Zaloguj się do konta

Dobór kołowrotka do Shimano Nexave Sensitive

utworzono: 2011/12/28 18:47
Esox_lucius1988

Hej! mam pytanie. Co sadzicie o kołowrotku Shimano Sienna 2500 w polaczeniu z wedziskiem Shimano Nexave BX Sensitive 240 lub 270 M, 10-30 g.
Chciałbym juz niedlugo skompletowac zestaw na przyszłorocznego sandacza i moze okonia. Mam zamiar łowic głownie na Odrze i na jeziorze Jelito z łodki, głownie przy uzyciu kogutów do 25 g i ripperów w granicach 6 cm z głowka 10-20 g, z opadu oczywiscie;)
Wiem ze sa lepsze kołowrotki do takiego wedziska, ale ten dostałem w prezencie i chciałbym go jakos wykorzystac.
ahaa i jeszcze jedno, co wgl sadzicie o tym kijku takze, mimo opisów ze kij doskonały na sandacza, to jednak nieraz mozna wpasc i to konkretnie, nie jest za miekki?? wiadomo jak to z wklejkami
no i jeszcze jedna wazna wiadomosc, łowiąc w Odrze miałem na mysli miesiac pazdziernik-listopad, kiedy to sandacze przygotowuja sie do tarła i szukaja spokojnego blatu. [2011-12-28 18:47]

szogun1

Powiem ci ze chyba wszystkie kijki ze stajni shimano to takzwane kluchy. musi to byc shimano? uzywam ich kolowrotkow ale kijki bynajmniej mi nie przypadaja do gustu. Jesli dobrze mysle to nie chcesz wydawac kroci na kijek? w jakiej granicy cenowej ma on sie znalezc? I jeszcze jedna sprawa troche ciezko bedzie pogodzic kij na okonie i sandacze w jednym. Chyba ze u ciebie same duze okonie biora:) [2011-12-28 19:44]

Esox_lucius1988

okon mial byc zaliczany jako przyłow na koguta, przy wedkowaniu z łodki;) otoz jesli chodzi o kwestie pieniezna to na sam kijek byłbym w stanie wydac maxymalnie 500 zł, choc ucieszyłbym sie gdyby znalazł sie jakis tanszy;)
apropo shimano: zawsze nimi łowiłem i jakos jestem do tej firmy przyzwyczajony i jak narazie z niej zadowolony. nie wiem czy slusznie czy nie slusznie. choc wiele osob narzeka na shimano, to nie wiem co wszyscy widza w kijkach np TD, byc moze to kwestia mojej niewiedzy z bardzo prostego powodu ZAWSZE UZYWAŁEM SHIMANO;Plecz głownym tematem tego watku jest ów kołowrotek, a dopiero potem kijek sandaczowy, wiem ze zaczyna sie od wedki a potem krecioła, ale wiadomo jaka jest sytuacja. [2011-12-28 19:52]

szogun1

Czyli chcesz kupic ten kijek o ktorym napisales i nie wiesz czy kolowrotek sie do niego nada?
[2011-12-28 20:10]

Esox_lucius1988

no dokladnie, chyba ze proponujesz cos innego, wgl co o tym wszystkim sadzisz, jezeli ten kreciol jest zdecydowanie za mały do tego typu wedki to nic nie stoi na przeszkodzie by wykorzystac go inaczej, nie musi to byc wcale spinning [2011-12-28 20:32]

mopsik

hej.jak kupisz kijek to podejdź do wędkarskiegi i poproś o kołowrotek.Sprawdź jak leży i jak zachowuje się zestaw.Mam na myśli wyważenie.Gdzie jest środek ciężkości.Na oko bo w sklepie nie nawiniesz plecionki lub żyłki [2011-12-28 20:52]

szogun1

hej.jak kupisz kijek to podejdź do wędkarskiegi i poproś o kołowrotek.Sprawdź jak leży i jak zachowuje się zestaw.Mam na myśli wyważenie.Gdzie jest środek ciężkości.Na oko bo w sklepie nie nawiniesz plecionki lub żyłki

oo bardzo fajny pomysl sprzedawca napewno pozwoli ci tak zrobic. ja uzywalem kolowrotkow do wedek 2,70 i dluzszych wielkosci 2500 i powiem ze lecialy na pyszczek i meczyly nadgarstek mi przy opadzie. I tu wlasnie rozwiazaniem bedzie to co naipsal kolega mopsik. Pomachasz troche kijkiem bedziesz wiedzial. Zreszta chcialem napisac ci to wczesniej ale napisales ze najpierw kolowrotek potem kijek teraz ze kijek i troche pomotales:) Pozdrawiam [2011-12-28 21:37]