Zaloguj się do konta

Do doświadczonych leszczowców.

utworzono: 2013/06/14 14:31
szyryb111

WITAM!Tego posta kieruje głownie do wędkarzy zajmującymi się połowem leszczaChciałbym a byscie mi doradzili jak skutecznie go łowić i żeby długo utrzymywał się w łowiskułowię batem 8m lub matchówką z "batowym" spławikem ,wiem że w jeziorze są dorodne ryby Moja zanęta wygląda  następująco wybieram zanęty na leszcza TRAPERA lub LORPIO NAWILŻAM WODĄ Z MELASĄ 50/50 do tego puszka kuku ,pinki lub białe,płatki owsiane i pęczak JEZIORO RYNNOWE STROMY BRZEG,dno poriośniete roślinościa(czasami zdarza mi się zaczepić) 
PROSZĘ O PORADY Z GÓRY DZIĘKI;) [2013-06-14 14:31]

arbie2

Cześć. Łowiąc na bata na zawodach nastawiamy się na drobnicę ( choć można złowić coś  większego)osobiście proponuję spróbować zamienić bata na feedery jeśli chcesz łowić duże leszcze czyli z gruntu mogą być również wędki teleskopowe są tańsze.Co do zanęty jest okey ale wypróbuj zanęty Bogusława Bruda z serii Boland Leszcz Breasem zamiast Trapera i dodaj kuku.
[2013-06-13 21:52]

szyryb111

prubuję feederem ale jakoś to mi nie pasuje mam problem z rzutem z jedno miejsce a w tym jeziorze leszcz ciepłymi dniami przypływa bliski brzegu widziałem sztuki 30cm-50cm jak łowiłem spinningem [2013-06-13 22:21]

LYSY

Nie we wszystkich miejscach złowisz leszcza. Najpierw poszukaj dobrej miejscówki tzn. tam gdzie widać ich aktywność typu spławy, bąbelki z dna przy żerowaniu itp. Potem trzeba sprawdzić jakie jest tam dno. Dlaczego? Ano jeśli jest mocno muliste to może okazać się że Twoja zanęta po prostu tonie w mule i trzeba będzie dodać do zanęty gliny rozpraszającej/ziemi bełchatowskiej. i nawilżyć ją tak żeby rozpadła się przed dotarciem do dna i utworzyła dywan.
Później pozostaje już tylko regularne nęcenie.
[2013-06-14 07:05]

yanik46

Mój wypróbowany sposób na leszcza.

Po pierwsze - nęcenie najlepiej kilkudniowe

nigdy nie kupuję zanęty - od moich nauczycieli (specjalistów od leszcza) nauczyłem się robienia własnej - bardzo prostej bardzo taniej i bardzo skutecznej. Moczę normalną kukurydzę (kupuje na rynku) potem ją gotuję przez jakiś czas - żeby troszkę zmiękła (woda, melasa, atraktor na leszcza) następnie zagęszczam śrutą kukurydzianą (też z rynku) te czynności wykonuje wieczorem i odstawiam do rana. Rano przed wyjściem formuję kule z całej uzyskanej masy i część z którą idę na ryby biorę ze sobą a reszta do zamrażalnika. (świetnie się trzyma - na ryby idę jeszcze z zamrożoną, rozmrozi się po drodze).

Po drugie - łowienie

Najważniejsze żeby przynęta leżała na dnie. Haczyk spory taki żeby się zmieściło kilkanaście białych robaczków (eliminuje to niepożądane brania żyletek i płoszenie leszczy - leszcz to ryba powyżej 1,5 kg)

Dodam tylko że od 2 sezonów nastawiam się na karpia i amura łowiąc na kulki proteinowe też własnej produkcji) więc leszcze to przyłów ale za to taki w przedziale 2- 3 kg (mój rekord to 3,95kg)

pozdrawiam

[2013-06-14 09:47]

szyryb111

DZIEKI SPRUBUJE
[2013-06-14 18:17]

dunster35

Po pierwsze jak na duże leszcze to ci polecam gruntówkę. Zanęta jest ok ale bym jeszcze dodał gotowaną pszenicę i melasę . Na haczyk nr 8 załóż czerwone robale i zapnij pinką.
[2013-06-17 18:28]

Koonaarsoon

Witam. Z gruntówką nie mam do czynienia bo łowię z łódki, zresztą wolę widzieć spławik, bardziej mi to odpowiada. Łowię jednak leszcze rok w rok od kilku ładnych lat i doskonalę swoje techniki.

