Zaloguj się do konta

Do wszystkich dobrych kolegów.

utworzono: 2010/04/06 23:10

sorki za byki :) [2010-04-10 14:01]

To może się udać.Sama kapituła honorowa na przykład złożona z mediatorów pod dowództwem kolegi Spokojnego.Aukcja charytatywna na hyde parku w formie licytacji lub darowizn i dochód przekazany na rzecz kapituły i przez nią rozdysponowany kolegom w potrzebie.Teraz kryteria pomocy......I tu pozostawiamy to do uznania kapitule. Czy też  publicznej opinii blogerów.?To poco kapituła?Ano po to że , czym mniej ludzi tym szybciej się dogadają i ustalą kryteria pomocy.Konto może na ( redakcję) lub hasło założyć i po sprawie.Pozdro. [2010-04-10 14:23]

dan984

z Jednej strony to dobry pomysł...ale moim zdanie by trzeba było kilka osób ....jako taka mała "komisja", która będzie weryfikowała co i dla kogo będzie się należało....bo nie chcę z góry oceniać ..ale niefajnie by było jakby pod prośbą pomocy pewne osoby chciałby by troszkę na tym zarobić....oczywiście nie mówię że tak będzie ale wiemy wszyscy jacy są niektórzy....a do tego chyba nie chcemy dopuścić....
[2010-04-10 14:25]

dan984

także trzeba to zrobić z głową i nie na "szybko",....ale to tylko moja osobista uwaga. :)
[2010-04-10 14:26]

A gdyby tak kol.Spokojny założyłby konto imienne i kasa ze sprzedaży szłaby na tan numer,delikwent który by daną aukcję wygrał na forum bądż priv strzeliłby fotkę przekazu na konto kol .Spokojnego,tak jak zrobił kol.KLEPA w pamiętnym temacie.Następnie kolegium zaufanych ,sprawiedliwych,moja propozycja to KOL.SPOKOJNY I PAWEŁEK,ustaliłoby między sobą osobę której ta pomoc by się przydała najbardziej.Wszystko samo się robi praktycznie,fiskus ni h....a dostaje ,i cała akcja jest legalna,w skład kolegium w/w ewentualnie wcieliliby innych wedle własnego uznania,napewno ludzi godnych i sprawdzonych.Daję przykład:sprzedaję kij-kupujący wysyła mi na forum bądż priv fotkę przekazu na konto ,ja wysyłam sprzęt.Istnieje coprawda mały margines kantu ze strony kupującego(podróba przekazu)ale to małoprawdopodobne,ew trzeba by baczną uwagę zwracać na świeże anonimowe konta.
[2010-04-10 16:48]

Wszystko oki tylko nie potwierdzenie przelewu kupującego tylko potwierdzenie wpłynięcia pieniążków na konto w tedy można by wysyłać sprzęt. [2010-04-10 17:09]

dan984

No w sumie nie martwi mnie to że kupujący nie będą wpłacać kasy za wylicytowane przedmioty....bo myślę że skoro się deklarują charytatywnie oddać dla potrzebującego to tak właśnie zrobią ...lecz chodzi mi bardziej o to żeby nagle nie powyrastali jak grzyby po deszczu osoby próbujące lekką ręką zarobić te pieniążki :) .... ale myśle że koledzy, którzy zostaną wytypowani to tego zadania będą sumiennie to kontrolować :)
[2010-04-10 17:15]

To druga,niestety czarniejsza strona tegoż medalu,Polska jest krajem kombinatorów wszelkiej maści,kolegium będzie miało twardy orzech do  zgryzienia.Napewno także pojawią się pytania-dlaczego nie ja zostałem wybrańcem?i tym podobne,takich zwrotów akcji nie da się uniknąć.
[2010-04-10 17:59]

karoltsu1

Witam...
Przez słowa LUXIS przemawia doświadczenie życiowe-jest to prawda.
Dając sercem,daję dwa razy- i tego nie będę żałował.
[2010-04-10 18:45]

spokojny

Jest taka propozycja jednego z kolegów aby zapobiec nadużyciom należy powołać kilku "mobilnych" może to brzydko brzmi kontrolerów którzy odpowiadali by za jakąś część kraju i mogli sprawdzić faktyczną sytuację zwracającego się o pomoc.

 

To będzie taki wkład w pracę należało by więc stworzyć listę chętnych którzy od czasu do czasu mogli by się spotkać z ubiegającym się o pomoc i wyjaśnić wątpliwości.

 

Chętnych którzy natomiast chcieli by wnieść jakiś wkład ze swojej strony anonimowo proszę o kotakt na priv.

