Do kiedy łowicie białą rybę ?

/ 17 odpowiedzi / 3 zdjęć
WitamZa chwilę październik. Mam zamiar jeszcze trochę wypadów urządzić nad jeziora.Jak długo, do jakiego okresu Wy robicie takie wypady nad jeziora nastawiając się na leszcze płocie karpie itd z efektami ?Omijajmy temat drapieżników.pozdrawiam
Jędrula


 Na Twoje pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi , wyznacznikiem jest pogoda . Pamiętam jak 19 grudnia łowiłem karpie na Odrze , było wtedy 18 stopni na plusie i piękne słońce . Póki jest pogoda , nie ma gwałtownych spadków temperatury to nie należy się poddawać . (2015/09/29 12:41)

RewersWtf


w żadnym wypadku nie mam zamiaru sie poddawac
a co Ty Jedrula łowisz w tym okresie, jakimi metodami by uzyskac odpowiednie rezultaty ? (2015/09/29 12:56)

Jędrula


Jak na razie jeszcze method feeder , jak woda mocniej się ochłodzi to tradycyjny koszyk , cienkie przypony i to wszystko na pickerku . Oczywiście w użyciu jest cały czas bat na delikatnym zestawie . (2015/09/29 13:00)

SVT


Teraz najlepsza pora jest do połowów leszcza i lina, karaś nadal żeruję choć słabiej niż latem. Ja akurat łowię na rzece Nogat i cały czas nastawiam się na fedeery. Co do pogody to prawda, spadek ciśnienia i są bardzo słabe brania. Dlatego nastawiam się tylko na nocne zasiadki, aby drobnica nie dokuczała. (2015/09/29 13:41)

RewersWtf


Chodzę o kulach narazie także jestem ograniczony ostatnio do wypadów ale nocka nad wodą już by się przydała dopóki nie ma lodu :)


Faktycznie z ciśnieniem to sprawdzona sprawa. 
Jeszcze pytanie do koszyka do metody pelet czy np. zwykła zanęta leszczowa może też być z dodatkami ???






ps. SVT wędka z wygranej wytestowana czy nie dotarła jeszcze :)




pozdrawiam (2015/09/29 13:59)

SVT


Chodzę o kulach narazie także jestem ograniczony ostatnio do wypadów ale nocka nad wodą już by się przydała dopóki nie ma lodu :)


Faktycznie z ciśnieniem to sprawdzona sprawa. 
Jeszcze pytanie do koszyka do metody pelet czy np. zwykła zanęta leszczowa może też być z dodatkami ???






ps. SVT wędka z wygranej wytestowana czy nie dotarła jeszcze :)




pozdrawiam



Jeszcze nie dotarła wędeczka. A co do koszyków, to pellet kruszę na drobniejsze frakcje i dodaję do zanęty głównej. Jeżeli korzystam z włosa, to kukurydza, pellet kukurydziany do 10 mm. Znowu  jak używam haka, to kanapki różnorodnej maści, rosówka (podstawa). Jesienniej zasiadki. 


PS: Ja też chodzę o kulach już 6 lat, nocek i tak nie przepuszczam. W zeszłym roku, zakończyłem nocne zasiadki 26 października. Pozdro. (2015/09/29 14:20)

silstar


Niestety u mnie leszcze spłynęły jakiś tydzień temu na głęboką wodę, a że łowię z brzegu to już ich nie sięgam.Teraz brania są sporadyczne. (2015/09/29 20:36)

mmojak


Wszystko zależy od miejscówki. W rzece szukam dołków i jeśli mam miejscówkę, gdzie jest sporo białej ryby to spokojnie połowię do połowy listopada (wszystko zależy od pogody). JEdnak osobiście bardzo lubię łowić w wolno płynących kanałach np. przy elektrowniach gdzie mamy zrzut nieco cieplejszej wody. Wówczas łowię w zasadzie nawet przez całą zimę (jeśli się da) ale daję lepszą zanętę np. moją ulubioną River Ace MVDE.
(2015/09/30 10:10)

pstrag222


Do końca roku (2015/10/01 07:32)

RewersWtf


Na jakich rybach koncentrujecie się od października najczęściej ?
Jakie metody? (2015/10/01 09:29)

Jędrula


Na jakich rybach koncentrujecie się od października najczęściej ?
Jakie metody?



