Do fanów metody spinningowej ;)

/ 6 odpowiedzi
Ostatnio natknąłem się w sklepie wędkarskim na woblery z podpisem ''na okonia''.....! Czy metoda spinningowa jest lepsza od tradycyjnego spławika jeśli chodzi o tego gatunku ryby..?? Bardzo proszę o porady doświadczonych wędkarzy.
Laredo


Emjotek - metoda spinningowa nie jest ani lepsza ani gorsza. Łowienie ryb niestety nie jest zależne tylko od nas. To składowa wielu czynników.  Będą dni gdzie złowisz wiele okoni np na białe czy czerwone robaki a na spinning kompletnie nic, ale będą też dni że będzie na odwrót.
Jeśli zagłębisz się w literaturę i to co piszą spece dowiesz się że okoń (bynajmniej przeciętnych rozmiarów) jest rybą stadną i często zmieniającą swe tereny łowieckie. To oznacza że musisz go systematycznie szukać - to nie ty zwabiasz ryby a ciągle ich poszukujesz. Dlatego uważam że spinning jest na tyle skuteczniejszy że jest bardziej elastyczny i szybciej się dopasować nim do łowiska. Zmiana przynęty to tylko kilka sekund a i głębokość na jakiej będziesz prowadzić przynętę zależy tylko od ciebie.
I moja osobista rada - nie sugeruj się tym co producent pisze na opakowaniu bo zgłupiejesz i bardzo się rozczarujesz. (2010/02/14 10:26)

ryukon1975


Nic dodać nic ująć.Gdyby istniała idealna metoda połowu wszyscy by ją stosowali. (2010/02/14 11:30)

leleon


Spinning jest dynamiczny, nieprzewidywalny i bardzo zmienny. Jak puścisz się wzdłuż rzeki parę kilometrów to czujesz, że byłeś na rybach. Nowe miejsca, nowe sytuacje. To powoduje, że dla mnie spinning jest interesujący i dlatego zrezygnowałem całkowicie z łowienia stacjonarnego. Ale żadnej metody nie można nazwać najlepszą czy najskuteczniejszą, bo przyroda jest obojętna na nasze preferencje. (2010/02/14 11:51)

ryukon1975


Nie wiem co odpowiedzieć kocham dwie metody  jedna spinning tak jak piszesz a drugą jesst feeder jak inny ale ryby te same. (2010/02/15 19:23)

krzysiek1508


grodzy koledzy.zgadzam sie w 100% z wami. poza tym czy zdarza sie ze na robaka wezmie np. szczupak raczej rzadko a drrobnica  bedzie dziubac i zamias okonia raczej cos innego zlapiesz (2010/02/15 19:56)

Waldi Fish


Tak jak napisałeś, na robaka może wziąć wszelka ryba, natomiast metoda spinningowa pozwala na selektywny połów ryb drapieżnych. Ponadto, co już koledzy napisali wcześniej, okoń jest rybą stadną, wiec jeśli łowisz go na spławik i nie bierze, to prawdopodobnie należy zmienić stanowisko, aby go odszukać. Natomiast łowienie za pomocą spinningu z założenia jest metodą przy której ciągle zmieniamy stanowisko "czesząc" wodę, co z pewności bardziej skutecznie pozwala znaleźć wspomnianego okonia. (2010/02/15 21:55)