Do strażnikow PSR-pytanie o zakazy.

/ 69 odpowiedzi

Ten wątek został zablokowany - nie możesz odpowiadać na posty

u?ytkownik32263


Chwalić niebiosa, że SSR nie ma uprawnień do nakładania mandatów karnych. Co drugi nie wiedziałby, gdzie pobrać bloczek mandatowy, co trzeci jak prawidłowo wypisać mandat, a co czwarty nie wiedziałby komu przekazać odcinek D (po nałożeniu na sprawcę wykroczenia mandatu karnego). Takie są polskie realia niestety. Grunt, że blacha się pięknie świeci ...




W przypadku niektórych osób masz rację. Mam tylko nadzieję że jest ich niewielki procent. Zresztą nt. SSR i ich pracy nie będę się wypowiadać bo u mnie w toruńskiem oni chyba nie istnieją. Jest tylko PSR i Policja a SSR jest jak UFO: niby wszyscy mówią że istnieją ale nikt ich nie widział. A samym moim kole jest ich ponoć 11. Przykre.

(2011/05/29 14:30)

u?ytkownik57785


Dokładnie. Komentarz zbędny. Jedrula stał się strażnikiem SSR.......... Ciekawe, czy on sam o tym wie :)) Widać, że koleś jest na naszym forum tylko i wyłącznie po to, żeby siać zamęt. Jeśli myśli, że mu się to uda, to jest w dużym błędzie. (2011/05/29 15:21)

u?ytkownik77818


Dokładnie. Komentarz zbędny. Jedrula stał się strażnikiem SSR.......... Ciekawe, czy on sam o tym wie :)) Widać, że koleś jest na naszym forum tylko i wyłącznie po to, żeby siać zamęt. Jeśli myśli, że mu się to uda, to jest w dużym błędzie.




Widać, że nie masz tu nic mądrego do powiedzenia, ani tu ani tym bardziej nad wodą. Jak taki ktoś mógł zostac moderatorem, skoro w ogóle nie zna się na prawie.
Zapraszam nad jeziora międzychodzkie raz jeszcze, aha ... weź swoją linijkę z TESCO, ja swój bloczek mandatowy mam zawsze przy sobie (2011/05/29 16:18)

u?ytkownik57785


Widać, że nie masz tu nic mądrego do powiedzenia, ani tu ani tym bardziej nad wodą. Jak taki ktoś mógł zostac moderatorem, skoro w ogóle nie zna się na prawie. 

Zapraszam nad jeziora międzychodzkie raz jeszcze, aha ... weź swoją linijkę z TESCO, ja swój bloczek mandatowy mam zawsze przy sobie




Po raz kolejny i ostatni cie ostrzegam, żebyś zaprzestał prowokacyjnych wpisów na forum.

(2011/05/29 16:23)

u?ytkownik77818



Po raz kolejny i ostatni cie ostrzegam, żebyś zaprzestał prowokacyjnych wpisów na forum.




Jaśnie Panie Macieju ... jak będziesz chciał kontrolować wędkarzy nad wodą swoją linijką z tesco, to nie musisz zabierać "1 czy 2 stówek", wystarczy dowód osobisty ... mandaty za wykroczenia z art. 26 ust. 1 pkt 2 ustawy - Prawo o miarach, z pewnością będą kredytowe.

I przestań poniżać ludzi, bo jeszcze się zdziwisz nie raz w swoim życiu. Myślisz, że jak jesteś moderatorem jakiejś stronki w internecie to jesteś wielki? Bo co ... zabijesz "deskami" niewygodną dla siebie dyskusję w jakimś wątku, bo zablokujesz komuś wirtualne konto?
Dam ci dobrą radę: Nie będziesz stosował się do przepisów prawa lub je naginał do swoich potrzeb, a prędzej czy później ktoś "chwyci cię za jaja" twardzielu. (2011/05/29 17:45)

zyga1949


Przyczepiłeś się do tej linijki i prawa o miarach jak rzep......... -fajno na poczatku czytało sie twój post ,ale teraz przeginasz i wyszlo szydło .......Pozdrawiam. (2011/05/29 18:01)

u?ytkownik57785



Po raz kolejny i ostatni cie ostrzegam, żebyś zaprzestał prowokacyjnych wpisów na forum.




Jaśnie Panie Macieju ... jak będziesz chciał kontrolować wędkarzy nad wodą swoją linijką z tesco, to nie musisz zabierać "1 czy 2 stówek", wystarczy dowód osobisty ... mandaty za wykroczenia z art. 26 ust. 1 pkt 2 ustawy - Prawo o miarach, z pewnością będą kredytowe.

