Zaloguj się do konta

Dobiór piur do koguta

utworzono: 2013/10/06 21:28
Matt-pl

Witam, zrobiłem ostatnio kilka kogucików z "jakiś" piór dokładnie nie wiem z czego to są pióra. Kupiłem je po 0.50zł za szt. Po wyciągnięciu z wody są one sklejone w jedność czy taki efekt jest normalny? Czy po prostu użyłem złych piór i wchłonęły wodę i takie się zrobiły

poniżej zdj. mojego koguta przed użyciem. Po wyjęciu z wody jeden długi warkocz bez puszystości


[2013-10-06 21:28]

Witam, kolego do wykonania kogutów użyłeś piór bardzo delikatnych, puszystych, więc nie dziw się, że tak się dzieje. Nie będę się wypowiadał na temat poprawności wykonania twoich przynęt ponieważ nie łowię i nie robię kogutów, ale zazwyczaj widziałem tego typu przynęty z piórami bardziej sztywnymi. Mam to samo ze streamerami, po wyjęciu z wody zbija się w jeden warkocz, to naturalne zachowanie tego typu materiału(szczególnie pióra marabuta), po ponownym zarzuceniu i kontakcie z wodą przynęta znów nabiera "puszystości" także nie masz się czym przejmować. Pozdro. ;)
[2013-10-07 09:14]

arcybiskup

Koguty zazwyczaj się robi z piór siodłowych lub szyjnych koguta. Częściej jigi okoniowe lub wzdręgowe są robione z piór marabuta. Pióra szyjne lub siodłowe koguta nie są takie sztywne,a najlepsze koguty wychodzą z piór trochę długich koło 6-7 cm i cienkich które po zetknięciu z woda robią się miękkie i pięknie falują podczas skoków. Dużo informacji na temat kogutów znajdziesz na naszym forum w grupie poświęconej wykonywaniu kogutów oraz filmiki instruktażowe są na necie. :)
Pozdrawiam :) [2013-10-07 09:25]

Matt-pl

Dzięki za informację. Tak więc nie przejmuje się tym warkoczem i próbuje dalej na moje koguty ;]
[2013-10-07 09:40]

okiem_sandacza

Wejdź na mój blog;) Może się coś rozjaśni;)
[2013-10-07 15:50]

Tak zupełnie z innej beczki... to kolego sandacz999 od rana kiedy tylko zobaczyłem tytuł tego wątku nie miałem żadnych wątpliwości, że odezwiesz się choć słowem w tym temacie heh pozdro.;)
[2013-10-07 17:24]

JKarp

Wybaczcie ale jak widzę tytuł:

Kogut - pytanie o pióra


To mam tylko jedno skojarzenie:
[2013-10-07 18:07]

Iras1975

Wybaczcie ale jak widzę tytuł:

Kogut - pytanie o pióra


To mam tylko jedno skojarzenie:


Siodłowe jeszcze mu zostały, a te uważam za najlepsze. :) [2013-10-07 19:35]

Bernard51

Wybaczcie ale jak widzę tytuł:

Kogut - pytanie o pióra


To mam tylko jedno skojarzenie:

Podejrzewam że za blisko jeziora podszedł a tam wiadomo....
[2013-10-07 20:17]

adamo0

Wybaczcie ale jak widzę tytuł:

Kogut - pytanie o pióra


To mam tylko jedno skojarzenie:

Janusz! Bój się Boga i policji coś ty mu zrobił?!
[2013-10-07 20:28]

JKarp

A sam się prosił...bo zapytał czy ma ładne piórka ;-)
[2013-10-07 20:36]

Wybaczcie ale jak widzę tytuł:

Kogut - pytanie o pióra


To mam tylko jedno skojarzenie:


Siodłowe jeszcze mu zostały, a te uważam za najlepsze. :)


Iras1975 ja to wszystko zapisuje, notuje, składam kolejne elementy układanki i jeszcze parę takich szczegółów z Twojej strony a tajemnica połowu ponad pół metrowych garbusów stanie przede mną otworem;);)Ten dzień jest już blisko;);) hehe pozdro
[2013-10-07 20:41]

adamo0

A sam się prosił...bo zapytał czy ma ładne piórka ;-)

Normalnie jeszcze mnie boli bok od śmiechu.Teraz na pewno będzie omijał wędkarzy.
[2013-10-07 20:45]

ryukon1975

Popatrz w prawo, popatrz w lewo. Żadnego rybołapa w okolicy, można się drzeć !!! :) [2013-10-07 20:48]

adamo0

To chyba ten sam,tylko przed tym jak go oskubano? [2013-10-07 21:02]

Iras1975





Siodłowe jeszcze mu zostały, a te uważam za najlepsze. :)


Iras1975 ja to wszystko zapisuje, notuje, składam kolejne elementy układanki i jeszcze parę takich szczegółów z Twojej strony a tajemnica połowu ponad pół metrowych garbusów stanie przede mną otworem;);)Ten dzień jest już blisko;);) hehe pozdro


No to podpowiem, że na największe okonie skuteczne są imitacje okonka i płotki/uklejki, czasem wystarczą trzy dobrze ułożone pióra, a bywa, że tylko jedno. Koguty na okonie raczej lekkie i prowadzone bez agresji. Obecny sezon poświęciłem na łowienie pasiaków silikonowymi imitacjami ich naturalnego pożywienia i woblerami.. dziś złowiłem 49-tą sztukę na ponad 40cm w tym sezonie. Jeszcze jeden i może coś skrobnę o łowieniu rekordowych okoni. Czas postawić kropkę nad "i".. ;) [2013-10-07 21:11]

Jędrula

Koguty , koguty ! Irek , na jeden hak to seeeee można , wiesz....? Ehhhhh :( [2013-10-07 21:21]

Bernard51

Dziś rano wpadł mi kogut-bażant pod koło samochodu i trochę piór upuścił ale na szczęście uszedł cały, mogę tymi piórami obdarować chętnego nawet do kapelusza....)
[2013-10-22 19:37]

brusmen

Witam mam takie pytanko gdzie mogę dostać takie pióra  metz-a i inne jego wyroby?Potrzebuje do kogutów sandaczowych.Pozdrawiam Tomek [2015-03-01 08:27]