Do kiedy?

/ 20 odpowiedzi
Jeśli mam karte od tego roku i dostałem ję 01.04 to do kiedy mam ją ważną i moge na nia łowić??? Do 01.01 czy 01.04??? 
TheJust


Do końca roku. ;) (2012/12/26 13:51)

MASTINO


Kartę masz ważną całe życie. Legitymacja ważne ma opłaty zawsze do końca danego roku kalendarzowego, czyli do 31 grudnia, nawet jeśli zapłaciłbyś spóźnioną składkę 29 grudnia. (2012/12/26 14:03)

grisza-78


Jeśli chodzi o kartę, to nie musisz jej odnawiać, jest cały czas ważna. Pewnie w poście miałeś na myśli opłaty za wędkowanie, a te są ważne niestety tylko do 31. 12. 2012. Od nowego roku musisz już opłacić nowe składki. (2012/12/26 14:03)

ryukon1975


Jeśli mam karte od tego roku i dostałem ję 01.04 to do kiedy mam ją ważną i moge na nia łowić??? Do 01.01 czy 01.04??? 






Zezwolenie na łowienie masz do końca roku a później życzę powodzenia w jak najszybszym wniesieniu opłat na kolejny rok.:) reszta jest milczeniem.:) (2012/12/26 14:12)

grisza-78










Zezwolenie na łowienie masz do końca roku a później życzę powodzenia w jak najszybszym wniesieniu opłat na kolejny rok.:) reszta jest milczeniem.:)


He,he..... każdego z nas zabijają te opłaty. (2012/12/26 20:49)

kamil11269


Tak jak koledzy napisali wyżej, do końca roku (2012/12/27 10:06)

lary-2


z roku na rok opłaty są większe ale żeby legalnie łowić trzeba płacić (2012/12/27 11:16)

ayem


Zaczynając wędkowanie warto wiedzieć co to jest karta wędkarska , legitymacja członkowska oraz zezwolenie . Dowiedzieć się jak z nich korzystać mając na uwadze ich ważność jak i to na jakich łowiska obowiązują ponieważ nie wszystkie wody należą do PZW . (2012/12/27 12:40)

Imatyta


Jest to głupie, ale zarazem ma to sens. Ceny zmieniają się z roku na rok, więc wprost głupie by było to jeśli opłaciłbym wszystko np. w Grudniu tego roku a łowił przez cały następny, ale za mniejszą kasę niż inni. Takie są realia. Ja kartę skołowałem na koniec Maja więc byłem prawie 6 miechów w plecy, ale takie życie. (2012/12/27 12:43)

asp


...Ja kartę skołowałem na koniec Maja więc byłem prawie 6 miechów w plecy, ale takie życie.

Hej, dla Ciebie niecałe 5 miesięcy to prawie 6? Wiem, wiem, mały błąd w obliczeniach. (2012/12/27 15:06)

Imatyta


...Ja kartę skołowałem na koniec Maja więc byłem prawie 6 miechów w plecy, ale takie życie.

Hej, dla Ciebie niecałe 5 miesięcy to prawie 6? Wiem, wiem, mały błąd w obliczeniach.


Ale się czepiasz, myślałem o jednym a napisałem drugie hehehe :P Aj tam Aj tam ;) (2012/12/27 15:18)

ryukon1975


Zaczynając wędkowanie warto wiedzieć co to jest karta wędkarska , legitymacja członkowska oraz zezwolenie . Dowiedzieć się jak z nich korzystać mając na uwadze ich ważność jak i to na jakich łowiska obowiązują ponieważ nie wszystkie wody należą do PZW







Zgadza się.
Łowisko specjalne jakie ma 2 km od domu należało do PZW a teraz dowiaduję się że może tam łowić każdy nawet bez karty wędkarskiej  i przynależności do PZW po opłaceniu 250 PLN.:)
Wolny rynek. (2012/12/27 15:30)

pmizera87


Mnie to zastanawia i denerwuje. Kiedy mają zapłacić spinningiści rozpoczynający sezon trociowy 1 stycznia. Albo wszyscy inni aktywni w styczniu wędkarze. Dlaczego na znaczkach od składek nie można przybijać datownika i byłyby ważne przez 365 dni, np. od 15.02.2013 do 14.02.2014 ??? (2012/12/28 10:20)

ryukon1975


Mnie to zastanawia i denerwuje. Kiedy mają zapłacić spinningiści rozpoczynający sezon trociowy 1 stycznia. Albo wszyscy inni aktywni w styczniu wędkarze. Dlaczego na znaczkach od składek nie można przybijać datownika i byłyby ważne przez 365 dni, np. od 15.02.2013 do 14.02.2014 ???









