Do rowerzystów

/ 14 odpowiedzi
witam dzis odebralem kolo z warsztatu bylo centrowane bo mialem troche krzywa zakladam je na rower i ono dalej troche zchopdzi ale przedtem samo sie chamowalo o klocki a teraz nie wiec mysle ze cos z nim robili ale dalej znosi na prawo.... ojciec mi mowi ze opona zawsze bedzie kzywa i trzeba zdjac opone detke i opaske i wredy zobaczyc i tak mysle czy piasta niejest skrzywiona(badz ta sroba w kole rowera na ktora sie mocoje kolo) i niewiem
lgft


kup nowe kolo i po sprawie (2011/03/22 18:03)

kargul


na razie niemam kasy +,+ (2011/03/22 19:24)

u?ytkownik66617


Jak koło jest scentrowane to problemem jest ustawienie szprych. Trzeba je tak podkręcić żeby koło nie miało wahań podczas obrotu ale dodam, że to niebywale trudna sprawa i idealne ustawienie jest niemal niemożliwe. (2011/03/22 19:52)

mienta


jeśli felga jest aluminiowa to pozamiatane tego nie da się wyprostować w żaden sposób  (2011/03/22 20:12)

Artur z Ketrzyna


witam dzis odebralem kolo z warsztatu bylo centrowane bo mialem troche krzywa zakladam je na rower i ono dalej troche zchopdzi ale przedtem samo sie chamowalo o klocki a teraz nie wiec mysle ze cos z nim robili ale dalej znosi na prawo.... ojciec mi mowi ze opona zawsze bedzie kzywa i trzeba zdjac opone detke i opaske i wredy zobaczyc i tak mysle czy piasta niejest skrzywiona(badz ta sroba w kole rowera na ktora sie mocoje kolo) i niewiem

Pierwsze co powinieneś zrobić to zgłosić reklamacje, gdyż nie zostało dobrze wycentowane.
Jak sprwwdiś; rower do góry nogami, ustaw palec przy boku felgi i opryj go o ramę lub widelec (tak by był nieruchomy), zakręć kołem i patrz czy felga faluje względem nieruchomego palca, jak tak to felga źle nacentrowana, do poprawki (95% felg da się idealnie nacentrować i nie ma tu do rzeczy czy jest stalowa czy aluminiowa, aby nie była zgięta (zgnieciona itp)).
A jeśli to opona spuść powietrze leciutko podpompuj i opukując kołem (oponą) o podłoże powina sama się ustawić, resztę korekty (ustawienia opony) wykonaj ręcznie i dopiero wtedy napompuj. (2011/03/22 21:20)

kargul


ok dzieki wszyskim za odp ale na poczatku spuszcze powietrze i nastawie opone bo to jest na razie najprostsze;d (2011/03/23 07:39)

robcio2535


A ja bym był za zakupem nowego kółka bo przy tych naszych drogach -pierwsza napotkana dziura -co nie problem to koło które było krzywe i nastawiane i tak wróci do stanu krzywego albo i gorszego a co za tym idzie może spowodować nie przewidziany upadek itp. :( (2011/03/24 10:18)

lynx


na razie niemam kasy +,+

To idź zarób. (2012/05/13 23:32)

Jack14


@lynx wiesz którego jest dzisiaj?

I jaki to rok?

 

(2012/05/14 16:54)

lynx


@lynx wiesz którego jest dzisiaj?

I jaki to rok?

 A ty wiesz co to jest praca?

(2012/05/18 01:03)

kasalka


Dajcie na luz.
Pracę na wczoraj niedawno skończyłem. Od rana kolejne 12-14godzin.
Centrowanie koła to wymagające cholernej cierpliwości zajęcie. Jeśli ktoś się tego podejmuje to zrobi tak proste jak nawet z fabryki koła nie wychodzą. A najłatwiej to kupić nowe.
Jeśli jednak koło jest wycentrowane to może trzeba zajrzeć do ośki, łożysk, widelec jest krzywy? (2012/05/18 03:01)

krzychu64


W mojej miejscowości kiedyś starszy Pan za 10zeta centrował koła.
Nie wiem czy fabrycznie tak potrafią wycentrować. Żadnego bicia na boki ani po obwodzie.
Niestety nie wiem czy jeszcze żyje. Kiedyś kupiłem przednie kółko aluminiowe z ośką dla córki do roweru za jak się nie mylę i dobrze pamiętam za 30 zeta. (2012/05/18 22:15)

lynx


Dajcie na luz.
Pracę na wczoraj niedawno skończyłem. Od rana kolejne 12-14godzin.
Centrowanie koła to wymagające cholernej cierpliwości zajęcie. Jeśli ktoś się tego podejmuje to zrobi tak proste jak nawet z fabryki koła nie wychodzą. A najłatwiej to kupić nowe.
Jeśli jednak koło jest wycentrowane to może trzeba zajrzeć do ośki, łożysk, widelec jest krzywy?

Jeszcze raz do Kargul.
Nie wiedziałem, że masz 16 lat. Przepraszam.
Jestem specjalistą od obróbki metali i duży staż w tym zawodzie i nie tylko w tym. Wiem jak produkuje sie felgi /do aut sam nieraz regenerowalem/ do rowerów i wierz mi, że jeżeli nie masz w tym wprawy to tego nie zrobisz. Próżne beda twoje wysiłki a przy tym jak ktoś pisał może być jeszcze inna usterka.
Idź na szrot a tam znajdziesz nowe koło za friko. Myslę, że te 5 zetów lub 10 to jakos znajdziesz albo je po prostu zarób np. pomóż komuś w pracy /mam na myśli ludzi starszych, którzy potrzebują pomocy.Ślązaki to so śwarne chopaki i myślę, że jak pogłówkujesz to dasz sobie radę.
Nie miej do mnie urazy i wierz mi, ja wiem co to jest ciężka praca.
Pozdrawiam i życzę Ci powodzenia. (2012/05/22 00:26)

rurekk44444


No na szrocie na pewno znajdzie nowe koło i to jeszcze za darmo. Na bank!! Z resztą w tych czasach wszystko jest za darmo... (2012/05/22 16:26)