Zaloguj się do konta

Dobór lekkiego spinningu na rzekę ...

utworzono: 2012/04/01 18:44
Ptaku86

Witam. Potrzebuję pomocy ...


Jaką wędkę nie drogą od 100 -150 zł wybrać do lekkiego spinningu ... Jaki  ciężar  wyrzutu ,długość wędziska - wędkowanie z brzegu  ... Głównie rzeka dokładnie chodzi o San ... Wiadomo lekkie przynęty jakieś imitację owadów ,lekkie małe woblery czy gumy od 1- 5g... Nastawiam się   na klenie ,bolenie ,jaźie i okonie ... Żyłka oczywiście ...  I kołowrotek też jakiś bym chciał do tego z tych mniejszych  leciutkich ... :] Tak aby w razie czego dało się wyciągnąć 2-3kg rybkę ...

Mam Atthisa 275 / 10-40g - Ale ta wędka raczej się nie nadaję do ww łowienia ... Za to na szczupaka ,sandacza jest w porządku ..
[2012-04-01 18:44]

ryukon1975

Ja na bolenie stosuję kij o podobnej długości i cw. ( 2,7 m cw. 8-35 g) więc myślę że kij który masz się nada.

Klenie,jazie czy okonie wymagają innego i właśnie kij na te trzy gatunki powinieneś kupić.
Moim zdaniem można przy odrobinie wysiłku znaleźć taki.

Takie wyjście na początek jest moim zdaniem najlepsze.
Miałbyś dwa kije jeden do cięższych przynęt (szczupak,boleń), drugi do lżejszych (jaź,kleń).
[2012-04-01 18:56]

turu82

Ja na bolenie stosuję kij o podobnej długości i cw. ( 2,7 m cw. 8-35 g) więc myślę że kij który masz się nada.

Klenie,jazie czy okonie wymagają innego i właśnie kij na te trzy gatunki powinieneś kupić.
Moim zdaniem można przy odrobinie wysiłku znaleźć taki.

Takie wyjście na początek jest moim zdaniem najlepsze.
Miałbyś dwa kije jeden do cięższych przynęt (szczupak,boleń), drugi do lżejszych (jaź,kleń).


krzychu luknij pocztę [2012-04-01 19:10]

Ptaku86

Właśnie kij który posiadam jest za sztywny do mniejszych rybek ... Dlatego chce kupić coś bardziej elastycznego ... Głównie chodzi mi o porade  dotyczącą ciężaru wyrzutu ... 

Tak by dopasować najmniejsze możliwe przynęty ... 


Czym Panowie łowicie klenie jazie okonie i na jakie przynęty ?? 

[2012-04-01 19:50]

ryukon1975

Właśnie kij który posiadam jest za sztywny do mniejszych rybek ... Dlatego chce kupić coś bardziej elastycznego ... Głównie chodzi mi o porade  dotyczącą ciężaru wyrzutu ... 

Tak by dopasować najmniejsze możliwe przynęty ... 


Czym Panowie łowicie klenie jazie okonie i na jakie przynęty ?? 




Masz racje jest za "sztywny"  do mniejszych przynęt ( nie rybek:)) ale na bolenia używa się dość ciężkich przynęt i często łowi z dużych odległości dlatego tu taki kij powinien się sprawdzić.

Jeśli chodzi o typowy kij jaź/kleń to cw. około 15 g jest wystarczający ja używam 3-18 g.
Szukaj coś 2-14 g czy 2-15 g.Długość jeśli chodzi o San to klasyczne 2,7 m będzie dobre.

[2012-04-01 20:04]

Kochanke

Ja w tym roku zdecydowałem, że sprubuję zapolowac na klenie z kijem Mikado Lexus Sapphire 2.6m cw do 13g. Jest to wklejanka i wiele osób twierdzi, że będzie za delikatna, ale znalazłem sporo komentarzy na różnych forach pisanych przez osoby używające tego kijka i twierdzili, że na spokojnej rzece na kleniu się sprawdza doskonale. Moje łowisko to Brok/Broczysko więc nie jest to duża rzeka.

Co do kołowrotka to ja do niej założę Ryobi Ecusima 2000.

Pozdrawiam
Rafał
[2012-04-01 20:22]

Ptaku86



Ktoś miał doczynienia z tą wędką ??


Konger World Champion Tango 2,4m c.w. 1-8g

[2012-04-01 21:34]

Ptaku86

Ok to dziękuję zaczynam szukać coś po między 2 a 15 g ...


San to nie taka mała rzeka ... Jest dosyć wymagająca ... Pełno tam właśnie kleni ,jazi no i boleni :P  

[2012-04-01 21:39]

DelTor0

Ktoś miał doczynienia z tą wędką ??

Konger World Champion Tango 2,4m c.w. 1-8g 




Poszukaj na forum, sporo bylo opinii o tej wedce (wiekszosc pozytywnych) :) Na San pewnie wedka 2-15g byla by bardziej uniwersalna (nie wklejka) 



[2012-04-01 22:19]

Ptaku86

Kupiłem taki kij :


WĘDKA QUANTUM HYPER CAST PRO TOUR JIG 275 WKLEJANKA


Szczerze mówiąc teraz czytam dopiero ,że to wklejanka ... Po prostu nie wygląda :D:D:D


Dałem 150 zł i widzę ,że w sklepach internetowych na allegro jest cena identyczna ...


Kij jest naprawdę solidny ,lekki i nie drogi ... Niemiecki w końcu ...


Może ktoś z Was miał kiedyś ten kij w ręku jakieś opienie co do mojego wyboru ??

[2012-04-03 13:54]

Ptaku86

Zdecydowałem ,że do kija  Quantum 3-12g zakupię jednak Shimano Catanę 2500 powinien być OK ...
Kołowrotek nie za mały i nie za duży taki w sam raz ...



Mam w rowerku przerzutki i hamulce tej firmy i jestem zadowolony ;)
[2012-04-06 14:02]