Zaloguj się do konta

Do wszystkich dobrych kolegów.

utworzono: 2010/04/06 23:10
dan984

Popieram w 100%
[2010-04-14 00:10]

ZACZYNA MI SIĘ TO CORAZ BARDZIEJ PODOBAĆ !!! BRAWO WOBLER76 ZA POMYSŁ Z  TELEFONEM DO MACIEŻYSTEGO KOŁA. PÓJDZIEMY TAKIM TEMPEM TO POD KONIEC TYGODNIA BĘDZIE PÓŁMETEK . [2010-04-14 00:22]

A ja mam takie pytanie czy nie można by było po prostu bez wpisywania i rejestracji zrobić takie mini aukcje? np HADE PARK Zrobić człowieka odpowiedzialnego z wystawianie przedmiotów zgłoszenia do niego na priv lub tel co sie chce sprzedać itp.

Zdjęcie sie wkleja cena wywoławcza i licytujemy.

Bardziej szczegułowo jededna aukcja raz w tygodniu np od godz X do godz Y

Wygrywa ten kto oczywiście najwięcej zapłaci i będzie pierwszy w limicie czasowym.

 

Po przelaniu na konto sumy za wylicytowanie dopiero się ogłasza .że ten KTOS wygrał licytację

Oraz dopiero na kogo są przeznaczone pieniądze lub na co są zbierane.

Ewentualnie większa zbiórka na bardziej szczytny cel Info od razu podczas licytacji.

 

Chyba by nikt nie robił by sobie jaj już z takich rzeczy.


 Tu rzecz jeszcze jest taka że przy takich aukcjach musiałby czynnie i non stop siedzieć administrator tej właśnie aukcji i np usuwać tzw. "JAJCOWICZÓW" I tych którzy zostali przebici w cenie a zostawiając tylko 5 najwyższych.

Pozdrawiam.



[2010-04-14 00:27]

Wobler76 do kogo pójdą pieniążki to oczywiście będzie sprawa Kapituły, ale musimy zwrócic uwage że potrzebujących będzie coraz więcej z miesiąca na miesiąc i tu trzeba bedzie weryfikacji kto i jak długo jest na portalu , bo może sie okazać ze ktoś kto po zarejestrowaniu już po tygodniu wyciąga reke po pomoc. Trzeba zacząć od stażu ( wyjątki nie powinny wchodzić w rachube). [2010-04-14 00:46]

spokojny

Dobrze prawisz, jeszcze jedna dygresja lipne konta nie będą obsługiwane wogóle, prawdziwe dane  w tym przypadku są konieczne, wszak chodzi o pieniądze darczyńców i bez znaczenia w tym przypadku będzie staż portalowy.

 

[2010-04-14 00:52]

A i tu jest jeszcze jedno pytanie i bardzo ważne.

CZY OSOBA NA KTÓRĄ BĘDZIE PRZEPROWADZANA AUKCJA MUSI BYĆ ZALOGOWANA NA TYM PORTALU?


[2010-04-14 00:56]

A więc dochodzimy powoli do małego konsensusu ?. [2010-04-14 09:55]

spokojny

Tomikan, myślę że tak, osoby nie zalogowane nie mają szansy na skożystanie z pomocy chyba że będzie to ze wskazania naszego portalowicza lub osoba mu najbliższa,który opisze sytuację, to wówczas zmienia postać rzeczy.

 

Musimy opisać granice pomocy wówczas nie będzie niedomówień, całemu światu nie pomożemy, wiem że to przykre ale realistyczne.

 

Pozdrawiam

[2010-04-14 15:10]

Norbert Stolarczyk

Czytam od dłuższego czasu wypowiedzi Kolegów i skłaniam się ku temu że cel jest jak najbardziej szczytny lecz:

Prowadzenie i obsługa takiej formacji nie ma szans długiej egzystencji bez możliwości dochodowości  samej w/w formacji charytatywnej. Wiąże się z to z wielkim nakładem czasu oraz kosztów nie jednokrotnie  większych aniżeli symboliczna wpłata potencjalnego darczyńcy.
Więc forma wolontariatu społecznego nie ma szans bytu na dłuższą metę i prędko się o tym przekona osoba lub osoby odpowiedzialne za prowadzenie takich akcji.
Niestety ale wpływ środków na prywatne konta gdzie kierowane są da konkretnej osoby czy osób, poza odprowadzeniem podatku dochodowego lub zamienionego na podatek od darowizny musi byś potwierdzone zgodą na prowadzenie takiej czy takich akcji.
Chyba że chce ktoś nosić brzemię zawezwania przed trybunał prokuratora.
Bez struktury prawnej nie ma to szans bytu, o czym mówię wie ten kto miał okazję spotkać się z taką sytuacją.

Pozdrawiam Kolegów
[2010-04-14 15:31]

No i mamy niezły pasztet. To co tak prężnie mogło się rozwinąć we wspaniałą akcje ,może umrzeć śmiercią naturalnej biurokracji. Norbiko jednak ma rację ,bez legalizacji działalności charytatywnej się nie odbędzie. Niestety takie jest prawo w naszym kraju i nie można go przeskoczyć.Legalizacja przedsięwzięcia wiąże się z rejestracją sądową , a to z poważnymi wydatkami początkowymi.Musimy zweryfikować nasze zamiary i ustalić czy podołamy sprawie. Skąd wziąć środki na start i początkową działalność. Jak znaleźć hojnego sponsora który pomógł by w uruchomieniu działalności ?A czy późniejsze wpływy z datków i licytacji sprzętu pokryją potrzeby potrzebujących?Przykro jak coś się nie układa ale mam nadzieje że podołamy.Pracy się nie boję i gotowy jestem działać!!!Pozdro. [2010-04-14 16:50]

panoni

może to zbyt proste ale osobiście proponuje :