 

Pozdrawiam

 

 

[2010-04-10 22:00]

Ta komisja mobilna to nie głupi pomysł.Jak widzę pada tu propozycja względem mej osoby. Mogę do takiej komisji należeć ale w promieniu 100km. od Łodzi bo w niej mieszkam.Jestem mobilny i Sobotę lub Niedzielenie  mogę poświęcić,lecz nie każdą, bo na rybki też muszę jeździć.Jeśli podzielimy kraj  na strefy i utworzymy w każdej komisję z co najmniej trzech Kolegów to powinniśmy dać radę  Ale centralne dowodzenie powinno być i koordynować akcję. Tak kontroli mobilnych  jak i aukcji sprzętu i darowizn. Myślę że mobilne komisje powinny tylko opiniować sens udzielenia pomocy a kapituła decydować o wysokości wsparcia.Wsparcie nie powinno przekraczać opłaty za wędkowanie na danym okręgu wędkarskim.Oczywiście jeśli Kapituła uzna że można pomóc więcej ze względu na środki jakimi dysponuje to sprawa zostaje w jej gestii.Jak mniemam chętnych do brania pomocy będzie więcej jak dających . Dlatego kryteria pomocy muszą być rygorystyczne by wyeliminować niestety naciągaczy.Kontrolowany nie powinien wiedzieć że jest poddany kontroli, to musi być totalne zaskoczenie.Czekam na opinie i mądrość Kolegów.Pozdro. [2010-04-11 12:36]

Kolega Spokojny poruszył ciekawą kwestię a mianowicie anonimowość darczyńców. Dane powinna posiadać tylko Kapituła i na wyraźne życzenie darczyńcy, powtarzam -na wyraźne życzenie darczyńcy-może podawać awatar wspierającego.Pozdro. [2010-04-11 12:46]

Mobilna cicha kontrola stanu faktycznego?ma to sens,gdy odległość do danego potrzebującego nie za duża to i owszem,można podjechać i z partyzanta podpytać co i jak,natomiast gdy w grę wchodzic będzie ktoś komu naprawdę ta pomoc potrzebna a mieszka gdzieś na dalekim uboczu?co wtedy?Prawdopodobnie osoby takie mogłyby być z góry skazane na brak jakiejkolwiek pomocy gdyż niemożność sprawdzenia stawiałaby gościa na końcu ogonka i zawsze znalazłby się ktoś z sąsiedztwa.Może poprostu podpytać kolegów z koła potrzebującego,cichcem na priv,a nuż się znają i mogą coś powiedzieć.Sam pomysł stworzenia mobilnego szpiegostwa dość dobry tylko trochę komplikuje życie tym jeżdżącym,każdy z nas w sezonie najchętniej spędzałby każdą minutę nad wodą,owszem jeden szpiegowski wypadzik na miesiąc to spoko,ale co zrobić gdy kontroler ma w okolicy wielu forumowiczów?i będzie musiał doginać częściej?czy bazować tylko na oświadczeniach potrzebujących i liczyc na ich uczciwość?a może utajnić całą operację,stworzyć giełdę i ani mru mru nikomu na co ma iść kasa,i potem wyłuskiwać tych których życie sponiewierało?K......a,skomplikowane to wszystko,i nie takie proste jakby się zdawać mogło,boję się że potrzebujących będzie cała lawina,już da się to zauważyć na forum po udanej akcji z Balcerem,sam dostałem na priv od jednego znajomego prośbę o jakakolwiek pomoc.
[2010-04-11 13:08]

spokojny

Kontrola tylko w razie wątpliwości,

 

 nie było moim zamiarem stwierdzenie że wszyscy kręcą.

 

Przypuszczam natomiast że bardzo wiele osób nie będzie miało odwagi poprosić o pomoc bo im uczciwość na to nie pozwoli.

 

Grzegorz

[2010-04-11 18:32]

Jeśli tak to zmienia postać rzeczy,pomoc takowa mogłaby też być udzielana niejako z :polecenia: osoby trzeciej,tak jak w przypadku Matcha bodajże i Balcera,sami nie prosili o nią dosłownie,koledzy o to zadbali i chwała im za to.Tak więc poczekam na rozwój wypadków śledząc temat a dopięcie szczegółów pozostawiam ludziom bardziej w tym temacie obeznanych,na chwilę obecną nic chyba więcej zrobić nie mogę.
[2010-04-12 16:30]

panoni

Koledzy co raz mniej czasu mam nawet by wejść i poczytac posty ale mam prośbe jeśli coś bedzie ustalone w temacie pomocy dla innych prosze o informcje na prv chętnie wesprę potrzebujących w miarę możliwości oczywiście ale jedynie według zasad które ustalicie na forum. Uważam że jest to znakomita forma pomocy innym i przy okazji okazanie że są ludzie - osoby potrzebujące oraz że są ludzie którym nie jest obojetne zycie czy tez jakieś potrzeby innych . Wiec z niecierpliwością czekam na wiadomość jak juz cos bedzie ustalone to chetnie postaram sie pomóc-udzielić :) [2010-04-13 14:45]

NARCYZ79

ja także przyłączam się z wielkim pozytywem do tych pomysłów, naruszenia mogą się pojawić i trzeba temu przeciwdziałać ale przecież ile radości daje tak niby niewielka dla nas a dla kogoś ogromna pomoc     pozdrawiam  [2010-04-13 17:44]

