Zaloguj się do konta

Do kogo należą ryby?

utworzono: 2010/06/06 17:04
adamoso123

Mam pytanie jeżeli ktoś posiada staw niedaleko rzeki pzw lub zbiornika i sięzleją a osoba posiadająca staw posiada tam np. jesiotry i przepłyną do PZW to automatycznie stają się włóąsnością PZW??
[2010-06-06 17:04]

adamoso123

A i jeżeli to ma znaczenie to ryby ze stawu są rybami które wcześniej nie występowały w zbiorniku PZW.
[2010-06-06 17:06]

No to raczej jasne, że jeśli znajdują sie jakiekolwiek ryby w akwenie PZW, to są już NIESTETY rybkami wód PZW. Nie maja metek ani numerów rejestracyjnych świadczących o właścicielu, no chyba że są oznakowane znakami ichtiologicznymi, ale i tak są w łowisku PZW. Powódź 97' "zabrała" ludziom wiele stawów hodowlanych z rybami, od wtedy pojawiły sie np. w Odrze, KARPIE, kiedy wcześniej ich tam nie było, a przynajmniej nie w takich ilościach. Teraz są dodatkowo nawet jesiotry, tołpygi i inne "białe kruki", wcześniej tam nie wystepujące. Automatycznie stały sie "własnością" PZW. [2010-06-06 17:22]

jaazz7

W tej kwestii nie bardzo się rozeznaje,ale jeśli wysoka woda wymyje stawy hodowlane to myślę że właściciel dostaje odszkodowanie a rybę łowią wszyscy!!!Nie wiem czy to jest takie proste,ale parę lat temu na Wiśle łapane były duże karpie hodowlane.pozdrawiam
[2010-06-06 17:23]

A i jeżeli to ma znaczenie to ryby ze stawu są rybami które wcześniej nie występowały w zbiorniku PZW.


A jak to udowodnisz ? bo na słowo nie ma co liczyć i w tym wypadku na uczciwość, [2010-06-06 19:46]

Jeżeli twoja papużka zniknie z twojej klatki i znajdzie się w klatce u sąsiada, jak mu udowodnisz że to twoja a nie jego................... [2010-06-06 19:49]

Ryba nalezy do tego, w czyjej wodzi pływa w danym momencie i nie ma to tamto. [2010-06-06 22:51]