Dobór przynęty - żelazne zasady

/ 5 odpowiedzi
Panowie i Panie. 
Chciałbym poruszyć temat żelaznych zasad które mogą pomóc w doborze przynęty na dane łowisko. Wiemy że dane drapieżniki reagują bardziej agresywnie na wybrane kolory które w każdym łowisku inaczej ale np (szczupak-żółć, czerwień, biel, błękit; sandacz-seledyn, biel, marchewka, itd itp).W tym temacie chodzi mi raczej o dostosowanie przynęty, jej koloru do przejrzystości wody, aktualnej pogody (nasłonecznienia) aby jej kolor nie znając łowiska i upodobań ryb był jak najskuteczniejszy.Tzn czy do mało przejrzystych wód używać jasnych-jaskrawych kolorów?Czy podczas słonecznych dni lepsze będą srebrne czy miedziane obrotówki?
Mam nadzieję że podzielicie się doświadczeniami kub znanymi wam artykułami;)
cousin12


ja osobiście zawsze zaczynam od białego kopyta brak brań to mors 1 srebrny, później mors 2 miedziany, a potem próbuje różnymi kolorami kopyt dragona. NIE patrze czy słonecznie czy nie, jaka jest woda ? po prostu mam swoją kolejność którą stosuje cały czas, daje efekty, a łapie tylko szczupaki rzadko okonie  (2012/05/13 16:42)

matti073


http://www.mepps.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=50&Itemid=50

Może tutaj znajdziesz odpowiedź na zadane pytanie. W praktyce natomiast jest z tym różnie. (2012/05/13 17:05)

gaudi xxxx


sandacz to seledyn i marchewka-szczupak żółty-okoń to zdecydowanie predator mannsa numer 3 perłowy z czerwonym ogonem-a najlepsza jest obrotówka D.A.M lub Mepps comet w niebieskie kropki (2012/05/14 11:42)

egzekutor


Panowie i Panie. 
Chciałbym poruszyć temat żelaznych zasad które mogą pomóc w doborze przynęty na dane łowisko. Wiemy że dane drapieżniki reagują bardziej agresywnie na wybrane kolory które w każdym łowisku inaczej ale np (szczupak-żółć, czerwień, biel, błękit; sandacz-seledyn, biel, marchewka, itd itp). W tym temacie chodzi mi raczej o dostosowanie przynęty, jej koloru do Tzn czy do mało przejrzystych wód używać jasnych-jaskrawych kolorów? Czy podczas słonecznych dni lepsze będą srebrne czy miedziane obrotówki?
Mam nadzieję że podzielicie się doświadczeniami kub znanymi wam artykułami;)


ja używam odwrotnie jezeli woda jest ciemna daje ciemne kolory bo lepiej przenikają światlo a do przejrzystych wód jasne kolory. (2012/05/14 12:20)

rafalwedkuje


Nie wiem od czego zacząć ?W moim pudełku taszczę ogrom wielkich i małych blach oraz gum. Ale jakoś tak używam zawsze tych kilku bez znaczenia jaka woda i pora roku czy dnia. Generalnie nastawiam się na zębatego i hitem zawsze są małe wahadłówki miedziana lub nikiel.Na nic innego nie złowiłem nic poważnego. Jakoś tak się złożyło. Nieraz sprawdza się guma nie wiem jakiej firmy ale 10cm czarny grzbiet perłowo złoty bok i czerwone pod główką.
Woblerki jakoś zawsze zostają jako frycowe w łowisku. Może dla tego że zawsze są to prezenty otrzymane.  (2012/05/14 15:25)