Obserwuje wypowiedzi wielu kolegów i chciałbym nawiązać do wypowiedzi 'luxisa' cytuje:   że potrzebujących będzie cała lawina . Zgadza sie, będa wyrastały jak grzybki na deszczu , i tu najbrudniejsza robota ( weryfikacja) . Komu tak naprawde należy sie ta pomoc, a kto gra na czyimś nieszczęściu!!!!!!!!!. Wielką niewiadomą będzie (a nie wątpie że będzie) ogólny stan konta jakim będzie dysponowała "Wielka Brać Wędkarska" (to tak odemnie) ,no i kwestia przyznania komu i co , bądz drogą losowania (ostateczność) . Powoli ale brniemy do przodu . "Spokojny" twierdzisz że wielu nie poprosi o pomoc bo im odwaga nie pozwoli , ale wystarczy że znajdzie się kilku bez honoru którzy wyciągną ręke o tą pomoc,jestem zdania że każde województwo powinno mieć swojego WERYFIKATORA .Opłacenie komuś karty wędkarskiej może byc poczatkiem wielkiej sprawy.Mam tu na myśli udzielenie jedno razowej pomocy finansowej w leczeniu  choroby niejednego z wędkarzy a który to nie ma pomocy z nikąd . A każdy z nas ma serce jak to ktoś zauważył po własciwej stronie. Pozdrawiam i wypatruje dalszych kroków w tak wielkiej sprawie , a słusznych i mądrych głosów tu nie brakuje.

[2010-04-13 22:33]

dan984

Jestem jak najbardziej za jeśli chodzi o podział na województwa czy okręgi...:)
[2010-04-13 23:00]

i tu się zgadzam w 100% z kolegą Miru57 , będzie wielu , a ci co naprawdę są w ogromnym dole ,nie będzie miało odwagi poprosić , ale ktoś znający sytuację drugiego kolegi , ktoś ze znajomych , z koła macierzystego może wskazać osobę , i to jest rzeczowa i prawdziwa weryfikacja , po co jeździć , sprawdzać jak się ubiera, czy ma piękny samochód itd.Każdy należy do jakiegoś koła PZW, wystarczy telefon do okręgu , następnie kontakt do prezesa , parę pytań o człowieka i wszystko jasne !!!!Jestem tego zdania , że żaden z prezesów okręgu i koła , nie zrobi świństwa i nie będzie popierał niesłusznego przyznania pomocy .Tyle w tym temacie ode mnie , obserwuję całą dyskusję od początku i nie widzę innego lepszego rozwiązania Pozdrawiam wszystkich !!!!! [2010-04-13 23:20]

spokojny

Grzegorz i chyba wstrzeliłeś się w dziesiątkę z tym wpisem właśnie o to mi chodziło żeby sam zainteresowany nie czuł sie w jakiś sposób inwigilowany , uważam że ten telefon do zarządu koła to niezły pomysł.

 

Widzicie idziemy do przodu :)

 

Jeszcze jak by się zgłosił do nas ktoś, kto ma duże doświadczenie w licytacjach np. na allegro czy też e-bay'u do prowadzenia tego na Hydeparku było by super można by zacząć coś konkretnego robić, ja nie znam się na tym kompletnie więc sobie podaruję.

 

Może też wrzucę na początek kilka własnoręcznie wykonanych splawików, być może ktoś da jakiś grosz za nie, na szczytny cel?

[2010-04-13 23:37]

Mam małe jeszcze pytanko bo widzę że wszystko jest na dobrej drodze.
Dlaczego redakcja się nie wypowiada i czy coś robi w tym celu by wszystkim zaangażowanym pomóc.


[2010-04-13 23:41]

dan984

No jeśli chodzi o allegro to mam pewne doświadczenie. może będe mógł jakoś pomóc w licytacji. Osobiście narazie dałem na taką małą aukcję 3 rzeczy, opis jest w temacie założonym przez kolegę matcha
[2010-04-13 23:42]

dan984

Mam małe jeszcze pytanko bo widzę że wszystko jest na dobrej drodze.
Dlaczego redakcja się nie wypowiada i czy coś robi w tym celu by wszystkim zaangażowanym pomóc.



również skłaniam się z pytaniem do redakcji :)
[2010-04-13 23:43]

Mój imienniku Grzegorzu !!!! [Spokojny]pisałem o takim pomyśle ''Naszego Allegro " w Hyde Parku wstawiam fotografię , cena wywoławcza np. 5 zł woblerek ,ktoś wchodzi , daje 8 , następny 12 itd , aukcja trwa do godziny Xten kogo stać na 30 , zapłaci te 30 , wiedząc że pieniądze nie pójdą na [przelew]tylko na szczytny cel , na pomoc , i ci ludzie bedą szanowani że chcą pomóc , i nie wolno kogoś takiego nazwać szpanerem , że ten to ma kasę !!!!jeżeli ma i stać go to czemu nie!!!!takie moje skromne zdanie , a do kogo te pieniądze pójdą to już sprawa kapituły !!!! [2010-04-13 23:56]