Jesień to czas łowów , dopóki woda się gwałtownie nie schłodzi to jest szansa na każdą białą rybę . Dla mnie jesień to czas brzany  , leszcza , karpia i dużych płoci . Oczywiście też ryby drapieżne ale nie o nich tu mowa . O metodach pisałem wyżej .




                                    (2015/10/01 12:20)

pstrag222


leszcz,karaś,kleń,karp.
Metoda gruntowa...
Dużo zanęty w koszyku na haku duzo miesa i rzut ile fabryka dała na głębokiej wodzie
(2015/10/01 19:28)

u?ytkownik16322


Ja zaczynam 1.01 a kończę 31.12.  i nie robię sobie przysłowiowych jaj , po prostu wszystko zależy od pogody. Metoda to - lekka przystawka ze spławikiem i na ,,macanego "  po wszystkich możliwych dołkach , spowolnieniach nurtu , za opaskami ,przeszkodami .
Jesienią  i zimą ( oprócz lodu ) to przede wszystim rzeka. Ponieważ Twoja choroba ( wyrazy współczucia ) uniemożliwia Ci dłuższe spacery zlokalizuj sobie jakieś zakole , ujście starorzecza itp.Zestaw montuję tak aby w każdej chwili mógł bym zmienić go na przepływankę.Cóż więcej mogę Ci poradzić lubię odległościówkę i łapanie w jeziorze ale po tkzw. sezonie wędkarz musi być uniwersalny.
Rzyczę powodzenia i przysłowiowego połamania kija 
Julian (2015/10/03 08:02)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

u?ytkownik16322


Oczywiście życzenia się pisze przez ż cóż wkrada się wtórny analfabetyzm.
Narew okolice Nowego Dworu Mazowieckiego -  listopad. (2015/10/03 08:09)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

RewersWtf


i to znaczy nie poddawać się nigdy Julian :)
Łza mi się w oku przewala bo nie jestem w stanie wziąć w ręcę nic oprócz kul do nóg a zima tuż tuż, tym bardziej że człowiek siedzi bezczynnie w domu zamiast nad wodą.
Muszę puścic ogłoszenie żeby mnie ktoś przywoził nad wode i zawoził do domu po łowieniu :)
pozdrawiam  (2015/10/03 08:57)

u?ytkownik16322


Mam trochę czasu ( czekam na wyjazd na Mazury ) to Ci może coś podpowiem. Parę lat temu nad tą miescówką na Narwi przyjeżdżało małżeństwo maluchem chłopak wędkował był kalekom ( nie miał nóg ) już nawet nie łowił z brzegu ale wsiadał na ponton. Zawsze pogodny uśmiechnięty muszę przyznać że mi tym zaimponował. A ja wtedy zdowy byk narzekałem. Nie wiem jak u Ciebie z forsą i ze sprawnością . Żeby nie wozić przysłowiowego powietrza samochodem zippa Quantuma 50 sobie kupiłem . Może to bylo by jakieś rozwiązanie w skuterze masz automat i gaz oraz hamulce w ręku. Klamoty bierze się tylko najpotrzebniejsze.
Zdjęcie zrobiłem nad Narwią w Łubienicy.
Ps.Może w czymś pomogłem 
Julian (2015/10/03 10:46)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

u?ytkownik130601


Nie odpuszczam rybą, i łapie je aż do lodu,mamy teraz okres na łapanie dużych ryb,karpi,leszczy,linów czy karasi. (2015/10/03 11:43)