Zaloguj się do konta

Do którego kola należy Zbiornik Bukówka?

utworzono: 2010/01/10 16:15
matek1985

Witam wszystkich  pomoże mi ktoś w moim małym problemie??? a mianowicie  do którego koła należy zbiornik zaporowy Bukówka!!! i czy jest to zbiornik wody pitnej czy tylko zbiornik zaporowy!!! proszę o wypowiedź tylko tych co maja jakieś pojęcie na ten temat!!
[2010-01-10 16:15]

rafi73

Jest to zbiornik zaporowy.
Są pewne ograniczenia:
- silniki tylko elektryczne, strefa ciszy
- wędkowanie ze środków pływających od 1-go czerwca
- zakaz wędkowania w nocy ze środków pływających

Piękna czysta woda ze wspaniałą populacją ryb.

pozdrwaiam
[2010-01-10 18:11]

Ten zbiornik znajduje sie może koło Kamiennej Gory?
[2010-01-10 19:10]

rafi73

Tak. Ja jeżdżę z Kowar i skręcam na przełęczy w stronę Lubawki , sumując musisz dojechać do wioski Miszkowice i przy krzyżu skręcić w stronę domów - dalej prosto do końca drogi jakieś 500 metrów i jesteś nad samą wodą.
Obecnie na zbiorniku jest 20 cm lodu i od 3 tygodni łapiemy okonie - różne roczniki, trafiają się też kilówki, zdarza się leszczyk 30-40 cm i piękna płoć. Łowimy na mormyszkę z mulaczkiem, ale bardzo popularne i nie mniej skuteczne jest łowienie na błystkę podlodową.
Połamania kija !
[2010-01-10 19:47]

matek1985

Tak myślałem że ten zbiornik jest zaporowy!!! zgodzę się z tobą  kolego że woda jest czysta dużo różnych  gatunków ryb  i trafiają się ładne sztuki!!! tylko chyba przyznasz mi rację że dojazd do wody jest bardzo męczący, wszędzie dziury że koła można pourywać a co najlepsze od każdej strony jest zakaz wjazdu znaczy się  powinien być tylko że wędkarze sami do wyrwali bo zostały tam postawione bezmyślnie! We wcześniejszym poście pytałem się do którego okręgu należy tam woda!!! ja cały czas myślałem że do Jeleniogórskiego a tu mi w związku w kamiennej górze mówią ze to są wody wałbrzyskie zdziwiłem się  ale ok tak z ciekawości zapytałem się czy nie da się czegoś zrobić z tymi nieszczęsnymi dojazdami do tej wspaniałej wody, odpowiedź była taka że to jest zbiornik wody pitnej i że Wałbrzych nie pozwala na zrobienie żadnej drogi a co gorsza na zarybianie!!! jest to dość irytujące podejście do tego zbiornika  tym bardziej że w promieniu 50km nie ma żadnej innej wody nad którą można się  odprężyć i powędkować!! panowie i panie jak macie jakieś pomysły żeby zmienić to beznadziejne myślenie bardzo proszę o posty, kontakt !!!!    
[2010-01-15 11:13]

rafi73

Witam ponownie.
Należę do koła nr 1 w Jeleniej Górze i otrzymuje oczywiście przy opłacie karty rejestr połowu ryb.
W w/w rejestrze pisze wyraźnie- Zbiornik Bukówka nr łowiska 131 - woda okręgu PZW Jelenia Góra.
Albo panowie w Kamiennej Górze nie wiedzą co mówią, albo jest błąd w rejestrze, skłaniał bym się raczej do tego pierwszego. Przekonałem się już kilkakrotnie , że siedzenie za biurkiem mija się dość często z realiami czynnego wędkarstwa.
 Nie należy nad tym się więcej rozwodzić tylko spokojnie realizować swoje wędkarskie marzenia.
Połamania kija.
[2010-01-15 18:05]

rafi73

     Co do dróg dojazdowych to mam mieszane uczucia. Jak będą wyrównane i bez dziur to w okresie od czerwca do września nie znajdziemy nad wodą spokojnego miejsca - plażowicze , grille, namioty a co za tym idzie kupa śmieci i hałasu. Wolę jednak pomęczyć się trochę z dojazdem i przejść kawałek ze sprzętem niż wędkować w towarzystwie podchmielonej młodzieży.
Zarybienia , no cóż bolączka naszych okręgów. O ile pamiętam w 2 lata temu wpuszczono trochę karpia i to wszystko.
[2010-01-15 18:14]

karpiszon24

Dokładnie kolego 2 lata temu tylko wpuścili karpika nie karpi i eż go troche wyłapali od strony bukówki wiesz chyba gdzie ja tam siedze za sandaczem ale ryby jest ful tylko trzeba trafić.Pozdrawiam [2010-02-26 15:33]

Andrzej123

Witam!Mogę tylko potwierdzić słowa poprzedników.Pragnę jednak dodać,że mam bardziej aktualne dane odnośnie zarybienia zbiornika.Należę do koła w Lubawce i jestem świeżo po zebraniu koła stąd moje "dane".Woda znajduje się na "naszym terenie" i nie rozumiem skąd sprzeczne dane.Bukówka miała być kiedyś wodą pitną dla Wałbrzycha,ale po upadku kopalń Wałbrzych ma dość wody nieco bliże i raczej status zbiornika się nie zmieni.Zapraszam ! [2010-02-26 17:04]

rafi73

Karpiszon próbowałeś karpiować na Bukówce? Napisz z jakimi wynikami.
[2010-02-26 19:13]

rafi73

Tak pięknie pozował w sobotę trzydziestak - oczywiście z Bukówki.
[2010-02-26 19:21]

rafi73

Tak pięknie pozował w sobotę jeden z trzydziestaków - łowisko oczywiście Bukówka.
[2010-02-26 19:28]

rafi73

[2010-02-26 19:29]

Andrzej123

Zainteresowanym podam,że w zeszłym roku do Bukówki wpuszczono 1000 szt jazia,500 szt klenia roczniaki,a po za tym60 kg jazia dwu latka,400kg karpia dwulatka,600kg lina też dwulatek i 82kg dwuletniego szczupaka.Zarybienia dokonano póżną jesienią więc raczej ryby w większości jeszcze pływają.W zeszłym roku trafiały się karpie,ale niem słyszałem o okazach chociaż takie do 40cm nie były rzadkością. [2010-02-26 19:32]

rafi73

[2010-02-26 19:33]

rafi73

[2010-02-26 19:41]

zorro106

Witam czy na zbiornik Bukówka dalej obowiązuje zakaz wjazdu samochodem? [2014-06-20 15:26]