle ustawisz hamulec w kołowrotku  to mozesz nawet  przy duzej rybie zniszczyć wędzisko .
Ja zaczynałem od żyłki i szczerze zostałem cały czas przy niej .
Dobre i niedrogie żyłki do feedera : MIKADO FEEDER  0.18 do 0.22 mm.
Jak łowisz od roku to raczej tak jak pisałem żyłka na początek a potem zobaczysz.

Pozdrawiam :)))))
[2012-02-17 20:15]

macros111

Widzę, że temat jest nie pełny. chodzi mi o dobór sprzętu do wędziska 

Dragon Wędka Thytan Feeder 100 60-100 gram długość: 360 cm

Witam kolege !

Kolego nie znam Dragona,ale w/g mnie jak na wody stojace,jeziora to ciut za mocna ,za duzy ciezar wyrzutu.Mimo to jest to swietny sprzet.

Stosuj jak najprostsze zestawy z zylki np. Trabucco Feeder 0,20-0,22,koszyk zanetowy 0-20g w zaleznosci od pogody na lowisku i nie musisz zalkladac na wode stojaca rurek antysplataniowych,zeby ryba  podczas brania nie czula zadnego oporu.

Poszperaj jeszcze na forum,poczytaj i sie wszystkiego dowiesz,masz jeszcze sporo czasu(-:

Trzymaj sie,powodzenia.

[2012-02-18 10:20]

polece Ci kołowrotek Okuma Trawertine,wielkośc są rózne wiec sobie cos napewno dobierzesz a żyłęszke Dragon Mega Baits bo plecionke sobie daruj [2012-02-18 13:52]

radekj1987

Za mocna?? Czyli o co chodzi brania nie będą widoczne?? Może dokupić delikatniejszą szczytówkę? tylko nie mogę nigdzie poszukać sklepu w internecie z szczytówkami, żebym mógł dokupić szczytówkę może ktoś zna taki sklep to prosił bym o kontakt albo link stronki. [2012-02-19 15:23]

gregorgda

Poszukaj sobie na stronie wedkarski.com masz tam dużo sprzętu i niedrogo sam tak kupuje 

Pozdrawiam  [2012-03-03 11:25]

gregorgda

Za mocna?? Czyli o co chodzi brania nie będą widoczne?? Może dokupić delikatniejszą szczytówkę? tylko nie mogę nigdzie poszukać sklepu w internecie z szczytówkami, żebym mógł dokupić szczytówkę może ktoś zna taki sklep to prosił bym o kontakt albo link stronki.

Według mnie powinno się mieć lekkiego i cięższego feedera , wszytko zależy na jakiej odległości od brzegu będziesz łowił i jakie gatunki ryb możesz sobie wtedy dobrać.  . Ja mam akurat jednego do -100 gram i cięższego do 140 gram. Wybór należy do ciebie . Proponuje jak na początek feedera do 100 gram  i lekkiego pickera  10-40 gram .
Pozdrawiam

[2012-03-03 11:37]

gregorgda

Za mocna?? Czyli o co chodzi brania nie będą widoczne?? Może dokupić delikatniejszą szczytówkę? tylko nie mogę nigdzie poszukać sklepu w internecie z szczytówkami, żebym mógł dokupić szczytówkę może ktoś zna taki sklep to prosił bym o kontakt albo link stronki.

Według mnie powinno się mieć lekkiego i cięższego feedera , wszytko zależy na jakiej odległości od brzegu będziesz łowił i jakie gatunki ryb możesz sobie wtedy dobrać.  . Ja mam akurat jednego do -100 gram i cięższego do 140 gram. Wybór należy do ciebie . Proponuje jak na początek feedera do 100 gram  i lekkiego pickera  10-40 gram .
Pozdrawiam

[2012-03-03 11:40]