Kołowrotek Dragon Fishmaker II

/ 9 odpowiedzi / 2 zdjęć
Witam,
 mam problem z zacinającą się rolką w kołowrotku fishmakler 2 FD1135. Przy wyciąganiu plecionki na lekko ustawionym hamulcu w ogól się nie obraca dopiero gdy dokręcę  hamulec i większym nacisku  na rolkę kręci choć też się przycina. Łożysko niby ok obraca się lekko jeszcze kąt plecionki ze szpuli na rolkę jest taki że  nie wchodzi bezpośrednio na rolkę tylko wspiera się na plastiku przy rolce.Tak to wygląda na zdjęciu- żółta strzałka wskazuje ocieranie się plecionki 2 i 3 zdjęcie pokazuje złożenie rolki. Kołowrotek odkupiłem, nie posiadam schematu.Czemu tak się dzieje i jak to u was wygląda ?
pozdrawiam 

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

luxxxis

Kolejność wg 1 zdjęcia poprawna,położenie rolki też,patrzę na dwa moje fishmakery i ich kuzyna fismaker stealh.
Wyczyść super dokładnie wnętrze rolki,miejca gdzie wchodzą podkładki,wyglancuj wszystko,nałóż troszkę smaru pod podkładkę,w rolkę i na drugą stronę.
Skręć gada i "rusz" rolką na sucho-sznurkiem,gumką czymkolwiek...
Obadaj czy jest lepiej,zwróć uwagę czy jak dokręcisz na maksa śrubkę co się dzieje.
Możesz też wziąść w paluchy samo łożysko i dokładnie sprawdż czy czasem nie rypło. (2019/04/02 18:58)

luxxxis

Zastanawia mnie "odbity" kształt na plastikowej podkładce,wygląda tak jakby śruba wciskała w nią rolkę kabłąka--zrób podejście ,rozkręć i skręć bez niej na próbę. (2019/04/02 19:02)

radek333

z rolką juz ok starłem troche białą podkładkę że by była cieńsza rolka chodzi lekko i nie zacina jeszcze trzeba pomyśleć co zrobić że by plecionka nie tarła po plastiku pod rolką (2019/04/02 19:21)

ryukon1975

Nawet tego nnie czytam bo pod gatrem leży 3o m.,Zp0wietrza nie dycham/ (2019/04/03 00:28)

luxxxis

Nawet tego nnie czytam bo pod gatrem leży 3o m.,Zp0wietrza nie dycham/

??? po ciemku nie pisz :)

Radek--a co to znaczy że plećka trze po plastiku? nie czaję. (2019/04/03 20:52)

ryukon1975

Lux nie ma czasu pisać za dnia. Ledwo zdążyłem wrócić i coś zjeść a jutro od nowa. Nawet nie wiem kiedy dorobiłem się nowej ksywki. Dlatego że jak mnie codziennie rano widzą z piłą w jednej ręce a siekierą w drugiej to mówią na mnie krótko. Egzekutor idzie (2019/04/05 23:41)

w-ptak

Proszę przysłać ten kołowrotek, serwis bezpłatnie wymieni co trzeba i dokona regulacji. Proszę paczkę nadać na naszą firmę z dopiskiem w adresie "Waldemar Ptak". (2019/04/06 07:49)