I przestań poniżać ludzi, bo jeszcze się zdziwisz nie raz w swoim życiu. Myślisz, że jak jesteś moderatorem jakiejś stronki w internecie to jesteś wielki? Bo co ... zabijesz "deskami" niewygodną dla siebie dyskusję w jakimś wątku, bo zablokujesz komuś wirtualne konto?

Dam ci dobrą radę: Nie będziesz stosował się do przepisów prawa lub je naginał do swoich potrzeb, a prędzej czy później ktoś "chwyci cię za jaja" twardzielu.




Własnie się rozpłakałem........ Jesteś strasznie groźny. Przynajmniej ja mam te jaja. :)

(2011/05/29 18:39)

u?ytkownik77818


Przyczepiłeś się do tej linijki i prawa o miarach jak rzep......... -fajno na poczatku czytało sie twój post ,ale teraz przeginasz i wyszlo szydło .......Pozdrawiam.



Witam Panie Zygmuncie

Za dużo w swoim życiu widziałem takich patologi i nadużywania "władzy". I powiedziałem w pewnym momencie DOŚĆ! ... ze 20 lat temu widziałem, jak chłopak po drugiej stronie kanału łowił co i rusz ładne płocie, a wędkarz obok niego sporadycznie małe płoteczki i krąpiki. Nagle ten gościu, nie wytrzymał, żółć go zalała z zazdrości i podszedł do chłopaka, pomachał mu przed oczyma charakterystyczną blaszką, zabrał chłopakowi wędkę i ryby. Niewiele było słychać z tego co mówił, ale chłopak tak na oko 15-18 lat z płaczem poszedł do domu. Czytam sobie od jakiegoś czasu fajne artykuły i obserwuję dyskusje na wedkuje.pl i przyznam się lekko mnie nerwy poniosły, jak przeczytałem, że SSR skonfiskowało sprzęt wędkarzowi, bo jedna jego ryba była o 1 cm za mała. Postanowiłem zabrać głos w tej dyskusji (stąd moja tu obecność). Wędkarz przecież zmierzył rybę jak sam opisuje wcześniej, wpisał zgodnie z prawem do rejestru, nawet uśmiercił, żeby się nie męczyła i co? Panowie z SSR zmierzyli 34 cm, kolega wędkarz 36 cm, wymiar ochronny karpia to 35 cm. Gdzie leży prawda? Po środku? Może ryba trochę się skurczyła, może linijka strażników koło zera lekko ukruszyła. Zaciekawiony zgłębiłem trochę temat i podzieliłem się zdobytą wiedzą z kolegami wędkarzami. Nikogo nie chciałem prowokować! Może i trochę przeginam, ale są tu tacy którzy przeginają od bardzo dawna i jest im z tym dobrze, bo w ich mniemaniu wszystko im wolno (nie tylko moderatorzy).

Albo się jest strażnikiem SSR i jest się "gościem" na stanowisku wędkarza, albo jest się egoludkiem z wielką blaszką na czole, intruzem, komuś komu wszystko wolno, bo ... korzysta z ochrony przysługującej funkcjonariuszom publicznym.

Kończę Panie Zygmuncie, a szkoda, bo można było rozwinąć i ciągnąć nie tylko ten ciekawy temat. Wolę swój haczyk, tam przynajmniej moderator nikogo nie straszy i "ust" nie zamyka.
Jest mi niezmiernie miło, że chociaż parę osób sprawa zaciekawiła.

Jest prawie bezwietrznie i parno, jak na tą porę dnia ... zatem szkoda czasu na pisanie, jadę zapolować na zębatego nad Wartę.

Pozdrawiam wszystkich normalnych wędkarzy  ... zanim usuną mi konto :/
- witek
(2011/05/29 18:44)

zyga1949


Nie wiem czy wiesz ale ryba po zabiciu naprawdę się kurczy a kolega wiedział że jest koło wymiaru/36cm/ a może jego miarka tez oszukiwała -tego nie wiemy . Tak to jest jak rybka ma 0,5 ,1,1,5 cm  więcej jak wymiar zawsze istnieje pewna obawa zabrania takiej rybki .Pozdrawiam. (2011/05/29 18:59)

u?ytkownik57785


Masz rację @zyga1949. A do pieniacza @D-Avenant- nie wypowiadaj się bzdurnie i nie szkaluj mnie i innych, jeśli nie wiesz jakie było moje stanowisko wobec tej sprawy. W żadnym poście w tym wątku nie skrytykowałem wędkarza, który opisał swoje kłopoty, a wręcz odwrotnie przedstawiłem mu w prywatnej korespondencji moje zdanie na ten temat i kroki proceduralne, które okazało się "pocieszeniem" go w tej sprawie i co za tym idzie, tak się stało. Więc odpuść sobie ataki na moją osobę, kolegę @Jędrula i innych moderatorów, bo ani chwały, ani splendoru ci to nie przysporzy. Zalogowałeś się tu 27.05.2011 i zaczynasz od prowokacji, obrażania i napaści na ludzi. Dobrze radzę i uprzedzam PO RAZ OSTATNI- ODPUŚĆ SOBIE. (2011/05/29 19:32)