Po co dodawać?
Przecież w legitymacji członkowskiej jest kiedy były wniesione składki al gdyby zrobić jak piszesz to władze PZW by straciły (na gotówce oczywiście bo inne straciły już dawno).:) (2012/12/28 10:33)

ania924


Witam kolegów serdecznie, ten temat jest drażliwy. Wnerwia mnie mianowicie, że opłacamy składki za rok cały a korzystamy z tego około 8-10 miesięcy wędkowania. Tak nas władze PZW walą w rogi i portfele. Opłaty wnoszone przez nas powinny tak jak jeden z kolegów zaznaczył  obejmować 365 dni. Opłacając od lutego 2012r należało by wznowić opłatę w lutym 2013r. co było by uczciwe względem nas. Ale ktoś w systemie komuny, zadbał o to aby zdzierać z nas i tak już zostało, myślę,że czas to zmienić. Tak jak te "BETONY" na szczycie PZW, niech idą na emerytury i renty. Bo jak na razie to nic dobrego dla nas nie robią, podzielili kraj na okręgi i w każdym obowiązują inne opłaty, tak się czuję jadąc poza swój okręg jakbym zmieniał państwo. mam 60+ i przez ponad 40lat opłacałem składki, mieli zarybiać z tych opłat a wyszło inaczej. oddali najlepsze łowiska rybakom a ci trzebią tą wodę do dna wszelkimi możliwymi sposobami. Czas na zmiany, czas scalić kraj, nie dzielić na okręgi, i zejść na ziemię z tymi opłatami za wędkowanie, odebrać dzierżawcom wody dawne PZW. Pozdrawiam wszystkich wędkarzy. Ania924 z Gdańska. (2012/12/30 12:38)

ekol


No tak, panie i panowie... Temat rzeka powraca, wraz z nastaniem kolejnego roku. Źle, niedobrze... Dużo płacimy, zbyt dużo, bo za cały rok a łowimy, jak ktoś zauważył 8 - 10 miesięcy. A liczył ktoś kiedyś, tak z ciekawości czystej ile dni spędza nad wodą i ile wychodzi za dzień? Policzyłem tylko te dni, w których byłem nad wodami, gdzie obowiązują wpisy do rejestru połowów. I co wyszło? 2,21zł... Straszne pieniądze, no włos się na głowie jeży jak to PZW ze mnie zdziera. Zaraz się odezwą ci, którzy powiedzą: "no tak, ale ryb nie ma, syf nad wodą" itp. itd. Nic, tylko by chcieli za darmo najlepiej i ryb w bród.
Nie podoba się? Za wysokie składki, bo nie łowi się cały rok tylko przez kilka miesięcy? Jest rozwiązanie: NIE OPŁACAĆ! Wystąpić z PZW, wykupować sobie jednodniowe, miesięczne, tudzież roczne zezwolenie gdzieś tam, gdzie ryby są, nie ma syfu i wszyscy żyją w zgodzie i harmonii. Dorośli ludzie a płaczą, jakby ktoś ich zmuszał do opłacenia składek. No żal drodzy państwo, żal. (2013/01/14 19:07)

piotr-strzalkow


Mnie to zastanawia i denerwuje. Kiedy mają zapłacić spinningiści rozpoczynający sezon trociowy 1 stycznia. Albo wszyscy inni aktywni w styczniu wędkarze. (...)


Wystarczy zapłacić przed 1 stycznia, np w grudniu. Znaczki powinny być już dostępne. (2013/01/14 19:41)

asp


Znaczki jak znaczki, ale ja 02.01. poszedłem do siedziby okręgu po zezwolenie, i przy mnie rozpakowywali dopiero co otrzymane paczki z zezwoleniami... (2013/03/07 13:57)

Jack14


Wykupiłeś? (2013/03/08 18:33)

asp


Jeśli pytanie było do mnie, to tak. (2013/03/10 15:12)