Zaloguj się do konta

Do diabła czy w tym kole istnieje jeszcze jakaś in

utworzono: 2014/01/22 12:19
danielrymarz

przez cały rok 2013 zarybiono nasz zbiornik nakło-chechło TYLKO jedną toną ryby i to jeszcze tylko karpiem!!
czy dla prezesa naszego koła i jego szanownych kolegów już nie istnieją żadne inne gatunki ryb???

[2014-01-22 12:19]

Roxola

Jesteś tego pewny, czy tylko usłyszałeś ?
http://www.wedkuje.pl/wedkarstwo,pierwsze-jesienne-zarybienie,68879
http://www.wedkuje.pl/wedkarstwo,zarybienie-zbiornika-chechlo-naklo,69206

[2014-01-22 12:39]

zbynio5o

No tak, patrząc na te filmiki, widać że to Chechło. Poznałem po gumiokach :)))) [2014-01-22 13:22]

ryukon1975

No tak, patrząc na te filmiki, widać że to Chechło. Poznałem po gumiokach :))))

Jednak jest to mocno podejrzane bo gumioki rocznik 2009 a nie 2013.

[2014-01-22 13:27]

grisza-78

To mogło być późną jesienią, bo podeszwy mają zimowy bieżnik ;)
[2014-01-22 13:35]

grzeweg

Pierwszy film z zarybiania to aż miło popatrzeć , opis operatu karp, szczupak i okoń . A tu niespodzianka :D szczupak, okoń i sum :D [2014-01-22 19:55]

esox lucius

przez cały rok 2013 zarybiono nasz zbiornik nakło-chechło TYLKO jedną toną ryby i to jeszcze tylko karpiem!!
czy dla prezesa naszego koła i jego szanownych kolegów już nie istnieją żadne inne gatunki ryb???

Kolego,

gdybyś ruszył tyłek z przed telewizora/komputera, otworzył swoją kartę wędkarską częściej niż tylko podczas wpisywania mięsa na piątkowy obiad do niej, zerknął na taką małą białą karteczkę którą dostałeś podczas opłacania karty z terminami zawodów, przeczytał co na niej pisze, wybrał byś się w Grudniu na spacer żeby się dotlenić, nałożył byś swój mocherek żeby uszka Ci nie zmarzły a potem wstąpił na Zebranie sprawozdawcze o którym przeczytał byś na owej małej białej karteczce(na którym stawiło się 30ludzi z 450 zrzeszonych!!!) w Tarnogórskim Centrum Kultury może wiedział byś co dzieje się w kole. Więc na przyszłość nie obrażaj ludzi i zastanów się dwa razy co piszesz

[2014-01-25 17:47]

zbychu57

Całe szczęście że jesteś " biernym " wędkarzem, i nie wiesz co się dzieje na zbiornikach wodnych w twoim okręgu i kole. Dzięki temu jest więcej rybek dla nas, aktywnych wędkarzy.Ryba na zbiorniku 010 czyli Chechło jest i to w wystarczającej ilości zarybiona na rok 2013-2014 bez szkody dla samego zbiornika.Co do Chechła uważam że na taki mały zbiornik i tylu chętnych wędkarzy, wkrótce w nadchodzącym roku 2015 będą większe ograniczenia. Uważam że to jest akwen sprzyjający sportowym wędkarzom, lecz nie mięsiarzom co chodzą po ryby, a nie na rybki dla sportu,rekreacji i wypoczynku. Dla takich wędkarzy każda ilość będzie zawsze za mała. Znam ilość zarybionej ryby i powiem że robi wrażenie, tak jak koledzy i koleżanka wspomniała są zebrania sprawozdawcze i co środa można wszystko się dowiedzieć w kole PZW 059 w TG. Takie stanowisko popiera wielu wędkarzy, których spotykam nad jeziorem Chechło. Połamania kija kolego. [2014-01-26 10:38]

Uwe

to było zarybianie ze składek za 2012 rok.
[2014-01-26 17:13]

esox lucius

UWE nie pij tyle...
[2014-01-27 13:51]

danielrymarz

450 zrzeszonych z czego powiedzmy polowa tuż po zarybieniu wyciąga wszystkie wymiarowe ryby w jeden weekend. Wiem co mówię bo widać rozbite namioty karpiowe przez cały weekend. Jako że Ja jestem wędkarzem typowo sportowym (złap i wypuść), i chodzę na ryby rzadko, to chcę połowić sobie również  te większe sztuki których już większości nie ma. Płace te same składki co inni lecz nie mam przywileju złowienia dużej ryby.poza tym jak spojrzy się na statystyki zarybień to wcale nie są oszałamiające w porównaniu do innych regionów.Ile tak naprawdę jest tego szczupaka w naszym dość dużym zbiorniku?Dlaczego nie można złowić sandacza, amura, bolenia, suma, leszcza, tołpyge, węgorza, lina, okonia, świnka, sieja. itd.Pseudo zarybianie stawu można nazwać zarybienie 1 toną karpia i kilka sztuk szczupaka.A może wpuścić trochę ryby z każdego gatunku i wprowadzić zakaz połowów przez rok. Tak aby ryba mogła się wytrzeć a inne osobniki dorosły do możliwości również wytarcia się.Bo cóż to za zarybianie jeżeli tydzień po zarybieniu ryb już prawie nie ma??Zarybienia raz w roku karpiem i raz w roku kilka sztuk szczupaka wystarczyć dla 450 wędkarzy na cały rok???? czy tak ma wyglądać nasz zbiornik????? Owszem do opalania się jest ok. Niestety do uprawiania sportu wędkarskiego ZDECYDOWANIE NIENie spełnia wymogów naszych sąsiadów. Tam może należało by się zainteresować jak działają nasi sąsiedzi z Czech, Słowacji, Niemiec.?? Czy ich wędkarze mają problem z małą ilością ryb??Pozdrawiam i zachęcam do głębokich przemyśleń [2014-02-10 01:18]

danielrymarz

Roxola, ten film wcale jednoznacznie nie przedstawia zarybienia akurat nakło-chechło.To mogło odbyć się wszędzie.A jeśli rzeczywiście odbyło sie to u nas; To szału nie ma przy tej ilości.pozdrawiam [2014-02-10 01:28]