Do Redakcji i moderatorów

/ 35 odpowiedzi
użytkownik8030

Możliwość edycji  - tak, ale ..... najwyżej przez godzinę. Tonie sztuka zwyzywać kogoś, a jak sprawy przyniosą niespodziewany obrót, to usuwamy posta i po kłopocie. (2010/01/12 19:59)

użytkownik13410

A nie lepiej byłoby gdyby do każdego edytowanego posta była dołączona tzw "historia edycji" która pokazywałaby kiedy i jakie zmiany wprowadził użytkownik? Takie rozwiązanie jest zastosowane na kilku forach no i nie ma problemów ;) (2010/01/12 20:02)

użytkownik23635

Pomysł całkiem dobry, w tym przypadku zawsze zostanie ślad po tym co napiszemy a później poprawimy. (2010/01/12 20:12)

Driver30527

Jestem za emotkami i oknem edycji. Jeśli kto nadużywa sobie szczerych do bólu słów to można zgłosić naruszenie regulaminu przez użytkownika i wtedy redakcja wie jak ma postąpić. Tak mi się wydaje przynajmniej. Nie zawsze wszystko jest takie proste na jakie wygląda.

(2010/01/12 21:34)

goryl25

Przydałoby się możliwość usuwania i edytowania swoich postów na forum i emotikony też by się przydały :) sam miałem problemy techniczne i dodały mi się 4 takie same posty i niemogłem ich usunąć :) JESTEM JAK NAJBARDZIEJ NA ...:::TAK:::...

(2010/01/17 19:35)

przemi4

Koledzy jak najbardziej jestem za aby wprowadzić opcję edytuj post (2010/01/18 15:04)

swiezy

Ja się chyba powtórzę ale jestem też za edycją posta np. do jednej godziny po wpisie .Doczekaliśmy się kilku zmian ,to jak temat bedzie nagłośniany to  może coś wskóramy ?Pozdrawiam (2010/01/18 19:20)

Waldi Fish

Spodziewam się, że moja opinia nie będzie popularna, ale przytoczę kilka argumentów, które przemawiają za brakiem możliwości poprawy swoich wpisów. Wyobraźmy sobie sytuację, w której wędkarz A obrazi swoim wpisem wędkarza B. Następnie wędkarz B w ripoście wytknie wędkarzowi A chamskie zachowanie. W tym czasie wędkarz A ochłonie nieco, zastanowi się nad sobą i   zmieni swój poprzedni wpis pozbawiając go chamskich treści. Osoby które przeczytają później te posty zaatakują wędkarza B z pytaniem dlaczego czepia się wędkarza A, skoro on nic obraźliwego nie napisał. W ten sposób negatywnie zostanie oceniony wędkarz B, a nie ten który faktycznie zawinił w opisanej sytuacji. Opisaną sytuację można powielać w wielu innych wersjach. Ktoś może zarzucić autorowi artykułu błędy merytoryczne. Po przeczytaniu negatywnej opinii autor artykułu poprawi jego treść. Teraz autor negatywnego posta musiałby zmienić swój wpis, aby nie odnosił się do błędów, których w artykule już nie ma. Tego typu sytuacje spowodują chaos informacyjny na Portalu. Co do błędów ortograficznych i możliwości ich poprawy to błędnie napisane wyrazy w oknie posta są podkreślane na czerwono, więc nie ma żadnego problemu, aby je poprawić. Czasem, gdy mamy coś napisać obraźliwego lepiej się chwilę zastanowić niż pisać pod wpływem emocji i potem tego żałować. Ta cecha również przyda się nam w życiu, więc warto ją wypracować. Możliwość poprawy swoich wpisów nie nauczy nas odpowiedzialności za słowa. Przeczytałem opinię Ghostmira na temat możliwości edycji postów po ich zamieszczeniu i wydaje mi się ona zgodna z moją, chociaż obie są odmienne od treści większości postów. Pozdrawiam! (2010/01/20 19:48)

użytkownik13410

Wyjdźmy z założenia, że forum służy do wymiany poglądów, udzielania porad i w tym dziale do luźnych rozmów aczkolwiek na poziomie. Posty obraźliwe są w większości kasowane tak więc skupmy się również nad możliwościami jakie niosła by nam ewentualne wprowadzenie edycji postów. Na zdecydowanej większości for internetowych na których się udzielam jest taka opcja i w zasadzie nikt nie zauważa minusów tej opcji.
Generalnie zastanawia mnie fakt czemu ludzie tutaj tak skupiają się na potyczkach słownych na forum i w efekcie nie zauważają pozytywnych opcji jakie dałaby nam taka możliwość.  To niepożądane zachowanie dla wszystkich i regulamin nie przewiduje akceptacji takowych. Opcji edycji nie ma w prywatnych wiadomościach i myślę że to najbardziej odpowiednie miejsce na kłótnie. Wszyscy deklarujemy, że jesteśmy etycznymi wędkarzami, i nie śmiecimy nad wodami, wypuszczamy rybki, jesteśmy serdeczni i wyrozumiali w stosunku do kolegów po kiju a tutaj nie potrafimy tego udowodnić zaśmiecając forum (i nierzadko ubliżając kolegom) przez co blokujemy dostęp do wartościowych postów i cennych porad dla innych.
Pozwolę sobie zadać pytanie- Czy gdybyśmy pominęli aspekt kłótni opcja edycji byłaby pożyteczna? (2010/01/20 20:39)