darley7


właśnie wróciłem z mazur !miejscowi kłusują że serce boli . koło osrodka wypoczynkowego postawiona sieć jak gdyby nigdy nic .a miejscowi przyjeżdzają i we dwóch 16 szczupaków biorą !!!!wędkarze z pzw też nie lepsi chciałem wypuścić 58 cm to myślałem że mnie zlinczują!!!!a gdzie jest straż??????????????? (2011/05/29 19:57)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

Jędrula


właśnie wróciłem z mazur ! miejscowi kłusują że serce boli . koło osrodka wypoczynkowego postawiona sieć jak gdyby nigdy nic .a miejscowi przyjeżdzają i we dwóch 16 szczupaków biorą !!!! wędkarze z pzw też nie lepsi chciałem wypuścić 58 cm to myślałem że mnie zlinczują!!!! a gdzie jest straż???????????????



 

 

 

 

 

 

 

 

 

A masz Kolego telefon ?

(2011/05/29 20:00)

u?ytkownik57785


właśnie wróciłem z mazur !miejscowi kłusują że serce boli . koło osrodka wypoczynkowego postawiona sieć jak gdyby nigdy nic .a miejscowi przyjeżdzają i we dwóch 16 szczupaków biorą !!!!wędkarze z pzw też nie lepsi chciałem wypuścić 58 cm to myślałem że mnie zlinczują!!!!a gdzie jest straż???????????????






Jakbyś powiadomił Straż albo Policję, to jest szansa, że byliby zatrzymani i ci kłusownicy i ci pseudo wędkarze. Nie ma informacji od wędkarzy-jest szansa, że kłusownikom i pseudo wędkarzom się po prostu upiecze ich robota.  (2011/05/29 20:03)

u?ytkownik77818



a gdzie jest straż???????????????




Dobry wieczór

Właśnie wróciłem, dziś oprócz komarów gryzły same widelce niestety, za to kilka ładnych okoni mi się trafiło ...

do Darley7 - Gdzie jest straż? świetne pytanie? może społeczna? :D rybacka??? buahaha
Nie wiesz? Serio? To ci powiem. Głównie na forach internetowych. Straszy, poucza i generalnie pierdzi w stołki przed monitorami, jak pożal się Boże ... Mastiff.

do mastiff - ostrzegać to sobie możesz swoje przerośnięte ego i ... i jaja, bo się pochwaliłeś, że jeszcze je masz.

mod errator ... do zobaczenia nad wodą pajacu! (2011/05/29 22:02)

u?ytkownik32263



a gdzie jest straż???????????????





Dobry wieczór

Właśnie wróciłem, dziś oprócz komarów gryzły same widelce niestety, za to kilka ładnych okoni mi się trafiło ...

do Darley7 - Gdzie jest straż? świetne pytanie? może społeczna? :D rybacka??? buahaha
Nie wiesz? Serio? To ci powiem. Głównie na forach internetowych. Straszy, poucza i generalnie pierdzi w stołki przed monitorami, jak pożal się Boże ... Mastiff.

do mastiff - ostrzegać to sobie możesz swoje przerośnięte ego i ... i jaja, bo się pochwaliłeś, że jeszcze je masz.

mod errator ... do zobaczenia nad wodą pajacu!


Kolego możesz trochę zarzucić każdemu na tym forum ale faktycznie zaczynacz przeginać pałę swoimi tekstami. Sorki ale trochę kultury powinno sie wymagać od każdego. Inną sprawą z którą się z Tobą zgodzę to SSR. Dla mnie jest ona zbędna skoro łowiac legalnie od 96' lat nigdy nie miałem z nią przyjemności. Wolę PSR, są przynajmniej konkretni. Jak jest wykroczenie, mnie nigdy to nie dotyczyło, to jest wykroczenie a nie jakieś kombinowanie. Temu pouczenie , temu za pomocą PSR damy mandacik. Jest to delikatnie mówiąc nieedukacyjne, ba w niektórych przypadkach utwierdza to w przekonaniu o bezkarności niektórych ludzi. Poza tym niektórzy strażnicy nawet nie znają obowiązującego prawa, a to już jest skandal. I dlatego nie jestem zwolennikiem SSRu. Ale zaznaczam: dotyczy to moich terenów okręgu toruńskiego. Jak jest w innych okręgach nie wiem więc nie bedę się wypowiadać. Pozdrawiam.

(2011/05/29 22:17)