Do feedera Żyłka Shimano Technium 0,35

/ 7 odpowiedzi
witam mam pytanie do bardziej doświadczonych kolegów ,dostałem w prezencie Żyłkę Shimano Technium 0,35  i zastanawiam się czy będzie odpowiednia do feedera ,i tu moje pytanie czy zakładać czy odpuścić i zakupić coś innego typu Dragon Maxima  proszę o radę bo sezon tuż tuż.
780528


Kolego taką żyłkę to do karpiówki a do feedera to taka 0,23 polecam trabucco albo dragon maxima.Ponieważ feeder ma zbyt małe przelotki do tak grubej i sztywnej żyłki i z zarzucaniem na dalsze odległości były by problemy. (2011/01/24 21:54)

piotrcarp


moim zdaniem do federa to jest troche za gruba feder ma male przelotki i zle sie bedzie zazucalo ciensza zylka dalei zucisz a ta jest dobra do karpiowki (2011/01/24 21:56)

ryukon1975


Do feeder używam żyłki 0,22 mm a do wyjątkowo trudnych warunków (przybór wody,zaczepy) mam feedery z żyłką 0,25 mm.Żyłka o średnicy 0,35 mm jest stanowczo za gruba.W przypadku zaczepu i chwili nieuwagi uszkodzisz kij,jeśli łowisz na rzece nurt będzie ściągał zestaw do brzegu. (2011/01/25 06:48)

mlotek2222


Witam ja też maksymalnie na freedera uzywam  żyłki 0,25 i to musi być duza liczba zaczepów .Twoja żyłka 0,35 jak dla mnie jest stanowczo za gruba.Pozdrawiam (2011/01/25 07:02)

baloonstyle


witam mam pytanie do bardziej doświadczonych kolegów ,dostałem w prezencie Żyłkę Shimano Technium 0,35  i zastanawiam się czy będzie odpowiednia do feedera ,i tu moje pytanie czy zakładać czy odpuścić i zakupić coś innego typu Dragon Maxima  proszę o radę bo sezon tuż tuż.

Jeżeli łapiesz w nocy na rzekach to nakręć ja sobie na zapasowe szpule. Myślę ze na węgorze i małe sumy będzie ok. bo jeżeli na biała rybkę stawiasz to niestety będzie za gruba, ale na nockę będzie ok.
(2011/01/25 08:18)

DARSON31


wielkie dzięki
również myślałem o tej żyłce jako rezerwę jak kolega baloonstyle wspomniał tylko na węgorze na nocki ,ale mimo jej grubości na próbach wyrzutowych na polu wyrzuty na obciążeniu 70 gram nie na siłę sięgają po 150 -180 m ,więc nie ma problemu pracy tej żyłki przy moich feederach ,ale jak koledzy wspominali o nurcie w rzece itd. były by problemy ze względu jej grubości i sztywności .

jeśli chodzi o dragona maxima to żyłka z przystosowaniem na match&feeder czy carp & feeder.
proszę o radę i kolor i ewent jakiś link pozdrawiam :) (2011/01/25 18:50)

Radol


Witam
Do feedera zdecydowanie Maxima match&feeder używam od kiedy jest w sprzedaży jest taka jak podaje producent w opisie. (2011/01/25 21:17)