1 HADE PARK to zrobić

2 licytacja bez wpisów jedynie kwota

3 termin określić na max 30 dni

4 podział kasy w poszczególnych województwach (kogo bedziemy wspierać)

5 udził biorą tylko zalogowani w pełni

moim zdaniem najprościej i bez "kombinacji"

[2010-04-14 17:44]

roman76

witam kolegów po kiju panowie czytam o tej akcji od początku i cały czas czekam kiedy tak w końcu wypowie się na ten temat redakcja?choć jakąś małą poradę jakiś pomysł? wkońcu wszyscy tutaj należymy do wspólnego portalu a wracająć do tematu myśle że dobrze by było zacząć ustalać taki niby regulamin udzielania pomocy czyli jakąś kolejność czy to ma być pomoc jednorazowa?itp
[2010-04-14 19:07]

roman76

no i myślę że dobrze by było gdyby to nie było tylko i wyłącznie w formie licytacji ale również dobrowolnych wpłat na konto ponieważ naprzykład ja osobiście wole przelać jakąś kwotę być może za jakiś powiedzmy hmmmm chodzi mi o pomysł jurka owsiaka gdzie nagrodą za pieniadze jest serduszko a my możemy mieć coś innego
[2010-04-14 19:11]

Ruszyło się wszystko w dość dobrym kierunku jak widzę,jednakże jak zauważył Norbiko1 biurokracja może nam pokrżyżować szyki i to paskudnie,ech ta Polska...Może jest tu ktoś kto jest zorientowany w tych chorych urzędowych tematach,można by sprawdzić jak to wszystko ma przebiegać po legalu?ile kasy pożre rejestracja i tym podobne banialuki.Gdyby chodziło o jakąś niewielką kwotę np 1000zł to uważam że pierwsze złotówy mogłyby pójść właśnie na ten cel,gdyby urzędasy chciały więcej-pomyślimy jak zrobić obejście,jesteśmy przecież Polakami,pozatym wcześniejsze akcje z tego co wiem też nie miały solidnych prawnych podwalin.Odnośnie reszty propozycji to wszystko raczej pasuje,pomysł że pomocy mogą oczekiwać tylko zalogowani pełnymi danymi userzy wędkuje.pl jest oczywisty i tu pokłon w stronę redakcji- powinni pomóc.Gdy wieść po necie się rozejdzie a to chwilunia,to statystyki wejść,logowań napewno wzrosną,zżyta poukładana społeczność która pomaga kolegom w potrzebie nigdzie indziej chyba nie istnieje,a to już coś.Pomysł Wobler-a76 także chyba zamknął temat o weryfikacji i z tego co widzę pozostała do usunięcia tylko :kłoda:biurokratyczna,bo reszta wymaga tylko drobnego doszlifowania tematu-no może nie całkiem ,ale solidne podwaliny już są .
[2010-04-14 19:22]

roman76

panowie tak jeszcze sobie siedzę i myślę jak skąbinować kasę na rozruch może to i głupie co napiszę ale co mi tam .a może tak za wszustkich zgodą oczywiście mały pseudo abonament za korzystanie z portalu jakieś 2-5zł miesięcznie na konto założone przez redakcje?to tylko pomysł może i głupi ale zawsze jakiś
[2010-04-14 19:29]

No nie wiem .Jeszcze redakcja nie zajęła żadnego stanowiska .Pozdro. [2010-04-14 20:19]

Z upływem czasu adrenalina rośnie, uda się cze też i nie ???

[2010-04-14 20:23]

A tak na marginesie , czy ktoś obeznany mógłby powiedzieć jakie byłyby szacunkowe koszty, związane z zarejestrowaniem takowej fundacji. [2010-04-14 20:27]

Dlaczego od razu głupi?brzmi całkiem sensownie jak na mój gust,jednak tu bardziej powinna zabrac głos REDAKCJA a ona milczy jak głaz.Napewno w/w ma wiedzę i obeznanie w tego typu sprawach i mogłaby chociaż wskazać nam właściwą drogę,podać pomocną dłoń a jeśli nasze plany są technicznie niewykonalne z przyczyn prawnych to powinna nas o tym poinformować żeby nie było nadaremnego bicia piany.
[2010-04-14 20:30]

michal0210

Witam! Pomysł ze sprzedawaniem niepotrzebnego sprzętu wędkarskiego lub własnoręcznie wykonywanego jest idealny i popieram w 100% natomiast z tym "abonamentem" za korzystanie z portalu wedkuje.pl to nie wiem czy to taki dobry pomysł. Portal może przez to stracić bardzo wielu użytkowników.
[2010-04-14 21:46]

roman76

napisałem pseudo abonamentem i miałem na myśli dobrowolny datek ale 2 albo 5 zł to nie dużo ale razy liczba iluś tam osób daje konkretną kwotę
[2010-04-14 22:36]

Koledzy widzę że zaczyna brakować nam inwencji w działaniu.A redakcja nabrała wody w usta.Wszak jacyś prawnicy siedzą za biurkiem i czytają nasze wypowiedzi na forum.Do dzieła .Pozdro.
[2010-04-15 20:36]


 Pytam drugi raz
miru57
46 A tak na marginesie , czy ktoś obeznany mógłby powiedzieć jakie byłyby szacunkowe koszty, związane z zarejestrowaniem takowej fundacji.
[2010-04-15 20:57]

kosbe1

bez względu na formę wchodzę w to!
[2010-04-15 20:58]

Ucichło nagle , absolutna cisza i bęc . [2010-04-16 21:14]