Mianowicie :

Miejsce :łowię również na jeziorze rynnowym, z łódki, jakieś 50m od brzegu ( na oko), na głębokości mniej więcej 9-11 metrów.

Zestaw : wędka konger teleskopowa 3.60 ( nic nadzwyczajnego), kołowrotek shimano ( nie pamiętam nawet jaki), żyłka 0.18 o wytrzymałości kolo 5-6kg ( zależy jaką w danym roku kupię)

Nęcenie : parodniowe bombardowanie danego miejsca, rano i wieczorem wiadro zanety, takiej kupnej ze sklepu z dodatkami białych robaczków oraz gotowanego makaronu. Najczęściej paczka 500-750 gram na 750 gram zanęty. Dzięki makaronowi jest jej więcej więc oszczędzam pieniążki oraz lepią się dzięki niemu mocniejsze kule, które spadają w całości na dno. Jak już łowię to podrzucam tylko po trochu, dopiero na koniec łowienia wrzucam więcej, tak aby na kolejny dzień czy też na wieczór ryba tam była.

Spławik podłużny 3.5-4.5 grama, 3 śruty w odległościach około 50-70 cm od siebie, oraz ostatnia najmniejsza około 50 cm od haczyka po to by sygnalizowała kiedy spławik leży na dnie,  bo te największe łopaty pływają przy samym dnie. Na hak zakładam tak jak już kolega wyżej wspomniał białe robaczki, w ilości hmm tyle ile wejdzie na hak, więc nawet i po 12 sztuk albo lepiej. Po każdym leszcze zmiana robaczków na świeże, bo leszcze zostawiają szlam.

Najlepiej biorą mi rano ( w nocy nie łowię). Jak dobry dzień to bywa tak, że brania pojawiają się na obie wędki na raz.

Rekord leszcza : 4.25kg
Rekord połowu ponad 80 kg ryb ( oczywiście większość wypuszczona)

Nie ukrywam, że biorę rybki bo lubię, jednak robię to z głową, tzn. tylko tyle ile mi potrzeba i nie w trakcie okresów ochronnych.

Pozdrawiam, w razie jakichkolwiek pytań piszcie śmiało, chętnie się podzielę swoimi doświadczeniami.

[2014-02-19 16:41]

Grzesiek75

Duży leszcz tylko w nocy i żadna zanęta tylko grubo, kukurydza z pelletem i do tego atraktor, możesz na gruntówkę jak i mocniejszym batem, mocniejsze baty szukaj z yorka. [2014-02-19 19:11]

Jezioro łódka - komfortowa sytuacja. Mógłbym tu się  mądrzyć  pieprzyć komunały etc.  Prawda jest taka co łowisko to inna specyfika.  I cisza,cisza i  przede wszystkim cisza zwłaszcza na łódce. Lechola  takiego porządnego  a nie leszcza łapie się przez cierpliwość  i nauczysz  go na co ma brać . Dla mnie selektywną  zanętą zawsze był groch  taki trochę niedogotowany.
Ale co ja tu będę Ci chrzanił Wędkarstwo jeziorowe T. Andrzejczyka -  i wszystko zrozumiesz.
Wędkarstwo rzeczne , Wędkarstwo jeziorowe  to są dla mnie elementarze ba nawet powiem biblie  każdego  wędkarza. Cóż zacytuję  Betelmania  story to już tyle lat ,gryfy gitar jeszcze lśnią choć ekran zbladł. Te książki są po prostu ponadczasowe.  Kosztują teraz grosze . A warto je mieć. Nie to co ten medialny szum którym częstują nas kolejni ,,znawcy "
Julian
[2014-02-19 20:09]

dariusz-tarasiu

wejdz kolego na jutube poszukaj porad Bogusia Bartna
pozdro.

[2014-02-20 08:55]

25 maja 2018 roku wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez wedkuje.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Hoblo Sp z o.o.,Warszawa 02-761, ul. Cypryjska 2G

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w „Polityce prywatności”

Ustawienia